Hlavní navigace

Názor ke článku CSS Frameworky jsou hovadina od SEO & Reklama na Internetu - [14] díky za ten konstruktivní blok připomínek. Netvrdím,...

 • 28. 8. 2009 11:25

  SEO & Reklama na Internetu (neregistrovaný) 81.0.253.---

  [14] díky za ten konstruktivní blok připomínek. Netvrdím, že neexistují css kódy, které by každý neměl používat standardně, ale tomuhle já neříkám framework a z těch frameworků tvoří malou, méně podstatnou část. Sám také používám na všech svých webech
  html, body, ul, ol, li, p, h1, h2, h3, h4, h5, h6 {
  padding: 0;
  margin: 0;
  list-style: none;
  }
  body {
  font-size: 62.5%;
  }

  A mám i obecnou třídu .hidden, kterou používám u věcí, které vím že nikdy chtít zobrazovat nebudu (1px obrázky ze statistik atp.)

  To že nějaký framework říká, že mám používat třídu error či success je fajn (a přesně to odpovídá tomu, co jsem psal, jak máte své třídy pojmenovávat), ale vůbec nevím, proč by to měl nějaký framework předstylovávat, protože nevím jak vy, ale na mých webech bývají error i success pokaždé jinde a zcela jiné.

  A že je nějak vyřešená typografie bla bla? To je právě ta blbost - kodér nemá co řešit typografii, od toho je grafik a kodér to má udělat přesně tak jak grafik navrhne. Samozřejmě když je někdo kodér samotář, který všechno ví a všemu rozumí, případně používá grafika, který je schopen tak akorát oříznout obrázek a nerozumí typografii, tak pak mu opět může nějaký styl od někoho, kdo tomu rozumí pomoci.

  a komprimování atd. - jednak v dnešní době prakticky nepodstatné, neboť CSS jakkoliv velké je menší než třeba sebemenší obrázek na webu a načítá se jen jednou, jednak v pspadu si můžu dát přeformátovat CSS a rozdíl mezi mým a vaším bude minimální (navíc nejspíš dokonce já vyhraju, právě proto, že nepoužívám framework).

  Jasně, můžu strávit hodinu s tím, že budu vybírat co zrovna z toho daného frameworku potřebuju a co ne, ale to mi přijde rychlejší to napsat celé znovu.

  Specifická situace je pro velké skupinové weby - tedy když bude chtít idnes udělat nový web ze své skupiny, tak může jako "framework" použít nějaký svůj výchozí styl. Ale opět to není něco pro nějaký generický framework.