Hlavní navigace

Názor ke článku Bezdrátový internet škodí zdraví od SEO & Reklama na Internetu - [66] bát se nemusíte, jak je tu v...

 • 1. 10. 2009 10:08

  SEO & Reklama na Internetu (neregistrovaný)

  [66] bát se nemusíte, jak je tu v diskusi probíráno, jakékoliv zdravotní riziko neexistuje, vyzářený výkon WiFi je 100 miliwatt, tedy třeba 20× méně než vyzářený výkon mobilního telefonu (který si dáváte navíc přímo k hlavě), nebo 400× méně než běžné žárovky, které máte v bytě.

  Jestli něco chcete požadovat, pak chtějte rozepsaný
  1. výkon zářiče
  2. zisk antény
  3. ztrátu na vodiči

  Typicky u všesměrových antén bývá výkon zářiče třeba 16 dBm, ztráta na kabelu okolo -2 dB (podle jeho délky) a zisk všesměrové antény třeba 12 dBi. Když tyhle hodnoty sečtete (16+12-2) dojdete v tomto případě k číslu 26, což je zhruba 400 mW EIRP. To je sice 4× více než povoluje limit, ale není to nic, čeho byste se měli bát. Můžete jim dát třeba limit na celkovou hustotu vyzářeného výkonu maximálně 30 dBi.

  Jestli chcete nějaké omezení, tak chtějte, aby v případě použití směrových antén používali výhradně plné paraboly, nikoliv parabolické mřížky či Yagi antény - plné paraboly mají nejlepší parametry, nevyzařují tolik mimo kýžený směr (jsou také o něco dražší). A doporučuji také vyžadovat bleskojistky a správné uzemnění.

  Z obchodního hlediska pak doporučuji, aby nabídli internet v báráku všem za nějakých zvýhodněných podmínek (případně vám zdarma ;)

  Samozřejmě nezapomeňte na to, aby vám platili za spotřebovanou energii, bude-li napájena ze společných rozvodů (bude to několik stovek měsíčně). A také pozor, aby vám nezničili střechu.

  Jinak ale ještě jednou - žádného rizika se bát nemusíte, nejhorší co se může stát při HODNĚ špatně odvedené práci je to, že by vám blbla televize, ale to by museli být opravdoví hňupové a tak byste je vyhodili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).