Hlavní navigace

Názor ke článku Bezdrátový internet škodí zdraví od ondra.novacisko.cz - Na planetu zem dopada přes 1360W/m2 slunečního záření....

  • 8. 7. 2009 6:11

    ondra.novacisko.cz (neregistrovaný)

    Na planetu zem dopada přes 1360W/m2 slunečního záření. Toto záření pokrývá široké spektrum od rentgenového, UV, světelné, infračervené, až po mikrovlny. Na opačné straně se sluneční záření přeměnuje na tepelné až mikrovlnné a je vyzařováno zpět do vesmíru. To jsou Watty na metr čtvereční(na metr čtvereční, tedy každý kousek ozářené plochy).

    Lidskému tělu nemůže nijak záření ať už mikrovlné nebo jakékoliv s energií nižší než světelné ublížit (nepočítám záření v mikrovlnce, které způsobuje rezonanci vody a její zahřívání, samotné záření škodlivé není, ale to přehřátí vody může být smrtelné), pokud nedosahuje nějaké extrémní intenzity. Například infračervené záření může ublížit, pokud jeho intenzita způsobí přehřátí organismu. Rozhodně ale nemluvíme o výkonech nějakých mikrovlnných antén.

    Celý příspěvek je velice legrační. Dost mne zaujalo, jak pán popisuje, kterak mu sousedka záři přesně do určitých částí těl. Já třeba svůj AP provozuji trvale a zářím na všechny strany. Nikdo si přitom neztěžuje, rozhodně ne tím, že bych někomu zářil do obličeje, nebo do zad. Už z tohoto důvodu považuji dopis za výlev retardovaného člověka, nebo spíš za nejapný žert. Možná, že ten pán má nějaké neurologické problémy, kdy ho trápí náhodné výboje jeho nervové soustavy, ukazující na nějakou pokročilejší nemoc. Ať se poradí s odborníkem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).