Hlavní navigace

Názor ke článku Autorská práva? Ano! od internet - [6] nebylo to myšleno jakkoliv pejorativně, omlouvám se,...

 • 20. 8. 2007 22:04

  internet (neregistrovaný)

  [6] nebylo to myšleno jakkoliv pejorativně, omlouvám se, jestli to tak vyznělo. Pointa byla, že ve sporu názor (pinuse, můj, kohokoliv) versus zákon, je zákon vždy přednější a jinak viz následující odstavec. A také nikde netvrdím, že by nemělo být možná chráněno jinak, dokonce naopak zmiňuji nějaké problémy, které je třeba řešit právní úpravou. Rozporuji jen nejčetnější nesmysly z podobných diskusí.

  [7] nesouhlasím s přirovnáním k monopolu - nikdo nebrání jiné firmě vyvinout jiný lék na aids.
  To že se někde jinde prodává nějaký výrobek za jiné ceny než jinde je zcela irelevantní a má to objektivní příčiny - jednak na některém trhu mohou být jiné náklady (např. překlad pro 1 miliardu lidí versus pro 10 milionů lidí, nebo distribuční náklady, marketing atd.) a jednak jiná konkurence (a opakuji, v tržním prostředí cenu určuje trh a je to naprosto správně)
  Poslední odstavec je úplná hovadina - koupil jste si CD (DVD) s určitými podmínkami (např. pouze osobní využití). Jestliže tyto podmínky porušíte, pak jste se dopustil trestného činu. Jestliže jste si chtěl koupit CD s jinými podmínkami, pravděpodobně jste mohl (např. videopůjčovny mají jiné licence, jiné licence mají televize atd.).