Hlavní navigace

Firefox 3 je fajn, ale jdu zpět k Firefoxu 2

19. 6. 2008 9:10 (aktualizováno) informatik

Tak jsem si nainstaloval nový Firefox 3, ale musím přiznat, že se vracím zpět na Firefox 2. Dříve, když jsem byl spokojeným uživatelem verze 1.5 a objevila se verze 2, jsem také jen vyzkoušel, ale nakonec zůstal u 1.5, třeba z důvodu, že má oblíbená rozšíření ještě pro dvojku nebyla hotova. A taky se mi nelíbil defaultní vzhled dvojky. Později už byl přechod bez problémů – všechna rozšíření byla i pro nejnovější verzi a objevil se úžasný motiv vzhledu, který z vaší dvojky udělal jedna-pětku.

No a teď tu máme trojku. Některá rozšíření ještě nejsou pro tuhle verzi hotová, což by ani tak moc nevadilo, více mi vadí jiné věci. Třeba absence tlačítka „Přejít na adresu v adresním řádku“, které se sice objeví (ani se nedá hovořit o tlačítku, spíše o ikonce), ale pak zmizne, já bych rád permanentní zobrazení. Nebo se mi moc nezamlouvá našeptávač při psaní URL adresy (třeba jde vypnout?). Taky jsem si všiml, že v jisté mé oblíbené web based onlinovce se např. žebříčky zemí scrollují nějak podivně trhaně, přičemž ve dvojce je to jako blesk…

Myslím, že Firefox 3 je kvalitní program, ale pro mne ještě neuzrál. Jednou bude ale přechod nevyhnutelný a časem si na novou verzi zvyknu… tak jako jsem si zvykal už dříve :-)

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).