Hlavní navigace

Trocha online hudby

13. 2. 2006 10:25 (aktualizováno) František Fuka

Video streaming je na Internetu už úplně běžná záležitost, ale nezapomínejme, že i ve streamingu hudby je pořád co vylepšovat. Například existuje několik online rádií, která se dokáží „učit“ podle vašeho vkusu a přinášet vám přesně takovou hudbu, jaká se vám líbí. Nejdříve zadáte jméno jednoho z vašich oblíbených skladatelů, načež vám server začne servírovat další (podobné) skladby a vy ho „učíte“ svému vkusu tím, že skladbám dáváte „palec nahoru“ nebo „palec dolů“. Nejvíce jsem zkoušel následující dva systémy:

Pandora.com nevyžaduje instalaci žádného softwaru (běží ve Flashi), vypadá graficky „učesaněji“, ale umožňuje vám přeskočit během jedné hodiny pouze omezený počet skladeb (další musíte vytrpět celé). Má ale ještě jeden (pro mě zásadní) problém: Výběr instrumentálních soundtracků je žalostný a místo mého oblíbeného Hanse Zimmera mi pořád nabízel Barbru Streisandovou a Barryho Manilowa – což mě dost uráželo. A Jerryho Goldsmithe vůbec neznali!

Naopak Last.FM vyžaduje instalaci miniaturního klienta (exituje i pro Linux), ale umožňuje neomezené přeskakování, a především – na rozdíl od Pandory zná Jerryho Goldsmithe, Johna Williamse a jejich kolegy.

Sdílet