Hlavní navigace

Názor ke článku Potvrzeno: Java bude Open Source! od Miloslav Ponkrác - [1] Já právě jásám nad těmi Pythony a...

 • 14. 11. 2006 14:26

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  [1] Já právě jásám nad těmi Pythony a Ruby a říkám so proč tohle taky Java nemá? Proč Java nemá asi padesát dobrých věcí, které v těch jiných jazycích jsou?

  Mimochodem naprosto nechápu, proč se Java pořád staví oproti C++, který je úplně jiným druhem jazyka, než Java. C++ je prostě jazyk na systémové programování, kde má mít programátor naprosto vše pod kontrolou a ten jazyk je tomu přizpůsoben. Až budete chtít opravdu rychlost a zároveň nenáročnost na prostředky počítače, není nic lepšího, než C++ a nebo příbuzný jazyk. Pokud se srovnává C++ s Javou, tak nechť se to dotáhne do konce a srovná se jak se píší jádra operačních systémů v Javě, jak se píší ovladače kernelu v Javě, jak se píší programy pro jednočipy s několika málo kilobajty paměti v Javě, apod.. Protože tohle vše je doména C/C++ a pokud tam Java nedosáhne, nechť se srovnává s jazykem na který má.

  Pokud já osobně srovnávám Javu se srovnatelnými jazyky, to jest jazyky běžící na virtuální mašině, pak IMHO Java tak slavně nedopadá.

  Co ovšem má Java dobré je marketink.