Hlavní navigace

Názor ke článku Ani Ježíškův táta letos nebude! od JPAS. - ad [75]: Jo a jak připadají některým věřícím...

 • 19. 12. 2006 19:37

  JPAS. (neregistrovaný)

  ad [75]: Jo a jak připadají některým věřícím lidé, kteří nevěří a neustále se je o tom snaží přesvědčit? Není to to samé, jako když věřící přesvědčuje nevěřícího? A proč si to prostě nenechají pro sebe (oba tábory)? Protože se snaží zachránit tu druhou stranu, takže nikdo by to neměl přehánět, ale na druhou stranu Vám chce tento člověk pomoci ať už má pravdu nebo ne a proto bych nikoho podle toho nesoudil (viz na Moravě jsou lepší věřící). Třeba já o tom nikoho nepřesvěčuji, když se zeptá odpovím, ať už říká cokoliv, svůj názor nezměním. Asi tak.

  "A když někdy mám pochybnosti, prostě si řeknu proč to nezkusit. Pokud Bůh opravdu neexistuje, tak alespoň budu žít slušný život."

  I proto mě někdy zaráží postoj některých nevěřících. Pokud všechno berou logicky, pak jim vyplívá, že by měli věřit. Pokud něco "vyššího" existuje, pak byly na dobré cestě, pokud ne... nic se nestalo. Je ale fakt, že tohle se taky nikdy nestane, protože to by musel opravdu uvěřit.

  Úsměvné a zároveň smutné pro mě je pohled nevěřících na problematiku církve aniž by se ji snažili pochopit nebo hledali nezaujatě pravdu.

  ad [71]: Jestliže Ježíš mluvil k zástupům a shromažďoval kolem sebe lid, proč by neměla církev slučovat věřící? Ježíš určil jako svého nástupce na Zemi apoštola Petra, proč by tedy neměla mít církev papeže, kteří jsou zase nástupcem sv. Petra.

  Mnoho otázek, spousta protichudných názorů. Nemá cenu tady někoho o něčem přesvědčovat (s vyjímkou viz výše). Ať si každý zkusí své stěstí a vybere si svou cestu. A tečka :-).