Hlavní navigace

Názor ke článku Absolut Google History od myf - [16] jistě, to je naprosto jasné. Mě ale...

 • 3. 5. 2007 19:32

  myf (neregistrovaný)

  [16] jistě, to je naprosto jasné. Mě ale zarazila myšlenka z (citovaného) druhého odstavce postu, podle které se *všechno*, co si takto prohlédnu, **fyzicky** přenese na servery google, aby to tam pro mě (a jistě i agenty tajných služeb, mimozemské civilizace a inteligentní plísně) bylo následně prohledávatelné.
  Jak správně pravíš, technicky to možné je; já jsem chtěl jenom vyjádřit rozpaky nad suchým konstatováním, že se tak skutečně děje.

  Spíše bych čekal že se posílají pouze URL a počítá se s tím, že stránky, které si zrovna prohlížím, jsou stejné jako ty, které vidí googlebot (Chápu že už jenom tenhle princip v průměrném paranoikovi vzbouzí solidní paniku). Ale to může fungovat pouze u skutečně *veřejných* stránek. V momentě, kdy se zaloguji do jenom trochu rozumně koncipovaného privátního systému, stává se to, co já vidím, vázané na sešnu (jejíž hlavní účel je aby byla přenositelná co možná nejobtížněji...). Obsah těchto stránek se potom na google může dostat buď tak, že si google ode mě moji session 'půjčuje' a browsí paralelně se mnou (což myslím naprogramovat by byl pořádný kus hackeřiny), nebo prostě a jednoduše přeposílat *veškerá* data z browseru na servery googlu. To by v neposlední řadě obnášelo dvojnásobný traffic ve chvílích, kdy browsím skutčně 'secure' webem.

  Tak mě zajímá, jak se tedy věci ve skutečnosti mají.