Hlavní navigace

Názor ke článku Microsoft: konec legendy je nablízku od Jarda - Jestli jste článek myslel jako vtip, povedlo se,...

 • 7. 1. 2010 23:54

  Jarda (neregistrovaný) 94.74.194.---

  Jestli jste článek myslel jako vtip, povedlo se, jestli vážně, pak byste se nad sebou měl zamyslet nebo navštívit terapeuta. A rozhodně nesázejte, nechcete-li prohrát vlastní boty :)
  Pár věcí, co pobavily nejvíc:
  - MacOS X jako konkurence pro Windows :) Jablečný systém nepoběží na neapplovském železe, jednak z obchodních důvodů Apple, jednak proto, že pro všechny možné konfigurace skládaček Apple nemá ovladače ani otestovaný systém.
  - MS nemá co nabídnout na očekávaný, ale zatím neexistující jablečný tablet - hmmm, copak to dnes MS představil?
  - W7 jako servicepack pro Visty - možná, ale není SL náhodou něco jako sp pro Leoparda?

  Podívejte se na to reálně. Na desktopu je hotovo, W7 mají dnes jediného soupeře, a to XP, zastaralý systém z vlastní stáje, který vyklízí pozici pomaleji, než by si MS přál. Office - domácí hračičkové a spořínkové v malých uprděných firmičkách možná využijí OOo, komerční sféra má ale jedinou volbu - MSO, a to z důvodu kompatibility, funkčnosti řešení na klíč vyráběných třetími stranami a především pokrytí širokého spektra činností provázanými aplikacemi MS. Servery - tady pomalu vytlačují serverové edice Windows své linuxové a unixové konkurenty. Internet - tady MS zaspal, ale nyní mohutně konkurenci dohání (editační nástroje pro web, Silverlight, vyhledávač Bing, vydávání nových verzí IE). Apple není pro MS vážný soupeř, kdyby byl, MS by jej v minulosti nepodržel nákupem akcií, vývojem IE pro Macka, dokud appláci nezbastlili vlastní prohlížeč a vývojem MSO pro Macka, dokud nebude alespoň pro základní práci použitelný iWork. Apple bude mít navíc plné kecky sporů s Nokií a Googlem. Google je o poznání silnější soupeř, který se pokusí využít své internetové převahy, ale ne tak moc silný, aby byl MS předem odepisován.