Hlavní navigace

Názor ke článku Microsoft: konec legendy je nablízku od Lukáš Nevosád - [14] No, Google asi jen tak nezařve. Už...

  • 4. 1. 2010 18:20

    Lukáš Nevosád (neregistrovaný) 85.207.54.---

    [14] No, Google asi jen tak nezařve. Už dávno to není jen vyhledávač - má obrovské množství uživatelů na mnoha službách a ti na něm tráví neskutečně času (GMail, YouTube, ...) Pak už je jen otázka je něčím oslovit, což se mu zatím daří. Na trhu s PPC reklamou je dnes již prakticky monopolem. Bubliny v IT se vyznačovaly vždy přehnaným očekáváním a nejistým business modelem. U Google sice může být očekávání přehnané, biz model tam ale evidentně je.

    Svázanost s hardware začínám postupně vidět spíše jako výhodu a jak se zdá, Google v tomhle dost možná směřuje do stejných vod jako Apple. Stěžování si na svázanost s hardware je přežitek z minulosti. Dnes je počítač spotřební zboží jako každé jiné - koupím, používám, za 2-3 roky koupím nový. Požadavek na nějaký zásadní upgrade OS nebo hardware v průběhu životního cyklu prakticky není (ono to ostatně s mobilním zařízeními moc ani nejde), s novým zařízením budu mít zase nový OS (lepší, hezčí).

    Z pohledu uživatele mne zajímá jen a pouze, jak tam dostanu stará data, což mají Apple a Google narozdíl od MS vyřešené precizně.