Hlavní navigace

Názor ke článku Microsoft: konec legendy je nablízku od Miloslav Ponkrác - Stěžování si na svázanost s hw není přežitek....

 • 5. 1. 2010 0:19

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) 194.213.44.---

  Stěžování si na svázanost s hw není přežitek. Sice souhlasím, že počítač se posunul daleko více do role spotřebního zboží (čehož si před časem zapomněl všimnout Microsoft a proto jeho Visty + konec XP a následné tápání co dát na netbooky přineslo asi Ballmerovi koebereček u akcionářů). Nicméně zdaleka počítač není čistě spotřební zboží.

  Problém se sw je, že existuje mnoho sw, které prostě s hw obecně nekoupíte. Zatím se ještě neprodává krabice počítač + windows + photoshop jako jeden produkt. Stejně tak jsem neviděl krabici počítač + windows + cad systém jako jeden produkt. Určitě ne standardně.

  Stejně tak jako vývojář jsem si nevěiml, že bych kupoval kompilátor programovacího jazyka + IDE + počítač + os jako jeden celek.

  Počítač totiž není nic jiného, než univerzální platforma na běh čehokoli. Jako spotřební elektronika se počítač prodává odedávna, jestli si myslíte, že Vaše televize, dvd přehrávač, atd. je něco jiného, než specializovaný počítač, pletete se. Co se stalo je jen to, že se trend zpočítačovat objevil v dalších segmentech.

  Nicméně stále je velmi mnoho oblastí, kde se sw kupuje extra. Stejně tak jako hw se kupuje extra.

  Pokud browsíte po webu, pošlete mail, sem tam se pobavíte na skype, a občas napíšete dopis - pak zajisté Vás upgrade os nezajímá. Případně si zavoláte a pustíte mp3.

  Nicméně třeba pro mě koupě nového počítače znamenala několikanásobné zvýšení efektivity mé práce a to jen teď dělám projekt v C++. OS zůstal stejný, programy stejné, a určitě bych je nechtěl platit bundlované v balíčku znovu, nehledě už vůbec si zvykat na něco nového.