Hlavní navigace

Názor ke článku Microsoft: konec legendy je nablízku od Miloslav Ponkrác - [15] A jaký má Google obchodní model, který...

 • 5. 1. 2010 0:05

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) 194.213.44.---

  [15] A jaký má Google obchodní model, který nezkrachuje, pokud se sníží význam vyhledávače Google? Buďte upřímní, má kulové. Veškeré přijmy Google jsou navázány na základní kořen, kterým je vyhledávač. Je to velmi tenké pouto.

  V IT se pohybuji 20 let a už jsem předpověděl mnohé, často jsem byl za blbce. Zatím jsem se nespletl. Já osobně bych se o osud Google obával daleko nejvíc, jakkoli teď vypadá silně.

  Jsme si jist, že Apple a nejmě už vůbec Microsoft žádný katastrofální problém nečeká (v historicky blízké době). Ale u Google jsem si naopak jist, že může skončit daleko dříve, než se nadějeme (daleko dříve berte v historickém významu času, tedy ne příští čtvrtletí, ale v několika letech tu Google bez problémů nemusí existovat).

  Koneckonců pozoruji poslední roky, jak Linux šlape na místě a už jsem udělal svojí interní předpověď (zatím jako model), že v roce 2015 bude zenit Linuxu a od té doby už se Linuxu nikdy nepodaří vrátit se na výsluní. Stačí jen pozorovat jak celosvětový vývoj Linuxu probíhá s velmi nízkou efektivitou poměru výsledek / vložené prostředky+čas. Nelze nevidět, že Linux žene enterprise sféra + nadšení, které se nutně s časem musí snižovat a pak účinnost přeměny práce lidí na výsledek začne ovlivňovat situaci na tomto poli.