Hlavní navigace

Názor ke článku Kdy vymře Flash? od Lukáš Nevosád - [21] To jsem myslel tak, že nějaká Flash...

 • 30. 1. 2010 17:54

  Lukáš Nevosád (neregistrovaný)

  [21] To jsem myslel tak, že nějaká Flash hra na webu nemá kvalitou ani ovládáním srovnání s tím, když je to hra nativně dělaná pro iPod. Ani si nedovedu představit, že by stejná flash hra jela na obojím - protože ta flash hra by třeba musela počítat s ovládáním prsty (velká tlačítka), což by zase nevyhovovalo uživatelům disponujícím myší. Stejně tak by byl problém s událostmi jako pohyb kurzoru nebo hover. Stejně tak s kurzorem neuděláte multitouch.

  Proč je to pro Adobe hrozba myslím dostatečně vysvětluji výše. Pokud mi bude na web chodit 10% uživatelů, kterým se na místě Flashe zobrazí bílý flek, tak mě to donutí namísto toho použít něco jiného. Pochopitelně tam, kde to jde - bannery se vrátí ke klasickému obrázku či HTML, video časem snad pojede přes HTML5. Různé interaktivní grafy se vrátí ke statickému obrázku a tak podobně.

  Pochopitelně souběžně s tím klesne poptávka po vývoji ve Flashi, takže s těmi akciemi se modlete, aby Adobe stačil do té doby přijít s nějakou jinou dojnou krávou.

  PS: A s těmi 10% si nedělám srandu. Už teď máme na jednom velkém webu celosvětově 1,5% lidí s iPhone! V USA to už teď může dělat nějakých 3-4%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).