Citace části 3. komentáře:
"Větší úspěch by podle mě byl i poměrně hloupý stroj, který by všechno co umí, získal pouze skrze své senzory, tudíž by se podobně jako dítě učil přímo ze světa interakcí s ním. Pro vznik kvalitního vědomí tedy musí být kvalitní vstup, aby taková umělá bytost "byla tady" a vnímala tento svět takový, jaký zhruba je, alespoň na naší úrovni vnímání."
Naprostý souhlas, takhle jsem si to vždycky představoval aj já. Tohle je podle mě cesta, jak vytvořit "umělou ineligenci" (samozřejmě velmi relativní - v tomto případě AI současné lidské populace). Ona se vlastně vytvoří sama, my ji k tomu jen dáme prostředky v podobě příslušných vstupních zařízení. Ještě ale ňákou chvíli potrvá, než bude člověk schopen vytvořit jakýsi základ se schopností "správně" (stejná relativita jako výše zmíněná) interpretovat/implementovat získaná data.
Autor se zajímá především o sociální důsledky a aspekty užívání Internetu, filosofii (etika a kosmologie), teologii, vzdělávání, fyziku a umění. V současné době publikuje na Lupě, DSL.cz, Root, Digiareně i jinde. Vystudoval fyziku a teologii.
V současné době působí také jako šéfredaktor serveru myslenkove-mapy.cz.
Má také své osobní stránky.
Přečteno 72 214×
Přečteno 38 947×
Přečteno 25 046×
Přečteno 17 987×
Přečteno 16 365×