Hlavní navigace

Názor ke článku Co mě se_e na programování od Miloslav Ponkrác - Programováním se zabývám trochu kratší dobu, ale zřejmě...

 • 22. 8. 2014 0:41

  Miloslav Ponkrác

  Programováním se zabývám trochu kratší dobu, ale zřejmě jste se nezabýval programováním dostatečně.

  1) Persistence přímo v programovacím jazyku funguje. Račte se pěkně prosím seznámit s programovacím jazykem Smalltalk, který pracuje podobně jak o tom sníte z hlediska persistence.

  2) Networking přes (dokonce paměťové pointery) už je také řadu desetiletí vyřešený, a to technologiemi zvanými ORB (Object Request Broker). Například známá je CORBA, byť starší provenience. Ale stejně funguje třeba Windowsovské DCOM.

  Nutno podotknout, že mikrokernelové operační systémy fungují na několika počítačích najednou, třeba na celé síti už z podstaty, a komunikace mezi počítači je naprosto přirozená. Kromě zastaralých konceptů, jako je monolitický Linux či trochu lépe navržené Windows, jde budoucnost spíše směrem mikrokernelu. Například QNX, wxWorks, Plan9, atd.

  3) Ohledně tahání dat versus tlačení. Myslím, že za 28 let byste mohl pochopit naprostý základ, a to že existují imperativní programovací jazyky, kde to musíte tlačit, a pak procedurální programovací jazyky, kde se data sama táhnou. Počet imperativních a počet procedurálních programovacích jazyků je tak půl na půl.


  Dále už jsem nečetl. Spíše mi přijde, že autor zná jen Javu a z toho usuzuje.

  Chybí základy programátorských znalostí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).