Hlavní navigace

Názor ke článku Průzkum: zasíláte faktury elektronicky? od Honza - Jenom na úvod: samotná faktura je pouze účetní...

  • 17. 9. 2008 6:51

    Honza (neregistrovaný)

    Jenom na úvod: samotná faktura je pouze účetní písemnost, její náležitosti a forma nejsou nikde upraveny a vytvořit a zaslat ji lze vpodstatě jakkoli. Pokud má být zároveň ale i daňovým dokladem, ze kterého si příjemce může uplatnit nárok na odpočet, pak nepřichází do úvahy, aby byla jen tak vytvořená ve Wordu nebo AR, nepodepsaná a odeslaná mailem - takovou fakturu stejně musíte doprovodit daňovým dokladem, který pošlete klasicky...Z. o DPH jasně říká (§26 odst)4) jaké technické požadavky na elektronickou formu daňového dokladu platí.
    A mmj: elektronicky lze vystavovat daňové doklady jen pro toho, kdo s tím souhlasí...takže pokud někdo trvá na papírovém daňovém dokladu, jste ze zákona povinni mu ho vystavit (bez ohledu na jakékoli argumenty a ubíjení ;-)