Hlavní navigace

Názor ke článku Jednodenní test Windows Vista versus Ubuntu Linux aneb Vista zatím opravdu jen pro silné nervy a silné stroje od Machta - jojo, autor není moc dobrý maskér, dal hned...

 • 22. 5. 2009 23:16

  Machta (neregistrovaný)

  jojo, autor není moc dobrý maskér, dal hned na začátku najevo, kdo vyhraje... Jedna věc je dost nespravedlivá. Ubuntu bylo podle všeho oficiální alfa verze, zatímco Visty pouhá beta verze určená k odhalení chyb a bugů. Byla jich tam spousta. Tuhle verzi microsoft distribuuje testerům a není určená pro běžné použití.

  Můj dojem z visty i ubuntu je následující: při dostatečně výkonném stroji si ubuntu výkonem neškrtne, přecejen funkce jako superfetch apod jsou ve Vistě opravdu hodně poznat. Start Visty je sice o půl minuty delší, ale běžně používané programy se spouštějí místo deseti vteřin (Ubuntu) pouhé dvě vteřiny (Vista). Také bylo opomenuto říct, že ve vistách nahrajete ovladač a můžete zařízení používat. V Ubuntu vám chybí nejprve jeden balíček např s programem, abyste ho mohli nahrát tak chybí jiný a ten zase potřebuje další dva, které pro svou funkci potřebují ještě X věcí...Pokud máte štěstí, funguje Live CD dokonale. Stačí ale jen jeden kus nestd. hardware a máte na několik dní o zábavu postaráno. Ukázkový příklad jsou notebooky a kamery.

  Můj závěr je: pokud potřebujete na PC pracovat a nezdržovat se hovadinama, doporučuju jednoznačně windows (XP nebo vista). Pokud máte čas si hrát, zkuste linux. Něco nového se naučíte, osvojíte si vlastnost "být trpělivý" a taky se naučíte hledat na google.com...Bez něj nemá začátečník šanci. :-)

  A ještě poznámka...o kvalitě systému nerozhoduje délka instalace. ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).