Hlavní navigace

Názor ke článku Jednodenní test Windows Vista versus Ubuntu Linux aneb Vista zatím opravdu jen pro silné nervy a silné stroje od Machta - jojo, autor není moc dobrý maskér, dal hned...

 • 22. 5. 2009 23:16

  Machta (neregistrovaný) 212.90.248.---

  jojo, autor není moc dobrý maskér, dal hned na začátku najevo, kdo vyhraje... Jedna věc je dost nespravedlivá. Ubuntu bylo podle všeho oficiální alfa verze, zatímco Visty pouhá beta verze určená k odhalení chyb a bugů. Byla jich tam spousta. Tuhle verzi microsoft distribuuje testerům a není určená pro běžné použití.

  Můj dojem z visty i ubuntu je následující: při dostatečně výkonném stroji si ubuntu výkonem neškrtne, přecejen funkce jako superfetch apod jsou ve Vistě opravdu hodně poznat. Start Visty je sice o půl minuty delší, ale běžně používané programy se spouštějí místo deseti vteřin (Ubuntu) pouhé dvě vteřiny (Vista). Také bylo opomenuto říct, že ve vistách nahrajete ovladač a můžete zařízení používat. V Ubuntu vám chybí nejprve jeden balíček např s programem, abyste ho mohli nahrát tak chybí jiný a ten zase potřebuje další dva, které pro svou funkci potřebují ještě X věcí...Pokud máte štěstí, funguje Live CD dokonale. Stačí ale jen jeden kus nestd. hardware a máte na několik dní o zábavu postaráno. Ukázkový příklad jsou notebooky a kamery.

  Můj závěr je: pokud potřebujete na PC pracovat a nezdržovat se hovadinama, doporučuju jednoznačně windows (XP nebo vista). Pokud máte čas si hrát, zkuste linux. Něco nového se naučíte, osvojíte si vlastnost "být trpělivý" a taky se naučíte hledat na google.com...Bez něj nemá začátečník šanci. :-)

  A ještě poznámka...o kvalitě systému nerozhoduje délka instalace. ;-)