Hlavní navigace

Názor ke článku Jednodenní test Windows Vista versus Ubuntu Linux aneb Vista zatím opravdu jen pro silné nervy a silné stroje od UBUNTU FOREVER - Pracoval jsem s několika OS: Workbench 1.2, 1.3.3,...

  • 12. 5. 2007 2:39

    UBUNTU FOREVER (neregistrovaný)

    Pracoval jsem s několika OS: Workbench 1.2, 1.3.3, 2.0, AmigaOS (všechno Amiga), s M$ Wirus 95, 98, XP Home & Professional, Vista (RC2) a z Linuxových distribucí jsem okusil: Mandriva, Kubuntu 6.06 LTS, Xubuntu 6.06 LTS, Ubuntu 6.06 LTS, 6.10 a 7.04 (nejnovější).
    Amiga mi zemřela :'-(, M$ Wirus jsem používal proto, že jsem nic jinýho neznal, bylo na to dost softwaru, ale ještě víc virů a i přes kvalitní antivirák se mi do toho permanentně dostávaly, kolikkrát jsem musel kvůli nim přeinstalovávat celej OS. Pak jsem slyšel, že je hodně Linuxových distribucí a většina úplně zdarma. Tak si říkám, proč to nezkusit. Nejdřív jsem měl Mandrivu 2006 (snad se tak jmenovala), krásný prostředí, ale na mě poněkud chudá. Dále jsem si objednal Ubuntu 6.06 LTS a to se mi opravdu líbilo, ale říkám si, že jsou k dispozici i jiný desktopový prostředí, než jen GNOME. Tak testnu Kubuntu s K-Desktop Environment (KDE) a paráda, jen se mi v tom hůř orientovalo. No nic, testnu Xubuntu s prostředím Xfce, ale právě toto prostředí je nejodlehčenější, to právě kvůli starejm krumplům. Tak jsem zůstal u Ubuntu. Pak přišla verze 6.10- o poznání lepší, než verze předchozí, tedy 6.06 LTS, ikdyž pravda- bez LTS na konci (Long Term Support- dlouhodobá podpora). No a teď 7.04 a absolutní paráda! 3D efekty, kvanta novýho softwaru, rychlejší grafika... Nedivím se, proč byl autor toho článku tak vyjukanej z Ubuntu. Je oproti M$ Wiru skoro ve všem lepší a zadarmo! No prostě: "Windows outside, Linux powered!"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).