Hlavní navigace

Názor ke článku Jak zabránit vysokým poplatkům z a) mezinárodních plateb b) z Premium SMS od Patrik Chrz - MIKRO platební systémy (kam PayPal patří) jsou vhodné...

 • 22. 1. 2009 17:30

  Patrik Chrz (neregistrovaný) 81.0.203.---

  MIKRO platební systémy (kam PayPal patří) jsou vhodné (kdo by to řekl :D) pro malé částky (cca do 100 EUR). Mají malý nebo žádný paušální poplatek, ale znevýhodňuje je poplatek procentuelní a nevýhodné kurzy.

  Přijímat zahraniční platby bez poplatku umí kromě zmíněné HSBC ještě Citibank (účet stojí měsíčně 300 Kč).
  Ale mnohem výhodnější je zřídit si (zdarma) virtuální účet u některé z devizových společností. Za příchozí platbu se pak neplatí žádný poplatek a částka je převedena výhodnějším kurzem než u banky.

  V případě pravidelných plateb pak asi vyjde nejvýhodněji ta kombinace FIO-Privatbanka, obzvlášť v kombinaci s tou Francií. Z Francie zdarma do Privatbanky a z té zdarma na FIO :D. No, jsme zvědav jak se od dubna FIO popere s těmi zahraničními platbami. Doufám, že budu příjemně překvapen.

  Donedávna byla na zahraniční platby super vkladní knížka Poštovní spořitelny (jaksi toto zapomněli dát do ceníku), ale nedávno jsem zachytil zprávu, že už to prý nefunguje :( Asi se to moc používalo (nedivil bych se).