Hlavní navigace

Radovan veliký

30. 3. 2006 1:15 (aktualizováno) antibanan

Fešák Radovan

Je duchovním otcem ostravského hostingu. Než se z banan.cz stala omezená (ručením) společnost, byl to právě Radovan Kaluža, na jehož jméno se podnikalo.

Dnes 26letého absolventa gymnasia poznáte podle stylizované ikonky „banán Radovan“ Radovan na webu owebu.cz, kde se zalíbením promazává stížnosti uživatelů na ovocné služby. Rady se od něj tazatelé dočkají výjimečně, vždy je to ve smyslu náš hosting je nastaven správně, chybu máš určitě ty někde v kódu. A tak přiložíte kód a požádáte o pomoc na odstranění problému.V lepším případě jste odkázáni na nefunkční technickou podporu, v tom horším a častějším putuje vaše IP rovnou na ban list.

Ano, i tak se dá v dnešní době podnikat. Pan Radovan, jak je mu s úsměškem na internetových fórech přezdíváno, rád využívá k propagaci svých projektů backlinky na konkurenčních serverech. Do diskusních fór spamuje komentáře tvářící se jako výplod náhodného, duševně mírně zaostalého čtenáře. Reakce adminů těch slušnějších serverů naštěstí na sebe nedá dlouho čekat. Pana Radovana už podle IP rozsahů znají a příspěvky buď rovnou smažou, nebo diskuze zablokují.

Ostatně, spam praktiky ovládá banan.cz bravurně. Z toho důvodu jej přestal indexovat například vyhledávač jyxo.cz. Penalizace – dle dostupných zpráv – na sebe údajně nedá dlouho čekat ani v případě Google.

Sdílet