Hlavní navigace

Bonus.cz - tak trošku levárna krát deset

8. 10. 2009 13:51 (aktualizováno) | webdev

Už nějakou dobu sleduji jak se na internetu (tom českém) objevují weby nabízející „Aukce“. Do nedávna to byl takový jakože, underground. Teď už ho provozuje i firma Tiscali. Nediví se tyhle „aukce“ jsou kšeft jak nic.

Jak to funguje? Dražitel (tedy ten kdo přihazuje) si koupí jakou si virtuální měnu (Bony v tomto případě). Jeden Bon stojí při koupi pomocí SMS 10kč. Kdykoliv se rozhodne v nějaké aukci přihodit, cena zboží v této aukci se zvýší o korunu (nebo o haléř, v principu je to totiž jedno). Tuhle cenu potom vidíte spolu s čase od posledního přihození, ten se při každém příhozu prodlouží. Tu částku nakonec dražitel ještě zaplatí.

Zdá se Vám to OK? Mě moc ne. Vezměme si totiž nějaký příklad. Takříkajíc in natura.

Zrcadlovka NIKON D5000 + objektiv

Uvedená cena prodejní 19000Kč, Cena v korunových příhozech (v tuhle chvíli) 4589,– Teď počítejte se mnou.

4589×10 (cena za jeden Bon, vzpomínate?) = 45890

Tomu říkám cena za zrcadlovku. A ještě nezapomenout 4589 Kč, což je částka, za kterou dražitel danou věc nakonec „koupí“.  Celková cena je tedy 50479,–

Takže zrcadlovka Nikon za padesát tisíc. To je dobrá cena nezdá se Vám? Jistě ten kdo vyhraje nakonec zaplatil malou část (možná), ale nakonec se všichni složí a tenhle Nikon se nakonec prodá za cenu třeba 10000 Bonů.

Napadá mě, že jestli někdo Letadlo (takovou tu hru kdy Vám vklad vrátí ti co se angažují po Vás) nazval podvodem. Pyramidové hry vedly k uvěznění provozovatelů. Tak tenhle způsob prodeje je minimálně na hranici.

Jo a nakonec postřeh, v ukončených akcích (kde je tak inzerováno jak byl kdo super úspěšný) se vyskytují podezřele související jména např. Krytonek a Slizka. To je mi, ale náhodička.

edit (8.10. 9:20): Od včerejšího večera mají údržbu systému, wtf? ;-).

 • 19. 1. 2012 10:20

  cendaprnda (neregistrovaný) 212.47.30.---

  Ahoj všem,

  Pokud nechcete číst celý příspěvek shrnu to v jedné větě na www.bonus.cz nehrajte a běžte si to koupit bude to levnější a bez nervů :-).

  Především bych chtěl upozornit, že tento můj příspěvek se možná bude zdá některým naivní, ale snažil jsme se vše sepsat tak aby to pochopil i ten kdo nikdy na www.bonus.cz nehrál. P.S. Bobo, Andys díky za pochopení :-)

  už jsem tu nějaký příspěvěk k této problematice dal a jen bych chtěl zrekapitolovat to co se na bonusu dělo a děje. Hrál jsme ho aktivně skoro půl roku počet výher si vlastně ani nepamatuju bylo jich opravdu hodně. Hrát jsme začal někdy v prosinci 2009 a hned se mi zadařilo čímž si mě bonus získal.

  Pustil jsem se tedy do hraní, ale ouha první vyhrání bylo opravdu štěstí další výhry už tak slavné nebyly a po 14 dnech jsem zjistil že jsem vlastně šul nul. Tou dobou jsem ale získal i nějaké zkušenosti o tom s jakýma nikama radši nehrát i to jaká strategie je nejúspěšnější. Navíc jsme se patrně začali s některýma hráčama vzájemně respektovat a nelezli si do aukcí. Standardní model aukce byl ze startu dát na plácandu 200 bonů a pokud to nevypadlo, kašlat na to. Sice člověk prohrál 1000,- ale tato strategie slavila v cca 60% úspěch = člověk takto odehrál 10 aukcí a 6 jich vyhrál (samozřejmě byla hloupost toto aplikovat na malých věcech ale herní konzole takhle padali jako hrušky :-) - výsledek ? Za cca 10 tisíc bylo zboží za 30 tisíc - no nádhera.

  A tak jsem si hrál a vyhrával až do května 2010. Pak se ale začalo dít něco zvláštního objevil se nik baanzai, farfalla, babybox a postupně další a další. Tyhle niky hráli něco úplně jiného hráli na cca 5 - 4 sekundě a to i několik dní. Bylo mi jasné že se jedná o někoho kdo není z masa a kostí i když jsem si říkal, že se možná jedná o skupinku uživatelů, která prostě jen chce hrát jinak. No nelenil jsem a na koleně spíchnul soft co uměl také házet na 5 - 4 sekundě a tak se jelo na vlně úspěchu dál :-) a to asi do září 2010 ale vyhrávat bylo postupně čím dál těžší protože těhle lidí co házelo spodky bylo víc a víc a aukcí bez nich běželo už jen pár denně. Dělal jsme si jejich seznam, protože s nima prostě nemělo smysl hrát. Nejdřív byly na zlatých a diamantových aukcích, pak obsadili vše nad 5000,- no a od září už byly i na věcech nad 500,-. I jejich neporazitelnost se postupně měnila ze začátku se snima dalo hrát stylem počkat až se aukce "zaplatí" a pak většinou odpadli a bylo možné ji vyhrát, nicméně i to se změnilo a strop mají někde na trojnásobku ceny :-).

  A tak jsem prostě přestal hrát - 14 dnů jsme z bonusu dostal zpět jen to co jsem investoval a ty nervy mě za to už nestáli :-) - holt jsme si říkal ok ustoupíme pružnějším a organizovanějším - mnozí mě to asi nebudou věřit ale já BONUS nehrál pro peníze nejkrásnější pocit pro mě bylo zelené tlačítko VYHRÁL JSTE !!! :-) i když je pravda, že hromadu věcí co jsme na bonusu vyhrál (křovinák, sekačku, konzole všechy výrobců, notebooky a další elektroniku) do dnes využívám a mám z těch věcí radost.

  Po cca půl ročním půstu jsme se na bonus šel znova podívat a nutno říct že jsem pomalu přestal chápat, průběh aukcí se od dob jeho vzniku úplně změnil. Na každé a to i na zlatu za 100,- sedí nějakej spodkař (často z mého starého seznamu) a dřepí tam až do padnutí - dokážu se vžít do hráče a i já některou věc 2x přeplatil jen abych aukci vyhrál a ukázal ostatním kdo je tady pánem, ale tady už něco začínalo smrdět.

  Sjel sjme aukce zpětně a vypadnul mi krásnej seznam niků je jich momentálně 142 :-). Které hrají naprosto stejně a spolu se v aukci nepotkávají. Zajímavé je i to, že tyto veleúspěšné niky vyhrají vždy 3 aukce po sobě a pak se třeba 14 dnů neobjeví. Ukažte mi prosím hráče, kterej vyhraje IPHONE za 300,- (včetně bonů), a apk jde hrát o zlato za 300,-. To vše jen potvrzuje teorii o tom že existuje nějaký počet niků (já jich eviduju 142) které někdo ovládá. Prostě naloguju nik pustím tam automat na spodek (ten soft jsem si vyrobil asi za 2 hodiny včetně odladění) a nechá to běžet a aukci vyhraje tak ho poštve na další dokdu nedosáhne limitu 3 výher. Pak se naloguje další nik a takto pořád dokola. S cca 5 notebooky jste takto schopni ovládnou celý bonus :-).

  MÁ TO ALE JEDEN HÁČEK

  Ze začátku bylo možné mít 2 niky na domácnost. Ze začátku mě to stačilo a 6 výher týdně bylo OK. Jenže pak začali otravovat kamarádi hele já bych potřeboval PSPčko, já mobil atd. Tak jsme založil niky i na příbuzenstvo :-) - ve špičce se jednalo až o 6 niků které týdně vyhrávali po 3 výhrách :-). Jenže pak přišel bonus s omezením jednoho účtu na domácnost a začali problémy. Bonus totiž hlídal IP adresy připojení - řešilo se to mobilním operátorem a tím že se člověk odpojil a připojil a IP adresa byla hnedle jiná :-), pro jistotu jsem i čistil cookies a další svinstvo. Jendou jsem na to ale zapomněl a rázem mě byl bloknutej účet. Proběhlo to velmi rychle. pravděpodobně jsme byl v jejich hledáčku a tak jen čekali až budou mít důkaz. Přece jen jsme pro ně nebyl zrovna rentabilní klient :-).

  A v tom je zakopanej pes :-)

  Kontaktoval jsem Bonus s následující otázkou:

  Jak je možné že se točí tak velké množství niků, které se evidentně znají protože proti sobě nejdou a přesto je BONUS nezablokuje. Není přece možné vyrobit 142 adres kam budou výhry odesílané.

  Odpověď byla že je vše v pořádku :-)

  A teď to co se mi honí hlavou pokud je tedy vše křišťálově čisté

  1. Bonus tuto skupinu toleruje, přestože ho vysávají na maximum. Zkuste si projít ukončené aukce v rámci jednoho týdne sečtěte bony vynásobte 8,- (a to prosím ani tolik bony nestojí) pak vemte výhry (ceny výher jsou samozřejmě nadsazené, ale pokud vyjdete z cen na zboží.cz tak se dostananete na jejich nákupku (+/-5%) a vyjde Vám že týdně by týdění ztráta byla provoz bonusu jen na výhrách stál okolo 20 - 60 tisíc. Nenašel jsem ani jeden týden kdy by byla ztráta menší jak 20 tisíc. K tomu přičtěte operátora co tam sedí (i když je pravda, že poslední dobou tak často nikdo není) a vyjde Vám že tento projekt sežere cca 100 tisíc měsíčně a negeneruje žádný zisk

  2. Na infolince mě řekli, že ztráta jim nevadí, že s tím počítají a že se jedná o dlouhodobý projekt. Pokud se podívám na leden 2009 kdy běželo i 12 aukcí v limitu do 30 sekund a přihazovalo cca 30 lidí a teď často žádná a přihazují jen spodkaři a občas nějakej chudák naivní :-( tak se jim ta dlouhodobá strategie nějak nedaří protože lidí co bonus hraje je míň a míň

  3. Fotky výherců které ukazovali skutečné hráče zcela zmizeli - blog je taky totálně mrtvej, nikdo se o to nestará což opět nenasvědčuje že by se jednalo o kvetoucí byznys

  Pokud by to vše bylo opravdu křišťálově čisté v tom případě bych chtěl manažera takového podniku osobně poznat :-).

  Vychází mě z toho jediné skupina 142 niků nejsou vyloženě roboti, ale o brigádníky, kteří sedí někde v Aši a obsluhujou přihazování - myslím že si provozovatel nedovolí toto dělat přímo v systému :-), jen nechápu jak by obhájili neodesílání výher ale i to by se dalo nějak pořešit.

  Je tu ještě jedna možnost kterou nelze vyloučit a to že se jedná o pračku peněz. Ty se nalévají z jedné strany do BONUSU a z druhé strany formou výher proudí na jedno místo k dalšímu prodeji - v ČR bych se nedivil už ničemu.

  Pro mě osobně je vztah k Bonusu rozpoluplný. Rozjezd měl skvělěj investoval v prvním půl roce určitě velkou částku - reklama na seznamu, v metru, natočenej klip a počáteční investice do výher, musel stát několik milionů. Zhruba v prosinci 2009 byl bonus opravdu výdělečný projekt, odhadem se muselo jednat o 200 - 300 tisíc. Pak ale přišel prudký pokles od cca února 2010 se začal zisk propadat až se dostal do červených čísel (v té době mě bonus opravdu hodně zajímal a statistiky jsem vedl velmi zodpověďně, ono se to vyplácelo s ohledem na další aukce, protože člověk věděl kdo a jak hraje) a cca od května přišel nástup spodkařů - náhoda ? Podle mě nutnost - počet hráčů se snižoval nikdo proti sobě moc nehrál a tak se objevily spodkaři nejdřív na nejdražších postupně ale na všem. Pokud se to vezme v globálu ČR asi není opravdu dost velký trh na provozování penny aukcí - Boom proběhnul právě díky Bonusu, který jako jediný masivně investoval v roce 2010 ale funční už není žádný.

  Bonus sice funguje, ale o tom že na něm vyhrajete si nechte jen zdát :-) nebo si připravte prkenici nebo spíš kreditku protože ta výhra bude sakra drahá :-)

 • 7. 10. 2009 16:55

  Frantisek Fuka (neregistrovaný) 89.102.204.---

  Ta pravidla jsou predem jasne vysvetlena. Pokud je tohle podvod, pak Sportka je mnohem vetsi podvod, protoze tam hrac svoji sanci nemuze (na rozdil od Bonus.cz) nijak ovlivnit. Jinak na podobnem principu jako Bonus.cz funguje nekolik ceskych serveru a mnoho zahranicnich, a to dost dlouho.

  BTW, "zvysi" ma byt tvrde Y, stejne tak "hry vedlY"...

  btw. - opraveno

  Ano jsou znama, ovsem nemuzu souhlasit s tim ze znamost pravidel zarucuje, ze vec je koser. Srovnani se sportkou je podle me zcela spatne. U sportky je jasne dany limit a cas. Tady diky systemu neni ani limit ani cas nijak omezen. Pokud by chtel provozovatel tehle "hry", na kterou se patrne ani nevztahuje zakon o sazkovych kancelarich (nebo jak se to menuje) muze podvadet a nikdo to nikdy nepozna.

 • 7. 10. 2009 17:49

  petr (neregistrovaný) 89.103.185.---

  zvíší? :-)

  Ale jinak souhlas zavani to podvodem.

  Nerikam hned podvod, ale krapet to smrdi.

 • 7. 10. 2009 19:52

  tomh (neregistrovaný) 89.102.34.---

  Mel jsem za to, ze tento typ nakupu Ministerstvo financi oznacuje jako "loterie" a ne aukce a pak tedy spada do uplne jineho rezimu nez provozovani aukci...

  Aukci a drazbou to nazivaji sami provozovatele (podle me ciste ucelove). Kam to presne spada nemam zdani, ale myslim ze zakon s necim takovym vubec nepocita. Protoze to neni ani loterie (tam nekdo nestrany vybere vyteze a musi u toho byt pritomen notar). Ani soutez (nema to jasne definovany konec, kdy uz se nelze ucastnit a opet schazi notar).

 • 10. 10. 2009 7:08

  martin V (neregistrovaný) 77.104.245.---

  A co z toho bude mít? Když nikdo nepřihazuje, tak je mu vlastní přihazování k ničemu a pokud nemá zájem věci prodat a jen inkasovat za smsky, tak se na to lidé za dvě tři aukce které nevyhráli a bylo v nich na poslední chvíli podovně přihazováno, vykašlou. Proč by to nešlo poznat? Vy poznáte na "klasických" aukčních serverech, jestli nepřihazuje dražitelův kamarád, když se cena zdá dost nízká?
  A na závěr: Můžete tvrdit, že to tak je, ale víte to?

 • 11. 10. 2009 1:08

  Olsen (neregistrovaný) 90.176.243.---

  Pochopitelně, že cenu 45890 Kč nezaplatí jeden člověk, proč by 4589x přihazoval, kdyby byl v celé aukci sám? :) Tato cena se rozloží mezi všechny uživatele, jak jste v článku zmiňoval, a výherce zaplatí jen zlomek této částky.

  "ale nakonec se všichni složí a tenhle Nikon se nakonec prodá za cenu třeba 10000 Bonů."

  A proč by mě, jako konečného kupujícího, mělo zajímat, za kolik se PRODÁ (čili jaký z toho má provozovatel zisk)? Závist, že poskytovatel na tom neskutečně rejžuje (bonus.cz, přiznejte si to ;))? Já na tom nevidím nic špatného, ať si provozovatel rejžuje, hlavně že já budu mít zrcadlovku za zlomek ceny (a za pár hodin strávených u počítače), za kterou bych ho koupil v obchodě.

  Ale nebudu nikoho přesvědčovat, alespoň zarytí odpůrci nebudou přihazovat. Ani nebudu opětovat urážky, které jsou nějakými přispivateli adresovány uživatelům serverů typu bonus.cz.

  Přeju pěkný den

 • 11. 10. 2009 11:20

  informatik (neregistrovaný) 93.89.100.---

  Ondrej Prusa: Jeden účastník takové "aukce" sice obdrží nějaké zboží za zlomek ceny (1/10 až 1/2?), ale co ti ostatní účastníci "aukce", kteří do toho vrazí kolik peněz a nemají nic? Klasické aukce jsou imho výhodnější ta vaše "aukce", kde ostatní, kteří nevyhrají, také nemusí nic zaplatit za svůj příhoz. Tahle vaše hra je nemorální a hraní se slovíčky. ČOIku na vás!

 • 11. 10. 2009 11:21

  informatik (neregistrovaný) 93.89.100.---

  ... na druhou stranu pokud jsou lidé tak blbí (nebo jim není líto vyhozených peněz), tak ať se takových "aukcí" klidně účastní. osobně bych do takové levárny nešel ;-)

 • 7. 12. 2009 14:44

  Jarda (neregistrovaný) 90.179.138.---

  Má to své plus i mínus. Dá se vyhrát, ale není to jednoduché. Cosmito mi přijde moc konzervativní a také mi vadí, že se soustřeďuje na více zemí, takže šance na výhru jsou menší. Pokud do toho chce někdo jít, tak doporučuji bonus.cz nebo nové cipmania.cz, kde se dá težit z toho, že tam je zatím málo uživatelů. Také mi přijde na cipmania.cz průhlednější systém historie příhozů, kde se ukazují částečné IP adresy.

 • 14. 12. 2009 19:30

  kindl rostislav (neregistrovaný) 94.112.178.---

  Dobrý den,
  dnes jsem zažil na vlastní kůži že BONUS je podvod.
  Při aukci které jsem se zůčastnil se 11 vteřin před uplinutí 30 vteřin
  nedalo přihazovat je to podivný.

 • 8. 10. 2009 5:24

  ttt (neregistrovaný) 84.241.248.---

  Je to strasnej podvod a klamani zakaznika.

  Vubec se totiz nejedna o aukci. V podstate losujete kdo dostane prilezitost danou vec koupit. Ovsem za kazdy pokus ji koupit platite.

  A taky myslim ze vzhledem ke znacnemu vlivu nahody by to mohlo byt posuzovano jako loterie a mohlo by si na ne posvitit ministerstvo financi. Minimalne proto, ze trochu chybi zaruka ze je to aspon poctiva hra. Provozovatel si tam kdykoliv muze prihodit, ci "aukci" prodlouzit.

  Souhlasím, že nazývání dražbou nebo aukcí, je silně zavádějící.

 • 8. 10. 2009 6:29

  martin V (neregistrovaný) 77.104.245.---

  Dodatek k ceně - zjistěte si, kolik zůstane z ceny smsky provozovatelům webu a kolik schramstne operátor, pak už to zas není takový vývar pro tiscali

  Jsem si vědom toho faktu, že většina sms platebních systémů, schlamstne cca 50-40%, ale to zákazníka nemusí zajímat. Navíc při platbě převodem, tam žádný takovýhle poplatek není!

 • 8. 10. 2009 8:12

  Thanathos (neregistrovaný) 83.208.111.---

  Ceny sms se různí podle typu dohody uzavřené s operátorem. V případě typu premium sms může "provozovateli" této "hry" připadnout i více jak polovina ceny sms. V případě klasických sms se to nebývá mnoho, zhruba tak 10 až 25% ceny SMS. Nemám to ze své hlavy ale od známého, který tyto smlouvy uzavírá pro určitou společnost.

  Ano, ano. Mám obdobné informace. Nedivil bych se kdyby Tiscali (jakožto ISP) byl schopný vyrazit z operátorů tu spodní hranici.

 • 8. 10. 2009 8:48

  a (neregistrovaný) 85.93.98.---

  vazeny pane, tiscali ISP neni uz dost dlouho a tohle neni zadny podvod, naopak je to imho velmi dobry napad. Valna vetsina uspesnych projektu tezi z lidske hlouposti/instinktu setrnosti... MFCR na to ale opravdu pohlizi jako na loterie, na Lupe o tom bylo nekolik zajimavych clanku, doporucuji precist nez zacnete mudrovat :)

  <del datetime="00">Prav­da, Tiscali skutecne uz neni ISP</del>. Mimochodem Vas to nejak rozcertilo? Tomuhle bych "PROJEKT" nerikal. Projekt je neco co ma vlastni myslenku. Tohle je proste jen kopie lumparny odjinud.
  Tiscali stale poskytuje sluzby jako ISP - http://sluzby.tiscali.cz/domacnosti/

 • 8. 10. 2009 9:13

  Richi (neregistrovaný) 90.182.211.---

  Nekoupil Tiscali už dávno nějaký podvodník? Ani bych se pak nedivil že spouštějí takové podvodné weby, jak může někdo něco vyhrát když se pokaždé prodlouží konec aukce o 30 sekund? to tam můžou lidi přihazovat třeba dvě hodiny a neskončí to :-)
  Ale jak někdo podotkl, lidi jsou hloupý a skočí na kdejakou levárnu, hold výhodný nákup není vždy výhodný nákup :-)

 • 8. 10. 2009 9:54

  DD (neregistrovaný) 213.29.17.---

  Ja v tom zadnej podvod nevidim. Pravidla jsou jasne dana, techto webu tady funguje vicero uz delsi dobu a rekl bych ze uspesne vzhledem k tomu ze se objevuji dalsi. (Jak uz bylo zmineno, zde na Lupe se o tom objevilo nekolik clanku. Cely model sem prisel ze zahranici).
  Kazdy clovek se muze rozhodnout jestli prihodi nebo ne. To kolik za to zbozi ziska provozovatel webu, je sice muzeme rict nemoralni, nicmene zcela legalni. To ze to ti lide za to zaplati a jsou ochotni se techto 'radoby aukci' ucastnit je pouze jejich hloupost. A za hloupost jak je znamo se plati. U nas to navic cerpa z toho ze lidi slepe koukaji na to ze muzou neco levne poridit a uz je nezajima to pozadi. Kdyz napisete nekde Sleva tak se tam hned tvori fronty. Viz ruzne otvirani novych obchodnich domu a jejich akce 'Zadarmo'.

 • 8. 10. 2009 12:59

  Martin V (neregistrovaný) 90.178.2.---

  Z principu je to výhodné pro posledního přihazujícího :-) Za jednu smsku získáte levně drahý foťák, kde máte problém?
  Lidé vědí do čeho jdou, nikdo jim to netají a když jsou šikovní mohou skvěle nakoupit. A že na tom někdo vydělává? Kdo Vám dneska dá něco zadarmo nebo Vy snad nevyděláváte?

  To je jen teorie. Prakticky totiz nikdo neni posledni. Jde spis o to kdy to ty ostatni prestane bavit. Ne o tom kdo prihodi nejvic.

 • 8. 10. 2009 13:27

  Jaroslav Mokrý (neregistrovaný) 82.142.88.---

  To je zajímavé. V aukci se nabízí fotoaparát NIKON, podle autora tohoto článku nakonec vyhraje nějakou neznámou, asi čínskou, značku CANNON.

  Kdybych si už chtěl nějaký foťák koupit, tak rozhodně pravý CANON (a nikoliv čínský CANNON) a hlavně v e-shopu a ne v aukci.

 • 8. 10. 2009 16:36

  Ondrej Prusa (neregistrovaný) 195.39.60.---

  Vážení čtenáři tohoto blogu,

  Bonus.cz se naprosto distancuje od pojmů jako levárna, letadlo, podvod, apod., naopak si zakládáme na naprosto transparentních podmínkách našich aukcí.

  To ze podminky jsou napsane neznamena, ze cely system neni na hrane zakona.

  Podmínky používání Bonus.cz jsou na stránkách vysvětleny s maximální podrobností. Každý uživatel má tedy z tohoho pohledu právo se sám rozhodnout, zda se do aukcí na našich stránkách zapojí či ne.
  V případě jakýchkoli dotazů či technických problémů pak mají uživatelé k dispozici zelenou linku 800-122333 nebo e-mail info@bonus.cz.

  To co provozujete není aukce a dokonce ani drazba. Takze dekuji, za potvrzeni toho co si o Vas myslim.

  Co se týká ukázkového případu - na většině aukcí se naopak prodělá. Spekulovat ale o tom, kolik portál vydělá, není na místě. Zábavný nákupní portál je z principu založen jako výdělečný podnikatelský projekt, což nikdy nezastíral, na čemž ale také není nic nečestného, nemravného, ba snad nezákonného. Jestliže se někdo rozhodne inzerovat v novinách (nebo na internetovém serveru, například na lupa.cz), musí zaplatit cenu za uveřejnění, která je bezesporu mnohonásobně vyšší, než jaké jsou konkrétní náklady média na uveřejnění oné inzerce. Je tohle snad nemravné? Nepoctivé? Zavrženíhodné?

  Nevidim souvislost mezi reklamou nebo inzerci a prodejem, tak trochu na principu vyherniho automatu (bez nastaveneho limitu daneho zakonem), ktery si nakonec muze prihazovat sam.

 • 9. 10. 2009 6:29

  martin V (neregistrovaný) 77.104.245.---

  Prakticky nikdo není poslední??? Cože?! Ona tam ještě nikdy žádná aukce neskončila? A jaký je rozdíl mezi přestat bavit přihazovat oproti - už je to drahé nebudu přihazovat?
  Můžete reagovat ve zvláštních odpovědích a needitovat naše příspěvky? jestli hodláte psát do příspěv, tak ho radši smažte celý.

  Nebudu ho mazat celý. Reaguji do příspěvku protože je to podle mne přehlednější a navíc pak pod článkem není totální zmatek.
  Pokud se zamyslíte nad tím co píšete dojde Vám jaká je to kardinální volovina. Totiž konec "aukce". Je věc, kterou má v režii jen a jen provozovatel. Když je tam málo přihozeno, tak si klidně může přihazovat sám. Nikdo to nepozná. Nikdo neví jak je vnitřní mechanizmus nastaven. Můžete tvrdit, že to tak není, ale víte to?

 • 7. 10. 2009 19:13

  ctenar (neregistrovaný) 89.176.221.---

  Presne tak, taky me to prekvapilo ze k tomu pristoupilo tiscali. Cely tento obor to dost legitimizuje a tem kteri se rozhodovali zda ano ci ne to dava signal ano.

 • 19. 10. 2009 17:48

  udos (neregistrovaný) 90.176.163.---

  Dobrý den,
  tak jsem to vyzkoušel a myslím že šance na výhru je mnouhem menší než vyhrát ve sportce.Jestli opravdu přihazují lidé nebo automat nikdo nepozna.Koukal jsem na několik aukcí najednou kde se dražila elektronika,v každé aukci se objevují stejné nicky,letmo jsem počítal kolikrát přihodí,minimalně 50x až 100x za aukci,takže je to automat nebo lidé kteří nevědi co s penězi,

 • 7. 11. 2009 19:03

  lak (neregistrovaný) 78.24.11.---

  Tak zisk na nějaké věci se muže ukázat až později. Zda se předhání pouze vygenerovaný nick "robot" proti robotu, čekají že se někdo připojí a prohraje peníze, tak přihoz robota se jako zisk nedá počítat, po výhře robota cena putuje na další pozdější aukci. Až si cena nasebe vydělá, je uvolněná pro doopravdového uživatele který jí může získat třeba i za 1sms. Robot se těžko pozná ale když aukce skončí a lidé "roboti" co hrajou několik hodin, přestanou hrat ve stejný moment je jasné že cena se tam později zase ukáže. Každopádně loterie to není, je to pouze hra která zneužívá důvěru lidí.

 • 13. 11. 2009 23:21

  Leon (neregistrovaný) 88.102.0.---

  Jedná se o jasný podvrch na lidi nějakej robot sám přihazuje a záměrně cenu zvedá.Tady jeden příklad počítač stojí 11890kč robot s jménem krytonek přihodil 3542x za8kč=28336kč + částka 1487,80kč to musí ještě doplatit.
  Toto není normální aby někdo kdo není zaměstnán u bonus tak toto dělal aukce už pozoruju nějakej den a tento robot přihazuje pravidelně do hodně moc aukcí a není aní náhoda že jich dost vyhrává třeba dneska zase vyhrál PS3 už alespon podruhé nevím na co mu sou 2 PS3.Takže at si každej myslí co chce ale ja si myslím že toto není férové a není možnost to kontrolovat a proto doporučuju nepřihazovat v něčem takovém a přiživovat takovéto lidi.
  https://www.bonus.cz/mininotebook-asus-eee-tablet-pc-t91-levne-84/aukce-363/

 • 14. 11. 2009 9:32

  kulutr (neregistrovaný) 80.251.246.---

  Zdarec , no zas takovy podvod to neni :) , staci kdyz si nekdo koupi bony a + vydrazena cena ( samozdrejme ze bonus.cz z toho ma miliony , jinak by si nemohli dovolit reklamu na seznam.cz ) , ale kdyz se vam postesti muzete neco vyhrat do deseti prihozu jako ja TV - a mam doma telku 42" za 686kc , no neberte to , akorat jsem na ni musel tyden cekat no :( , lae jinak bez problemu

 • 20. 11. 2009 13:24

  tomas (neregistrovaný) 90.177.120.---

  Tak vám zase napíšu můj případ,koupil sem s přítelkyní každý 200 bonu za 1600kč a jako vstupní bonus máme každý dalších 200. Jinak cena 1 bonu je 8 kč. Šel jsem do toho se záměrem koupit si vysněný PS3 ,ale v obchodě stojí docela dost,tak jsem to zkusil tady a přítelkyně se taky nechala zlákat. Asi po týdnu sledování jsem přišel na to, že asi žádná strategie nemá smysl tak sem šel do toho.Zůčastnily jsme se asi 8 aukcí a výsledek : z 800 bonů nezbylo nic a výhry jsou já: PS3 + hra a přítelkyně PS3 + hra a minivěž sony, cena za vše 3200kč za bony + 700kč první PS3 , 2000kč druhé PS3 a 140kč za mini věž ,poštovny je na bonus.cz zdarma takže celkem utraceno něco přes 6000kc místo 19000kc Samozřejmě dva PS3 by nam byli na nic tak jsem jeden prodal kamošovy za 5500kč, myslete si co chcete ale mame minivěž + PS3 + hra za 500 kč :o) hezký den
  jo a vše během 14 dnu ,jinak z pozorování se o žádné roboty nejedná podle mě ... já jsem spokojen

 • 27. 11. 2009 14:58

  gusty (neregistrovaný) 90.176.185.---

  sleduji to dlouho a taky čtu komentáře k dražbám.Neustále se tady objevovali stejná jména jak byli ceny vyšroubované nahoru.KRETENEK, SLIZKÁ, a ještě několik jiných.Pak jsem četl na to kritiku a neustále se opakující jména najednou zmizeli.Jednalo se o to že cenu uměle zvedá "někdo" a ten pak skončí když už je nahrabáno.Proč mám i přes vysvětlování někoho-jméno si nepamatuji,také nač?- ten stejný pocit?

 • 29. 11. 2009 11:47

  Milousek (neregistrovaný) 213.155.247.---

  Také už mám svou zkušenost s touto "aukci" ... koupil jsem si za 1000,- Kč pár aureonu na www.Aureon.cz a během cca 40 minut jsem byl o zmíněnou tisícovku chudší a samozřejmě bez výhry ... více jsem popsal zde http://www.poradte.cz/volna-diskuze/2151-podvodna-aukce-aureoncz.html

  Nebylo by špatné se domluvit a na podobné podvodníky jít podat trestní oznámení pro podvod ... já osobně jdu hned v pondělí

  S pozdravem Milousek

 • 3. 12. 2009 0:45

  aureon.cz (neregistrovaný) 90.176.213.---

  Dobrý den pane "Milousek",
  je mi tak trochu podivné, že mluvíte o podvodu a podvodnících.
  Jen pro vysvětlenou:
  1 - při registraci jste souhlasil s Všeobecnými obchodními podmínkami aukčního portálu Aureon.cz
  2 - dále jste při registraci obdržel 3ks Aureonů zdarma, v podstatě na vyzkoušení systému.
  3 - zakoupil jste si za 1000,- Kč 210 Aureonů a dalších 200 aureonů jste dostal zdarma.
  Toto je přesný postup u historie Vašeho nicku. Takže mi není jasné, když je to podvod, proč jste tedy souhlasil s VOP a posléze odzkoušel aukce zdarma připsanými aureony. V této fázi jste si přece mohl říct, děkuji nechci a končím. Ale vy jste to neudělal a zakoupil si Aureony další.
  Omlouvám se, ale pro mě nepochopitelné.

  S pozdravem David Hampl, Aureon.cz

 • 3. 12. 2009 11:34

  NewYorker (neregistrovaný) 88.101.193.---

  Nechapu proc vsichni hned nadavate jen proto ze jste nevyhraly a tak si vemte treba me koupil jsem si 3 bony za30 kc a za 2 hodiny premisleni jsem mel doma elektricky vysavac v hodnote 11000,lidi tahle hra je o stesti A PREMISLENI nikdo vas do ni nenuti a tak na ni prosim nenadavejte doma mam 7 veci od teto stranky a dohromady i s bony me vysly tak na 2000 kc pritom hodnota veci je pres 35000 takze to chce klid a uvahu :) NASHLE

 • 16. 12. 2009 22:10

  clansman (neregistrovaný) 85.132.242.---

  Zkoušel jsem hrát na BONUSU rozhodnut dostat vyhlédnutý mobil nižší cenové relace za každou cenu. Vyhrál nick "jed" , kterého nešlo přehodit. Všimnul jsem si, že vyhrál předtím po velice mnoho příhozech mnohem dražší aukci. Neskuhrám, že jsem naletěl, moje blbost, varuju jen ostatní před vidinou levně vyhraných aukcí. Jak tady\ již někdo zmínil, můžete vyhrát ceny zanedbatelné hodnoty, ale nečekejte, že Vás nechají vyhrát opravdu hodnotnou cenu. Je to geniální způsob, jak vytáhnout z lidí dobrovolně hromadu peněz.

 • 21. 12. 2009 18:54

  Ludva (neregistrovaný) 83.208.119.---

  no, ja tyhle veci moc rad nemam, ale jednou za rok vemu par stovek a ty prosustruji jen tak pro sebe bud v loterii, na bwin a ted jsem to zkusil na bonus.cz. Poradne jsem si to procetl a to by mel udelat i autor tohoto clanku. Mohu potvrdit, ze to bez problemu funguje. Pod nickem POODEE jsem vyhral nokii v cene 6000 za 180kc v bonech. Vydrazena castka byla 17 korun. Vyhra prisla do dvou dnu na dobirku a ani po me nechteli tech 17 korun.

  Pak jsem jeste vyhral sluchatka Senhaiser nebo jak se to pise, tentokrat pod nickem PANCHART. Muzete si to overit.

  To co me nalakalo, to byl 100% bonusu zdarma k poctu bonusu, ktery si koupite.
  Bohuzel lze mit jen dva ucty na jednu domacnost s touto vyhodou, takze uz me to prestalo bavit, kdyz to neni tak vyhodne. (kontroluji IP adresy apod., aby se toho nezneuzivalo, byt i to se da obejit, ze...)

  Chce to jen dostatek bonu a dobrou strategii. Ze nekdo nevyhral neznamena, ze je to podvod. S ostatnimi podobnymi aktivitami na netu nemam zkusenosti.

  Ze na tom vydelavaji, to je bez diskuse, ale podvod to neni. Nicmene chapu, ze by byt mohl, viz zminovani roboti, kteri nedovoli ziskat neco za malou castku.

  Jedine, co bych jim vytknul je problem s dodanim faktury, byt elektronicke. Na tu posledni uz cekam 2 tydny a pres vsechny urgence se mi ji zatim nepodarilo ziskat.

 • 25. 12. 2009 13:04

  Bob (neregistrovaný) 90.181.32.---

  Četl jsem všechny příspěvky a musím se bonusu.cz zastat. Vyhrál jsem již přes 10 aukcí a ikdyž jsem si myslel ze začátku, že tam jsou roboti, tak nyní si to již nemyslím. To že něhraje Krytonek a možná i jeho klony krybtonek atd. ještě neznamená, že ho měl bonus nasazenýho. Spíše si myslím, že i jemu se to již přestalo vyplácet a prostě skončil. Nebo zmutoval, což ovšem není pro něj moc výhodné, jelikož jste před tím nešli do aukce s takto známými nicky. Za éry Krykonka se dalo vyhrát, ale dnes po mediálním zviditelnění na Nově je to již opravdu těžké vyhrát nějakou aukci. Je to hodně o kalkulaci a jaké jsou na té a té aukci nicky. Nemá vcelku moc smysl bojovat s kuklasany 1-7 a jejich kámošů xyz666 atd. Ikdyž se mě taky podařilo je porazit, ale byl to dvoudenní boj s vyčkávací taktikou. Já jsem zaregistrovaný od poloviny října a nikdy se mi nestalo, že by něšlo přihodit. Pouze dvakrát se auce přerušila tj. pravda. Pokud do toho někdo chce jít, tak základem je rychlý a stabilní internet. V tom případě můžete dost ušetřit, ale závěrečný boj si stejně musíte vybojovat a dost často prostě prohrajete. Pravděpodobně s aukcemi tohoto typu po novém roce skončím. Bonus má jednu velkou výhodu a to tu, že nezavedl automaty. Jakmile je na těchto aukcích automat, tak lidi nejsou ochotni trávit týdny u aukce, tudíž odpadají lidi s manuelním přihazováním. Byl tam názor, že utratil 800 bonů a soupeř také skončil. Ano může se stát, že tomu druhému také dojdou bony a nebo, což se 2x stalo i mě šlo o tzv. osobní záležitost. Závěrem bych chtěl říci, že hrou na těchto aukcích pravděpodobně tratíte a vyhrají pouze Ti silní s velkým finančnm zázemím a nezaměstnaní. Určitě bych nezkusil www.licituj.cz Dva maníci se od začátku hádali o televizi za 18000kč. Ten druhý to vzdal když se souhrnná částka vyšplhala na 220000kč. Tak co roboti? To už bych řekl ANO. Viz: http://www.licituj.cz/auction/13218-lcd-philips-32pfl8404h

 • 27. 12. 2009 20:18

  čahoun (neregistrovaný) 95.173.88.---

  já si taky myslím, že tady asi nebude všechno košer. dneska jsem sledoval 'aukci' o 400 bonů (400*8=3200Kč). vyhrál ji uživatel 'mozna' za cenu 1837 Kč po 169 příhozech. takže když to sečtu 1837 + 8*169, hodí mi to 3189,- (ušetřil 11,-Kč) nedovedu si představit, že by takhle 'dražil' rozumně uvažující člověk. navíc se během aukce objevilo pár nicků, kteří pravidelně 3-5 sekund po každém příhozu přebili nabídku.

 • 27. 12. 2009 20:32

  čahoun (neregistrovaný) 95.173.88.---

  1837,-Kč znamená 1837 příhozů á 8,-Kč -> 14.696Kč, zisk (doufám že) před zdaněním (14696 + 1837) - 3200 = 13333,-Kč, jak už někdo řekl 'mrzí mě, že jsem na to nepřišel dřív já sám'

 • 27. 12. 2009 20:36

  čahoun (neregistrovaný) 95.173.88.---

  dost často to vypadá, že se tam přebíjí 2 boti nebo brigádníci po 3 vteřinách - bastard, _KAT_, ninja3... jako by brigádníci byli placený od příhozu...

 • 2. 1. 2010 11:34

  Martin (neregistrovaný) 78.24.11.---

  čahoun: já jsem včera sledoval stejnou aukci o 400bodu. Vyhrál to uživatel který přihazoval hned v 10tině vteřině když někdo přihodil. Když jsem počítal kolik dal příhozu, skončil při 130x po dalších 30min tento nick vyhrál. Večer na to koukám a tam je zveřejněný výherce někdo jinej a napsáno že měl 17 příhozu. Dříve se bonus vymlouval že si uživatel mohl změnit nick. To dnes už nejde a když tak 17 příhozů je hloupost. Ano jsou to zloději a to že občas někdo něco doopravdy vyhraje znich poctivce nedělá.

 • 7. 1. 2010 14:13

  TommyG (neregistrovaný) 213.192.60.---

  No jo Bonus.cz tam má samý šílence co přihazujou hodiny a hodiny jak bez rozmyslu. Já se koukal na jinej podobnej portál - www.auking.cz, kde přihazujou lidi jen málo, věci se tam prodávaj i za 1,50. Dokonce na svým Blogu uveřejnili i podvodníky, na který přišli. Asi celkem tratěj, ale zato se chovaj poctivě - což je v tomhle státě spojená nádoba, že :)

 • 10. 1. 2010 15:01

  Zulu (neregistrovaný) 90.176.185.---

  koukám zrovna na aukci mio mov navigace cena 4000. Vydražil nějaký slaboch za 11,60 s 50 příhozy. dolní vysvětlující tabulka to hned všechno uvede a spočte. ale je tam uvedeno že: cena 4000 počet příhozú 50 za 400 + cena 11,60 celkem ušetřeno bla bla bla 3000 a něco. tak kolik teda stojí bon když 50 příhozů je za 400.anebo VZDEJ-TO neví že koupil za 4011.60Kč navigaci v ceně 4000 kč?

 • 13. 1. 2010 11:48

  Jerzy (neregistrovaný) 217.117.217.---

  nj celej tenhle web je hodne podivnej, kdyz jsem si ho prohlidl a videl nejaky aukce tak jsem si rekl ze to zkusim a regnul jsem se.nakoupil trochu bonu s bonusem 100% pri prvnim naklupu a vyhlidl si vec. Deskova hra World of Warcraft v anglictine!!!!! https://www.bonus.cz/deskova-hra-world-warcraft-levne-242/aukce-7679/ predchozi aukce vzdy vyhral uzivatel za pakatel, tak i ja jsem předpokládal že i já budu mít štěstí a nikdo nebude chtít hru v angličtině. jenže co jsem přihodil v posledních 30sec při účasti jednoho protihráče tak se objevil jiný, jakýsi Mr_SMRTIC (100% bot protože v ostatních aukcích se opakuje Mrs_SMRTIC, Mr_SKRTIC apod s drobnými obměnami) a začal též přihazovat.tím pádem se aukce šplhala po desetihaléřích stále výše a výše až v když jsem se chystal přihodit 3 sec před koncem tak aukce škončila a já měl smůlu:) a to samé s telefonem nokia https://www.bonus.cz/mobil-nokia-5800-xpressmusic-levne-99/aukce-7688/ to už jsem přihazoval opatrněji ale na konci a objevili dva protihráči retriever a rajtrik kteří se předháněli až když jsem si počkal jak se to vyvine tak rajtrik to vzdal a retriever vyhral. takže můj názor na Bonus.cz je: pokud chcete si zahrát s nulovými šancemi a zaplatit někomu byznys tak do toho, ale pravděpodobně si vypěstujete závislost a proděláte fúry peněz

  PS: k tý aukci o 400 bonů ... taky jsem shledl jednu takovou https://www.bonus.cz/poukaz-na-400-bonu-levne-66/aukce-7641/ , cena bonů byla 3200kč. aukce byla po korunách a vítěz ji ziskal za 2096kč za 452 příhozů, takže i při nejlevnějším bonu za 4kč/ks je to: 452*4= 1808kč+ vydražených 2096kč = 3904kč => 700kč na tom minimálně prodělal!!!! normální člověk by to neriskoval,leda závislý gambler. A provozovatel získal teoretických min 8384kč a max 16768kč. !!!! takže stále se najde někdo kdo věří že má šanci vyhrát bitvu proti botům co klikaj automaticky ve prospěch kohokoli, třeba i provozovatele samotného???

 • 14. 1. 2010 9:01

  nakakanej (neregistrovaný) 85.71.226.---

  ...vše v čem má prsty Tiscali je nehorázná zlodějina, je to kdysi slibně založený web, ktrerý se postupem času změnil v "sedři z lidí kůži", známá má od nich internet a za zrušní připojení chtějí 1500,-Kč, chce ho zrušit proto, že jsou na dnešní dobu (kdy je ve městech spousta levných a rychlejších poskytovatelů) drahý a pomalý....o zvýšení rychlosti se můsí žádat a je samozřejmě zpoplatněná(600,-Kč), dvakrát se nevlastní vinnou zpozdila s platbou a už vyhrožovali soudem...parchanti, pryč od nich...

 • 23. 1. 2010 17:10

  LL (neregistrovaný) 83.208.139.---

  tak ja vam nevim, na bonus.cz jsem uz ziskal tiskarnu (po secteni vsech nakladu za 310 korun - usetril sem tedy neco kolem 3,3 tis.), vcera se mi postestilo ziskat HTC, kde jsem tedy nechal neco kolem 5 tis, ale i tak sem usetril 9 tisic. bohuzel tedy sem se zucastnil i aukci, do kterych sem dal par tisic a nic sem neziskal, protoze exituji lide stejni jako ja, ze tam proste klikaj a klikaj.. a obcas me to proste prestane bavit tak necham vice klikajiciho, at si to necha.. kdyz vse sectu, jsem porad nejakou tu tisicovku v plusu.. je to vsechno vo stesti, predevsim, jaky lidi tam zrovna potkate, resp jak maj pevny nervy a kolik sou ochotni do toho dat; mozny sem najivni, ale myslim si, ze roboti se na aukci nepodileji, protoze spousta lidi, je stupidnich jako ja, a tak tam nechava svoje penize.. ...

 • 24. 11. 2009 21:04

  jack (neregistrovaný) 89.103.51.---

  Že jsou tyho hry geniálním způsobem jak vytahnout z lidí peníze je nad slunce jasné.Každý kdo má špetku selského rozumu při první návštěvě pochopí oč se ve skutečnosti jedná.Za jednu sms vyhrát??? dovolte mi se zasmát.Možná první týden kdy byly tyto stránky spuštěny se ještě dalo rozumně něco nakoupit ale čím více registrovaných bude soutěžit tím menší šance na výhru až se postupně přiblíží oné pravděpodobnosti "výhře ve sportce" ! Sám jsem ze zvědavosti zakoupil za extravýhodnou cenu 400 Kč plných 100 bonů takže jsem si tento výborný podvod mohl na vlastní kůži vyzkoušet.Nestačil jsem se ovšem divit když například za vlasovou žehličku v hodnotě 1800 Kč byl někdo schopen přihodit 350x !!!! vezmeme li v úvahu cenu těchto příhozů + cenu na kterou se celkově zboží vyšplhalo tak zbývá pouze popřát spoustu dalších výhodných nákupů na tomto perfektním webu,díky kterému všichni jistě zbohatnou :-) :-) :-)

 • 25. 11. 2009 23:27

  (neregistrovaný) 195.22.40.---

  Tak jsem si to zkusil 800 příhozů na jednu věc a pokaždé mě přehodil jeden člověk 10s před koncem a když jsem přestal,začaly přihazovat další po troškách a dotyčný soupeř už se neukázal.(že by šlo o osobní souboj?)

 • 27. 11. 2009 0:47

  gold585 (neregistrovaný) 94.113.147.---

  Proc to pomlouvate? Nikdo to nikomu nenuti, na strankach je vsechno nad slunce jasne vysvetleny, nic neni malim pismem nebo s hvezdickou pod carou a to ze si na to lidi kupujou ty jejich bony je ciste jejich vec. Prijde mi ze tady na ty diskuzi prevladaj komunisticky nazory. Nic porti Vam ale zijeme v kapitalismu. Kdyz ma nekdo penize a koule na to aby si zridil takovejhle web tak proc ne? Je to jako jakej koliv jinej biznis. Myslite si ze s vydelku neplatej dane? Myslim ze paltej jako kdokoliv jinej. Nechapu proc nekdo poklada za nemoralni ze provozovatel vydelava nehorazny prachy? Ja to beru jako frajerinu pri ktery nikoho neokrada. Ja mit tri-pet mega tak bych si kurva rozmyslel jestli do toho ty prachy narvu, udelat reklamu, zaplatit programatory,te­lefonistky atd a pak postrane cekat jestli se to chytne.
  Kazdej si to predstavuje jako hruvinek valku.

 • 27. 11. 2009 9:35

  bulud (neregistrovaný) 89.176.113.---

  No potom co jsem tam minimálně dvakrát viděl situaci, kdy vypršela 30s lhůta na přihazování, naskočilo jméno výherce aukce a ejhle za pár sekund aukce vesele pokračovala dál tak tomu už nevěřim ani za mák. Toto už se dá velice lehce nazvat podvodem...

 • 7. 2. 2010 11:23

  tulipan (neregistrovaný) 88.101.24.---

  Podvod a šmelina vládne světem od jakživa. Tiscali, včetně jejich Bonusu je jen špička ledovce. Že se vůbec tento portál snížil na takovou úroveň, vypovídá o "kvalitách" jeho představitelů. Je z toho člověku nablití. Už nebudu na jejich portál chodit, abych si nepoblil klávesnici. Spíš je ale ostudné, že ti debilové v parlamentu nevymyslí konečně něco rozumného na takové podvodníky jako Podvod a šmelina vládne světem od jakživa. Tiscali, včetně jejich Bonusu je jen špička ledovce. Že se vůbec tento portál snížil na takovou úroveň, vypovídá o "kvalitách" jeho představitelů. Je z toho člověku nablití. Už nebudu na jejich portál chodit, abych si nepoblil klávesnici. Spíš je ale ostudné, že ti debilové v parlamentu nevymyslí konečně něco rozumného na takové podvodníky jako je Bonus.cz i s mateřským portálem.je Bonus.cz i s mateřským portálem.

 • 18. 3. 2010 12:31

  psychous (neregistrovaný) 89.176.113.---

  Ruce pryč, po tom co jsem tam na vlastní oči 2x viděl jak byla jedna aukce po vypršení 30s limitu ukončena a označen výherce a náhle po 5 sekundách se to stornovalo a pokračovalo vesele dál.

 • 19. 4. 2010 12:16

  Petr S. (neregistrovaný) 94.74.229.---

  Zdravím všechny diskutující.
  Předně bych všem chtěl popřát příjemné odpoledne bez aukcí :)
  Já jsem docela chytlaví na takové druhy slev, a proto i já jsem vyzkoušel všechny možné aukční servery. Samozřejmě i já jsem hned poznal, že jde o úžasný business a rozhodl jsem se zakoupit webový script, který jsem chtěl spustit na svém serveru. Po rozbalení a nainstalování scriptu jsem se nestačil divit :D v administraci vás to vyzve k tomu ať napíšete jména "nicky" uživatelů, kteří budou přihazovat tak dlouho dokud se nedostanete na hranici ceny zboží, přičemž jejich příhozy se do ceny samozřejmě nezapočítávají.

  Další nastavení bylo kolik chcete mít zisk na určtém výrobku a dokud se utržená částka nevyšplhala na tuto hranici, výrobek pořád koloval mezi otevřenými aukcemi a váš uživatel nastavený v administraci pořád jak magor přihazoval.

  Podle mě a je to jen můj názor v ČR ještě nikdo žádnou aukci nevyhrál :) vše je jen podvod podvod podvod podvod

 • 23. 4. 2010 15:27

  jarmilek (neregistrovaný) 88.102.58.---

  To je o Bonusu.cz, ale daleko horší je teď se právě z dětských nemocí probírající Lastsekund.cz !!! Při příhozu se čas na místo +15 sec klidně zvýší o 32 sec a jede se dál. Aukce je ukončena proto,že nelze přihodit,neboť systém zkolaboval! A vysvětlení? Došlo k přetížení servru! To by člověk opravdu nečekal!!! Absolutní nezájem,na informacích holka,která nic neví,na maily se stížnostmi se neodpovídá podle stylu-však ono to nějak dopadne,ať si křičí! Ale sám podávám v pondělí trestní oznámení pro podvod,pokud mi nebudou vráceny body a zpětně proplaceny! Úmyslně jsou prodlužovány konce atraktivních aukcí a pod. Kliká tam pár nicků bez ohledu na výši ceny-myslím si, že jsou to klikači Lastsekund, aby zvýšili cenu . PROSTĚ PODVOD !

 • 28. 4. 2012 12:29

  Baron (neregistrovaný) ---.10.broadband12.iol.cz

  Nevyzkoušel jsem sice bonus, ale toto www.hraveaukce.cz
  Je to podobný systém. Opravdu to není férová hra, občas možná hrajete proti skutečným lidem, ale jindy proti robotům. Či kombinovaně. Cílem je prostě takového blba oškubat, přitom máte lepší hrát snad automaty. Já za svoje odzkoušení a nákup 100 příchozů zaplatil 700 Kč. Účastnil se více aukcí dokonce jednou se mi zdálo, že mám výhru skoro na dosah, ale na poslední chvíli přihodil někdo jiný … jakýsi krucifix … moje poznání … někteří hráči by museli „investovat“ snad tisíce a stejně by nevyhráli.

  Je to podvod na lidi a nikde se o tom nepíše. Člověk by měl dojem, že hraje férovku, ale není tomu tak. Třeba jakousi 3D televizi v hodnotě asi 24 tisíc vydržel jeden „hráč“ s názvem Kremlin přichazovat posledních 15 sekund asi 3 hodiny a stejně nakonec nevyhrál :) To už by si za to koupil ty TV dvě.
  Občas asi nějaký tele vyhraje, ale až když má provozovatel vyděláno asi 2x tolik. Dřív Vás to prostě nepustí.

  Navíc se občas objevil spodkař s nickem carodejka, který dokázal neustále přihazovat v poslední sekundě. To musel být robot. Zcela bezchybně a trvale.

  Lidí běžte dál od toho. Vaše šance jsou asi 1:1000, že vyhrajete.

 • 29. 4. 2012 7:42

  petr J. (neregistrovaný) 212.4.137.---

  myslel jsem ze tyhle forky zvane penny aukce uz skoncily, lidi to proste nebavilo (a neni se cemu divit). A ted jsou hitem hromadne sllevy. Tam se deje casto podobne, proto jsem rozjel tento blog www.realitaslev.cz kde s kolegama upozornujeme na ruzne nekaklosti.

 • 27. 2. 2013 9:13

  BONUSEK (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Já BONUS hrával, jak začal cca 2 měsíce po spuštění. Byla to nádhera. Nebylo tam ještě moc lidí a tak se dobře soupeřilo a bojovalo o zboží. Já osobně jsem do Bonusu vložil 60 000,- a vyhrál zboží za 300 000,- co jsem byl náramně spokojený. A to bylo za dobu cca jednoho a půl měsíce. Pak začli dělat reklamy a lidí rapidně na BONUSU přibylo a vyhrát něco bylo hodně složité. Ale to se dalo vycítit a naštěstí jsem nic navíc neprohrál. Odešel jsem od toho v pravou chvílí. Ze začátku tam byly opravdu suprové věci a až se tam lidé nahromadilí, tak am začli dávat blbosti. BONUS nekritizují. Byl to chytrý tah jak přijít k penězům. Tak asi tak nějak. :-)

 • 10. 6. 2011 22:24

  Maaartin (neregistrovaný) 188.120.198.---

  Pokud clovek odklikne vase Vseobecne podvodne podminky, pak je to asi vazne jeho chyba. Jen nechapu, proc se tehle pseudoloterii smi rikam aukce a proc je to povoleno.

DigiZone.cz: Nova opět stahuje „milionáře“

Nova opět stahuje „milionáře“

Vitalia.cz: Tesco nabízí desítky tun jídla zdarma

Tesco nabízí desítky tun jídla zdarma

Root.cz: Prvních 700 routerů Omnia je hotových

Prvních 700 routerů Omnia je hotových

Vitalia.cz: Antibakteriální mýdla nepomáhají, spíš škodí

Antibakteriální mýdla nepomáhají, spíš škodí

Lupa.cz: Kde leží hardwarový pupek světa?

Kde leží hardwarový pupek světa?

DigiZone.cz: Nejnovější špičkové TV ve videu

Nejnovější špičkové TV ve videu

Podnikatel.cz: Nemá dluhy? Zjistíte to na poště

Nemá dluhy? Zjistíte to na poště

DigiZone.cz: DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

Vitalia.cz: Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Test dětských svačinek: Tyhle ne!

DigiZone.cz: Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

Vitalia.cz: Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Vitalia.cz: Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Vitalia.cz: 7 příčin neplodnosti u žen: pravda a mýty

7 příčin neplodnosti u žen: pravda a mýty

Lupa.cz: Další Češi si nechali vložit do těla čip

Další Češi si nechali vložit do těla čip

Vitalia.cz: Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Podnikatel.cz: Letáky? Lidi zuří, ale ony stále fungují

Letáky? Lidi zuří, ale ony stále fungují

Vitalia.cz: dTest odhalil ten nejlepší kečup

dTest odhalil ten nejlepší kečup

Podnikatel.cz: ČSSZ posílá přehled o důchodovém kontě

ČSSZ posílá přehled o důchodovém kontě

Lupa.cz: Bude Google platit médiím za použití článků?

Bude Google platit médiím za použití článků?

Podnikatel.cz: „Lex Babiš“ Babišovi paradoxně pomůže

„Lex Babiš“ Babišovi paradoxně pomůže