Částečný přesun blogu na jilm.cz

Rád bych si zpropagoval svůj nový blog jilm.cz. Po roce a půl blogování na Lupě a 111 spotech jsem se rozhodl, z řady důvodů, které vysvětluji tam, přejít do vlastního. Přesun to je však alespoň zatím jen částečný, publikovat budu i zde a vlastně se vůbec uvidí, kde s větší frekvencí. Vlastní blog mi umožní nebýt svázán zaměřením Lupy a rozšířit výběr témat i jejich formát. Na jilm.cz proto budou, pokud se splní má představa, publikovány spíše kratší spoty, navíc nejen o internetu. Zde bych rád pokračoval asi tak stejně jako dosud, zvláště přirozené se mi jeví publikování textů, které souvisejí s některým mým článkem na Lupě, ale přímo do něj se nehodí.

Blogování na Lupě má velké přednosti, ve skutečnosti se docela divím, že zde není větší „konkurence“, většina nadějných blogů po čase docela odpadá. Rád bych trochu paradoxně právě nyní vyjmenoval ty hlavní výhody spojení se startem blogu právě na Lupě a svou zkušenost s ním.

Krátkou dobu jsem zkoušel začít s blogem na Bloguje. Jenže nikdo příliš neměl možnost, jak se k němu dostat, téměř nulová čtenost znamenala téměř nulovou komentovanost a oboje dohromady minimální motivaci pokračovat. Začít takto anonymně blog bez navázání na nějaký zdroj návštěvnosti je těžké a málokdo je opravdu schopen psát si tak trochu pro sebe. Lupa na vaše články přivádí z blog.lupa.cz a po zařazení mezi věrohodné blogy (na což stačí pár spotů, co nebudou o Tokio Hotelu či koních) i ze své titulní stránky řekněme pár set lidí. Navíc chytrých lidí s přehledem o internetu, takže pokud chcete psát o něm, čekají vás okamžitě dobré komentáře.

Díky Lupě si vás také mohou všimnout na Weblogy. Tato služba si překvapivě udržuje roli prostředníka mezi blogem a velkou část jeho čtenářů. Je to asi dáno menší velikostí české blogosféry a historickou navyklostí, ale Weblogy jsou pro spoustu lidí jedinou „RSS čtečkou“, co používají. Navíc i ti, co ji používají, často trochu nesmyslně používají agregovaný RSS kanál celých Weblogů. Ač je to trochu škoda, Weblogy mají třeba na tomto blogu přibližně stejný význam jako celá Lupa, pošlou vám spoustu lidí. A jeho provozovatelé blogy na Lupě sledují dokazuje i to, že hned osm z nich je zařazeno.

Lupa každý měsíc vyplácí za nějaký výběr spotů 250 korun I vzhledem k nevelké zácpě není náročné být vybrán. Živobytí si na tom člověk asi nepostaví, ale zvláště pro jinak nevydělávající to není vůbec špatné. Je to taková příjemná motivace navíc. Díky blogu jsem dostal možnost začít na Lupě psát i články a to znamená nejen daleko větší čtenost. Samozřejmě psát pro Lupu můžete i bez toho, že byste zde měli blog, ale kdo se odhodlá začít jen tak?

Jednoduše začít blog právě na Lupě je velká výhoda. Ostatně jilm.cz bych nikdy nespouštěl, kdybych nevěřil, že na něj dokážu nasměrovat alespoň část z vás, pro začátek. :-) Takže – jste zváni.

M jako Molitan
M jako Molitan (neregistrovaný)
28. 4. 2007 10:41 Nový

Jen bych (ostatni)

Jen bych (ostatni) upozornil, ze kvuli gay pravidlum Lupa.cz nesmite clanky publikovane na blog.lupa.cz publikovat kdekoliv jinde, tj. nesmite si je dat ani na svuj osobni web.

Jarek Jesenský
Jarek Jesenský (neregistrovaný)
28. 4. 2007 20:34 Nový

Požadavek Lupy je pochopitelný a celosvětově obvyklý

Požadavek Lupy je pochopitelný a celosvětově obvyklý, zejména pokud Lupa dokonce některé blogery odměňuje.

Jak však bežná pravidla souvisejí s gay komunitou mi jasné není?

Jarek Jesenský
Jarek Jesenský (neregistrovaný)
28. 4. 2007 20:54 Nový

Vaše argumentace zde pro psaní na Lupě i pro psaní na osobním blogu

Vaše argumentace zde pro psaní na Lupě i pro psaní na osobním blogu je vynikající a mohu obojí jen podepsat.
Stejně tak osobně velmi oceňuji možnost vybrat si jen určitá témata do RSS čtečky, díky tomu nyní budu sledovat oba Vaše blogy a přeji Vám hodně energie do dalších let psaní ;-).

M jako Molitan
M jako Molitan (neregistrovaný)
28. 4. 2007 21:37 Nový

| Požadavek Lupy je pochopitelný a celosvětově obvyklý

[2]

| Požadavek Lupy je pochopitelný a celosvětově obvyklý

Receno v terminech wikipedie, OTHERCRAPEXISTS neni argument.

| zejména pokud Lupa dokonce některé blogery odměňuje

Pro ty, ktere tyhle odmeny nezajimaji, je to nevyznamne ospravedlneni. Gay bylo, samozrejme, pouzito v Southparkovskem vyznamu.

Ja nerikam, ze je Lupa kvuli tomu vylozene evil, jen ze bych asi na takovem systemu nikdy nepublikoval. Je to jako predhazovat svoje deti otrokarum.

jilm
jilm (neregistrovaný)
28. 4. 2007 22:29 Nový

To máte tak, druhou možností by bylo

[4] To máte tak, druhou možností by bylo, že blogy na Lupě budou vypadat jako blogy Aktuálně - budou tu tuny neoriginálního přepisovaného obsahu, který bude sloužit jen buď jako prostředek zásahu více čtenářů, nebo přímo pro nalákání na "původní" blog. Chápu, že Lupa netouží po nepůvodních textech. Na druhou stranu ve zvláštních případech to je jen otázka domluvy, většinou by (aspoň si to myslím) mohlo být vyhověno.

Nishkam
Nishkam (neregistrovaný)
30. 4. 2007 9:19 Nový

Prectu si pravidla, pochopim, akceptuji nebo neakceptuji

Prectu si pravidla, pochopim, akceptuji nebo neakceptuji. Po case zjistim, ze pravidla jsou pro me tesna a zvolim jinou moznost, ktera mi pripada lepsi. Svobodne se rozhodnu prerusit resp. omezit spolupraci.
Je tady nejaky problem?
IMHO neni a neni ani duvod mluvit o "otrokarstvi svych deti" Ale nikomu nechci brat jeho nazor. Kazdy nejaky mame. :)
Chci-li uchovat za sebou prava na clanek, tak ho nepublikuji na blogu lupy, ale jinde. Na druhe strane co s pravy na clanek, ktery precte 5 lidi?

movie scary
movie scary (neregistrovaný) 99.4.127.---
7. 1. 2011 1:38 Nový

Your source for horror movies, scary reviews, horror dvd, clips

Your source for horror movies, scary reviews, horror dvd, clips, actors, actresses, upcoming horror movies and news. You will find the top horror movies, scary videos, scary pictures, the best horror movies and trailers. Palace of Horror is a place to satisify your bloody needs for gore.