Internetový MAŠÍBL (magoři, šílenci, blbi): U:fonův Internet v mobilu

Nyní i U:fon podlehl nákaze českým virem SPT (Společnost proti telefonování) a nabízí U:fonův Internet v mobilu s rychlostí připojení v průměru o rychlosti 40 až 60 kbit/s. Po vysloveně hovadné nabídce Apple iPhone anti-3G-kartelem zbývajících mobilních operátorů, kteří uživatelům beztrestně nabízejí mobily bez odpovídající nabídky konektivity za přemrštěné ceny datového připojení, se i U:fon připojil do této partičky obchodníků s deštěm. Nabízet datové připojení o této rychlosti v době mobilních technologií s o dva řády vyšší rychlostí může opravdu jen uchazeč o zařazení do MAŠÍBLu. Na českém trhu si mohou nadnárodní koncerny dělat skutečně vše a neviditelná ruka trhu je evidentně chromá.

Bro*ch
Bro*ch (neregistrovaný)
11. 9. 2008 6:32 Nový

Treba by stacilo vyhodit do vzduchu MMTU pro vystrahu

Treba by stacilo vyhodit do vzduchu MMTU pro vystrahu ostatnim.

Bro*ch
Bro*ch (neregistrovaný)
11. 9. 2008 6:34 Nový

Samozrejme sem myslel MTTU na Zizkove

Samozrejme sem myslel MTTU na Zizkove. Jeste se mi pletou paznechty.

Peram
Peram (neregistrovaný)
11. 9. 2008 8:01 Nový

Souhlasím, taky nechápu všechny oslavné články na ufonův internet

Souhlasím, taky nechápu všechny oslavné články na ufonův internet, když je to rychlostně absolutní tragedie, návrat k o něco rychlejšímu dialupu. Bral bych to leda za 0 Kč jako bonus k jejich telefonu, nebo za desítky Kč. Rozhodně ne stovky. Stejně tak ufonova pevná za skoro tři stovky, když voip mohu mít bez paušálu. Opět bych jí bral leda za 0 s platbou za provolávku...

S.

melkor
melkor (neregistrovaný)
12. 9. 2008 11:07 Nový

ad 3

ad 3: A myslis, ze by to Ufounovi nejak uskodilo?

kašílek
kašílek (neregistrovaný)
12. 9. 2008 17:09 Nový

Zrovna ufonův internet doma bohužel máme

Zrovna ufonův internet doma bohužel máme. Rychlost nijak závratná navíc pořád vypadává. Holt sleva za každou cenu taky není řešení. Radši si připlatit. A tady si vždycky giganty dělali co chtěli.

Jindra V
Jindra V (neregistrovaný)
16. 9. 2008 8:00 Nový

Neviditelnou ruku trhu neobviňujte z něčeho

Neviditelnou ruku trhu neobviňujte z něčeho, co má ve skutečnosti na triku ČTÚ a potažmo eurokartel Velkého Bratra. Kdyby nebyly licence jenom pro vyvolené, vypadala by situace úplně jinak.

Bohužel, eurovynález GSM funguje podle několika jednoduchých, dosti destruktivních principů:

1) GSM (a jeho další generace) je "náš" vynález (míněno EU) a my ho budeme protežovat a vnucovat jako jedinou nebo dominantní alternativu

2) Provozovat GSM sítě smí jen několik vyvolených pod patronací EU a lokálního telekomunikačního regulátora. Trh pořádně přiškrtíme omezením počtu licencovaných subjektů. Stádní kasy pěkně napakujeme tučnými poplatky za licence, i když z hlediska business case jsou zcela nesmyslné (vzpomeňte licenční hysterii kolem 3G a jak tro dneska vypadá).

3) Podobu služeb klientům určují vynálezci z kartelu GSM. Na zákazníky se nebere příliš velký ohled. Zákazník je tu hlavně proto, aby platil. (Jestli se mnou nesouhlasíte, vzpomeňte WAPu, jaký je jeho význam dnes a jaké jsou jeho ceny.)

Summa summarum: kdyby náhodou někdo (vláda, ČTÚ) nechal fungovat tu "neviditelnou ruku trhu", vypadala by u nás situace asi trochu jinak. Například jako v Koreji (jižní), kde lidé již mnoho let zcela běžně sledují TV zpravodajství na telefonech v i-mode.

Detailní odbočka jak to vypadá u nás: u nás si v metru dodnes ani nepřečtete maily, protože v tunelech není signál a během krátké zastávky pomalé GPRS není schopno se ani přihlásit na poštovní server a kolikrát se ani nepřipojí. A to nemluvím o "výstavních" stanicích, kde pokrytáí není vůbec žádné (Letňany). A proč to takhle funguje? Protože všichni naši operátoři mají jistotu, že ČTÚ na ně nikoho dalšího nepustí. A tak rejžují a rejžují... A trh (volný, svobodný trh bez umělého omezování) pořád nikde...

(BTW Neviditelná ruka trhu - pěkně blbé klišé, aspoň by ho neměl opakovat ten kdo neví o co jde)

Marek
Marek (neregistrovaný)
16. 9. 2008 15:53 Nový

Jistě, VOIP můžeš mít bez paušálu

Jistě, VOIP můžeš mít bez paušálu. A internet máš zadarmo? Co když ho nemáš (žádné wifi v okolí) - co uděláš?

Janek
Janek (neregistrovaný)
16. 9. 2008 16:36 Nový

To 6

To 6.: "Neviditelná ruka trhu" je oblíbený termín ministra financí Václava Klause, který dnešní podobu českého telekomunikačního kartelu pomáhal vybudovat. Čili proto jsem napsal, že je chromá ;-)

A podívejte se, prosím, jak to bylo v té Koreji.

Kubrt
Kubrt (neregistrovaný)
17. 9. 2008 22:02 Nový

Tak já mám Ufonův internet 30

Tak já mám Ufonův internet 30-60kb/s a jsem spokojen.Na mejly a prohlížení to stačí.Hlavně,že je mobilní.Co by jste za ty prachy chtěli.Rychlý internet mám doma.Jako doplněk na cesty to je super.A ve Skype to bere i webkameru.

Logout
Logout (neregistrovaný)
26. 9. 2008 13:26 Nový

to 9 (Kubrt):

to 9 (Kubrt):
Co bychom chteli? co takhle celostatni pokryti funkcni 3G siti? takova 3G sit, ktera umoznuje prenosy v radech megabitu totiz neni zadne sci-fi, technologie uz tu je radu let, jen ji vsichni (zamerne) ignoruji. kyslici ji maji v Praze a Brne (alespon to tvrdi), T-Mobile ji zdarile ignoruje (alespon mi to rikal prodavac v T-Mobile prodejne kdyz jsem se min. tyden divil, ze ten ukazkovy iPhone 3G jede na webu tak pomalu) a Vodafone uvazuje ze by zacal budovat. Takovy stav v 21. stoleti. Pokud clovek nechce na cesty tahat nejakou dalsi skatuli krom mobilu, je odkazan na GPRS, ktere je na tom rychlostne asi jako dial-up koncem minuleho stoleti (jen ty weby se nam trochu rozrostly, mrchy).