Barnumská reklama a neopodstatněný optimismus ČESKÉHO TELECOMU

Z dnešní tiskové zprávy: „Vysokorychlostní internet se stává běžnou součástí vybavení české domácnosti. V tomto ohledu tak rychle doháníme staré země Evropské unie, kde je právě tento typ připojení velmi rozšířený,“ říká Martin Žabka, tiskový mluvčí společnosti. Podle posledních statistik analytické společnosti Point Topic roste mezi 12 monitorovanými evropskými státy právě v ČR penetrace (v přepočtu na 100 domácností) vysokorychlostního připojení (ADSL) vztažená na domácnosti nejrychleji (meziroční nárůst 118 procent). Ve sledovaném průzkumu se rovněž projevil nástup ostatních zemí střední a východní Evropy, kde se na dalších pozicích žebříčku umístilo Slovensko (112 %) a Rumunsko (92 %).

Co k tomu dodat? Kdo ještě považuje za vysokorychlostního připojení 256 kbps s tak agresivním FUP, když je již i u nás nabízeno 24Mbps linka?! Jen MI ČR, ČESKÝ TELECOM a naprostí (píp)!

Michal
Michal (neregistrovaný)
9. 1. 2006 23:05 Nový

Na světě je spousta zemí, dokonce i tzv

Na světě je spousta zemí, dokonce i tzv. "rozvinutých", kde je 256kbps lepším standardem (třeba Nový Zéland). V tomhle ohledu je ČR skutečně na docela dobré úrovni, takže neskuhrejte na "dobré bydlo" ;-)

janek
janek (neregistrovaný)
12. 1. 2006 15:51 Nový

Nenapsal jsem to bohužel přesně, ČT počíta i přípojky 128/64 kbps

Nenapsal jsem to bohužel přesně, ČT počíta i přípojky 128/64 kbps. Faktem ale je, že všude se dá rychlost bez dalších změn zařízení výrazně zvyšovat...