Zapněte si Superbar a další fičury ve Windows 7

Microsoft na své PDC (pro vývojáře) konferenci představoval novou betu Windows 7 se spoustou zajímavých fičurek (btw imho téměř všechny zkopírované z posledního Mac OS) a inovací, zároveň také všem zúčastněným vývojářům rozdal „digitalne platně“ s tímto systémem. Jaké však bylo překvapení vývojářů, když natěšeni Windows nainstalovali a koukal na výrazně ochuzený systém bez spousty těchto fičurek, chyběl tak třeba i Superbar – nová lišta s programy slibující lepší ovladatelnost (btw i tento robalující bar mi připomněl Mac, tam se ale programy rozbalují nahoru, nikoliv do boku).

Vývojáři a recenzenti nadávají,  myslejí, že fičurky nejsou součástí jejich instalace, jak se ale jednomu šikovnému havajskému hackerovi podařilo zjistit, fičurky tam jsou (byť ne zjevně zcela shodné), jen se zobrazují pouze vybraným zaměstnancům Microsoftu. Konkrétně uživatel musí být členem domén wingrou­p.windeploy.ntdev­.microsoft.com nebo ntdev.cor­p.microsoft.com nebo redmond.cor­p.microsoft.com, název počítače musí obsahovat tečku, a nesmí se jednat o dočasného uživatele (uživatelské jméno začíná na „a-“) ani na dodavatele atp. (začíná na „v-“).

Předpokládám, že když čtete tenhle blogpost, tak už jste si dávno Windows 7 stáhli z některého P2P serveru, tak abyste se s tím nemuseli hackovat sami, už to pro vás Rafael Rivera (to je ten hacker) vyřešil. Stáhněte si (x86 nebo x64ver­ze) soubor UnlockProtected­Features.exe a rozbalte jej do adresáře \Windows. Pak si otevřete command prompt jako administrátor a proveďte následující kroky:

 •  takeown /f %windir%\explo­rer.exe
 • cacls %windir%\explo­rer.exe /E /G UzivatelskeJmeno:F (nahraďte uživatelské jméno vaším jménem)
 • taskkill /im explorer.exe /f
 • cd %windir%
 • start unlockProtected­Features.exe

Protože je mi jasné, že pro některé je i toto příliš složité, můžete si vytvořit jednoduchý skriptík (jak jsme před 10 lety říkali – baťák – prostě soubor s koncovkou .bat) s tímto obsahem:

 •  @echo off
 • copy /Y %userprofile%\Des­ktop\unlockPro­tectedFeatures­.exe %windir%
 • cmd.exe /c takeown /f “%windir%\explo­rer.exe” && cacls %windir%\explo­rer.exe /E /G %USERNAME%:F
 • cmd.exe /c takeown /f “%windir%\unloc­kProtectedFea­tures.exe” && cacls %windir%\unloc­kProtectedFea­tures.exe /E /G %USERNAME%:F
 • taskkill /im explorer.exe /f
 • cd %windir%
 • start /w %windir%\unloc­kProtectedFea­tures.exe
 • start explorer
 • pause
 • exit

… oba soubory (exe i tenhle bat) pak umistěte na plochu, klikněte na baťák, a voialá …
Zdroj: Rafaelůf blog. Jestliže vám uvedený postup zabije nějakou Schrodingerovu koč­ku (v některém z jejích životných či neživotných stavů), nebo nějakého jiného Kočku (v některém z jeho podroušených či jiných stavů), znásilní přítelkyni či zaviruje počítač, stěžujte si Rafaelovi.

informatik
informatik (neregistrovaný)
3. 11. 2008 18:34 Nový

To jsou už Windows 7?

To jsou už Windows 7? Nevyšly nedávno Visty? :) Imho když už Windows, tak Windows xp prof.

internet
internet (neregistrovaný)
3. 11. 2008 18:47 Nový

zatím jenom beta, ostrá má vyjít nejspíše na konci příštího roku

[1] zatím jenom beta, ostrá má vyjít nejspíše na konci příštího roku. Jinak souhlas, zatím také volím Windows XP prof, Visty nesnáším, ale přiznám se, že Windows 7 vypadají velmi zajímavě a velmi použitelně, byť MS umí vše dokonale pomrvit v poslední fázi. Zejména se těším na tablet features, myslím že od příštího roku výrazně stoupne počet tabletů na trhu a výrazně klesnou ceny, některé se objevují resp. představují už nyní, právě kvůli očekáváním nových Windows. Zřejmě se také vylepší problémy, doufám že vylepší spotřebu (MacBook Air má reálnou výdrž se stejnou baterií při stejných operacích přes 6 hodin oproti 3,5 hodinám nových Intelů), určitě se lepší ovladatelnost (byť je to občas až drzá kopie jablek), prostě myslím, že ten 7letý rozdíl musí být někde vidět, nevěřím, že jsou to zas tak úplní blbci, jak by se mohlo po Vistách zdát.

Rdm
Rdm (neregistrovaný)
3. 11. 2008 21:16 Nový

btw imho téměř všechny zkopírované z posledního Mac OS"

"btw imho téměř všechny zkopírované z posledního Mac OS"

Mac OS a Windows jsou dvě různé platformy, kdyby to MS zkopíroval, tak by to asi nejspíše nefungovalo.

Karel
Karel (neregistrovaný)
4. 11. 2008 9:53 Nový

To jsou už Windows 7?

"To jsou už Windows 7? Nevyšly nedávno Visty? :) Imho když už Windows, tak Windows xp prof."

Pisete tohle i u kazde nove verze distribuce Linuxu (pripadne verze jadra)?

kotrcka
kotrcka (neregistrovaný)
4. 11. 2008 9:56 Nový

Rdm

Rdm: takze ked si text skopirujem z bieleho na zlty (alebo linajkovany) papier, tak sa to uz neda citat? ako sa to vola, ked sa v konkurencnom produkte objavi podobny vzhlad (funkcia, ...)? nie nahodou kopirovanie?

internet
internet (neregistrovaný)
4. 11. 2008 10:56 Nový

Seznam tomu říká že se přibližuje průmyslovému standardu ;)

[5] Seznam tomu říká že se přibližuje průmyslovému standardu ;)

Rdm
Rdm (neregistrovaný)
4. 11. 2008 18:40 Nový

kotrcka

[5] kotrcka: je to celkem běžná praxe uskutečňována ve všech firmách v každém odvětví. Bohužel když na to přijde, tak je Microsoft jediná firma na světě, která někoho kopíruje a to i přesto, že třeba OpenOffice jsou od A do Z obšelhnutý z MS Office...