Tajné: placené přednostní výpisy na Google od 1.6.2008

„Mám pro vás přísně tajnou informaci – od 1.6.2008 bude Google na prvních místech zobrazovat placené přednostní výpisy. Spolupracujeme s Google, máme na to systém, nyní do něj zadáváme firmy a prvního června se to spustí. Je to tajné, že jste to vy, tak si můžete od nás koupit přednostní výpis na vaše klíčové slovo, pozor ale, většinu slov už máme vyprodanou.“

Tak nějak takhle vypadá hovor, který jste pravděpodobně absolvovali či v brzké době absolvujete od obchodníka z Internet Tradingu, pakliže máte nějaký větší web. Ano, z toho Internet Tradingu, který před 2 měsíci skončil v Atlasu a Centru a který má přes stovku obchodníků, která nemá co prodávat. Jste-li zkušení, zkusíte hledat k tomu něco na Internetu, nic nenajdete.  Zkusíte se kouknout na stránky Internet Tradingu, kde se o tom píše, nic nenajdete. Hledáte na stránkách Google, nic nenajdete. Jestli jste průměrný až podprůměrný co se znalostí marketingu týče, nežbleptáte a kupujete.

Vzhledem k formě propagace a nulovým dalším informacím se domnívám, že celé je to neskutečný podvod a nemá moc smysl rozebírat důvody (narušení důvěry, nepravděpodobnost testu nejdříve v ČR …). Jestli vám tohle slibují, klidně si to kupte, ale ověřte si co kupujete a za kolik a chtějte garance a náhled.

Tipuji, že se z toho vyklube „přednostní“ výpis na Google Adwords, tedy definice, že budete chtít zobrazit pouze třeba na 1. až 2. pozici, což je něco, co můžete ovšem klidně už nyní (jmenuje se to Position Preference), vtip je ten, že prostě když nastavíte u nějakého KW, že chcete být pouze na 1. až 2. místě a nyní jste se svou cenou na 3., 6., 5., 4., 2., 8., 4. místě, tak po nastavení se zobrazíte nikde, nikde, nikde, nikde, 2., nikde a nikde.

Tohle celé je prostě jen sviňský marketing (tm RH), a dokonce se obávám, že to zavání podvodem či pokusem o podvod. Znám již několik lidí, kterým se takto ozvali a kteří se pak obrátili na mě s žádostí o můj názor, bůhví ale kolik na tento lep skočilo. Musíme si uvědomit, že tato firma dokázala prodávat přednostní výpisy ve vyhledavačích s celkovým market share 2 % natolik úspěšně, že jejich příjmy byly podobné těm ze Seznamu. Doporučuji dát vědět klientům a známým, aby na tento lep nesedali (klidně jim pošlete link na tento článek).

Myslím, že by se k situaci měl vyjádřit i Google, jestliže mám pravdu, tak se Internet Trading dopouští zcela jednoznačně poškozování dobrého jména, nekalosoutěžního jednání atd. Můžeme poskytnout i kontakty na lidi, se kterými Internet Trading hovořil.

P.S.: disclaimer – můžem to pojmout jako sázku – jestli se mýlím, a Google opravdu s Internet Tradingem něco takového připravuje, tak nastavím internet trading jako svou homepage.

petr hromek
petr hromek (neregistrovaný)
8. 5. 2008 20:16 Nový

Dobrý den, rád bych přidal svůj komentář na Internet Trading

Dobrý den, rád bych přidal svůj komentář na Internet Trading. Měl jsem tu čest setkat se se zástupci Internet Tradingu a mohu říci, že se jedná o lidi, kteří v oblasti IT či marketingu nemají žádné zkušenosti a jsou v neuvěřitelné rychlosti vyškoleni, aby nabízeli produkty, o kterých neví nic. Proto nastávají takové situace,že vlastně ani neví, co nabízejí... Určitě bych si od této firmy žádnou reklamu nekoupil, protože by to byly zbytečně vyhozené peníze...

internet
internet (neregistrovaný)
30. 4. 2008 12:33 Nový

no s tím bych tak úplně nesouhlasil

[2] no s tím bych tak úplně nesouhlasil - zneužívání cízích značek je trestní čin, ne jen nějaká netradiční obchodní praktika. Jsem zvědav, co na to Google. Jinak kvalitně dělané PPC si můžou objednat i u nás, když jsme u toho ;)

[3] ROFL, tak jsme se zasmáli oba

SEO-SEM poradce
SEO-SEM poradce (neregistrovaný)
30. 4. 2008 11:15 Nový

Pracuji jako konzultant pro několik společností a ony mi už

Pracuji jako konzultant pro několik společností a ony mi už takovouto nabídku od IT poslaly. Celkem mě nadzvedla forma a vyloženě lživá tvrzení. Google přece žádné popisované pozice nemá, běží zde Sponzorované odkazy Google Adwords ve formě PPC reklam.
Rád bych také vyjádření Googlu, IT tím u mne naprosto skončil jako firma, jež není hodna důvěry.

Jan Kareis
Jan Kareis (neregistrovaný)
30. 4. 2008 11:30 Nový

Dobrý den,

Dobrý den,
již jsme se s něčím obdobným setkali v jižních Čechách.

Je věcí každého, jaké metody obchodu využívá. Zákazníci vše v dlouhodobém horizontu zúčtují spravedlivě. V případě, že někdo bude mít zájem o kvalitně spravované PPC ( i na Googlu ) může se obrátit na nás.

Jan Kareis

Ondra
Ondra (neregistrovaný)
2. 5. 2008 11:33 Nový

Že by Google začínal uvažovat nad praktikami

Že by Google začínal uvažovat nad praktikami Seznamu?

Michal Vilímovský
Michal Vilímovský (neregistrovaný)
3. 5. 2008 22:23 Nový

Je to bejkárna nejvyššího kalibru

Je to bejkárna nejvyššího kalibru. Google samozřejmě nic takového nemá ani nenabízí. A to IT bývala taková pohodová firma...

wico
wico (neregistrovaný)
14. 10. 2008 12:29 Nový

Ahoj

Ahoj
Z praxe uvedu, že toto blábolení slaví úspěch a firmy podepisují o106. Konkretně i pan ředitel IT toto garantuje telefonicky se dotazujícím klientům slovy ANO je to pravda :XD