Stížnost na telefonní operátory na možné zneužití dominantního postavení

  • Příjemce: Úřad na ochranu hospodářské soutěže
  • Datum podání: 9.9.2010
  • Věc: Stížnost na telefonní operátory na možné zneužití dominantního postavení
  • Obsah podání

Podávám tímto stížnost na možné zneužití dominantního postavení, tj. porušení zákona 143/2001 Sbírky, §11 a to na T-Mobile Czech Republic a.s, Vodafone Czech Republic a.s. a Telefónica O2 Czech Republic, a.s.

Domnívám se, že všechny tyto tři společnosti společně a ve shodě porušují dlouhodobě zmíněný zákon tím, že vyžadují ve všech svých veřejných tarifních nabídkách platbu po celých minutách (tzv. tarifikace 60+60), v některých případech dokonce 120+60 (první dvě minuty v celku), 60+30 či 60+1

Přitom nákupní cena hovorů mezi operátory je účtovaná po sekundách (1+1), stejně tak jsou určeny i propojovací poplatky ze strany Českého telekomunikačního úřadu. Účtování zákazníkům po sekundách je i v rámci Evropské unie většinovou zvyklostí (minimálně má zákazník na výběr v každé zemi operátora a tarify s účtováním 1+1), vzhledem ke zcela digitálnímu řešení neexistují prakticky žádné vícenáklady pro obhajobu zvýšených sestavovacích poplatků.

Uvedený způsob účtování přitom poskytuje operátorům značný příjem navíc za služby, které si zákazník fakticky neobjednal (např. při hovoru dlouhém 5 vteřin ala „jsem na cestě, budu za 5 minut“, musí zákazník zaplatit všech 60 vteřin), dlouhodobé statistiky operátorů uvádějí průměrné neoprávněné obohacení díky těmto navíc účtovaným vteřinám okolo 25–35 % celkového příjmu z hovoru v závislosti na cílovém čísle a konkrétní tarifikaci.

Domnívám se, že uvedené praktiky jsou porušením minimálně 2 odstavců zmíněného §11, konkrétně:

a) přímé nebo nepřímé vynucování nepřiměřených podmínek ve smlouvách s jinými účastníky trhu, zvláště vynucování plnění, jež je v době uzavření smlouvy v nápadném nepoměru k poskytovanému protiplnění, b) vázání souhlasu s uzavřením smlouvy na podmínku, že druhá smluvní strana odebere i další plnění, které s požadovaným předmětem smlouvy věcně ani podle obchodních zvyklostí nesouvisí

To, že jsou uvedené praktiky dělány všemi operátory v České Republice v souladu, ačkoliv i samy jejich mateřské organizace v ostatních zemích uplatňují 1+1 tarifikaci naznačuje navíc nezákonnou dohodu a společnou dominanci.

Očekávám z vaší strany rázný postup proti těmto nezákonným praktikám. Na základě zákona o svobodném přístupu k informacím dále žádám o podrobné informování o výsledku šetření.

Tomáš Kapler

Ivo
Ivo (neregistrovaný) 90.181.13.---
9. 9. 2010 15:55 Nový

Svatá pravda

celé vlákno

Svatá pravda. Uzurpátoři buržoazní jedni. Taky chystám podobnou stížnost. VW, Ford, Fiat, atd., co vám budu povídat, však je všichni znáte. Domluvili se taky, neřádi.
Žiju sám, už dlouho. A k dojíždění ho budu teď potřebovat. Občas i na nákup, větší věci vozit nebudu, na to mám kamaráda s dodávkou.
Tak jsem začal chodit a vybírat. Nejdřív autosalony, pak i bazary, hledal jsem i na netu. No prostě nic. A to je to tam montované samostatně, tak v čem je problém dát to pryč nebo to přímo celé zmenšit. Proč to hned zákazníkovi vnucují, když to nechce. To se asi fakt museli domluvit.
Takže jdu psát tu stížnost. No kdo to přece kdy viděl - když to přece nechci, proč mi všude hned vnucují druhé, nedej bože hned třetí a čtvrté sedadlo?

Admin
Admin (neregistrovaný) 88.101.198.---
9. 9. 2010 16:23 Nový

ehm, vnímám ironii, ovšem vy jaksi zapomínáte

[1] ehm, vnímám ironii, ovšem vy jaksi zapomínáte, že ani jedna automobilka nemá de-iure dominantní postavení (kromě jiných nesmyslů vašeho přirovnání, které nebudu diskutovat, protože by tu byly offtopic), zatímco operátoři jej mají (tedy až na Vodafone, ale i ten jej může v tomto případě mít, protože rozhodují i další faktory).

Je mi jasné, že problematika hospodářské soutěže není pro laiky jako vy jednoduše pochopitelná a zřejmě žijete v iluzi, že jakýkoliv trh vyřeší vše sám, právě proto, že neznáte chování trhu v situaci s jedním či více dominantními hráči, doporučuji alespoň středoškolskou literaturu na toto téma, na obchodní škole se to bere tuším ve čtvrťáku.

Jinak alespoň doporučuji prostudování zákona http://business.center.cz/business/pravo/zakony/ohs/cast1h3.aspx

Kurtik
Kurtik (neregistrovaný) 213.226.215.---
9. 9. 2010 16:42 Nový

Je to zajímavý počin

Je to zajímavý počin. Proti tomu nebýt zticha a neklopit zrak nemám zhola nic. Jen by mne zajímalo, co čekáte, že se bude dít dál. I kdyby Úřad rozhodl tak, že tato tarifikace (jiná, než 1+1) se nesmí používat, operátoři si na své příjmy sahat nedají. Takže budou hledat zdroje jinak - možná se znovu dočkáme i "Sestavovacích poplatků".

Tomáš Nový
Tomáš Nový (neregistrovaný) 213.226.211.---
9. 9. 2010 16:47 Nový

Myslím, že to mělo přijít tak před deseti lety

Myslím, že to mělo přijít tak před deseti lety. Teď už bych řekl, že se to lepší....

Karel
Karel (neregistrovaný) 193.179.46.---
10. 9. 2010 9:45 Nový

Pouze pro doplnění

Pouze pro doplnění, Vodafone účtuje jako již jediný z mobilářů po první minutě po vteřinách ... Nicméně jinak souhlas, ale spíše (nabo také) bych to viděl jako porušení spotřebitelských práv dle zákona na ochranu spotřebitele (netýká se podnikatelů).

melkor
melkor (neregistrovaný) 160.218.43.---
10. 9. 2010 10:03 Nový

Ano, lepsi

[3] Ano, lepsi ... ale jen do te miry, do ktere ta zatracena EU narizuje/reguluje. Nad ramec narizeni ani tuk.

DrFreeze
DrFreeze (neregistrovaný) 193.179.216.---
10. 9. 2010 12:51 Nový

Plně souhlasím se stížností, Ivo je absolutně mimo

Plně souhlasím se stížností, Ivo je absolutně mimo, špatné přirovnání.

Jyrki
Jyrki (neregistrovaný) 89.235.63.---
11. 9. 2010 19:57 Nový

Rozhodne se to nelepsi, bylo kratke obdobi kdy byl boj o zakaznika

Rozhodne se to nelepsi, bylo kratke obdobi kdy byl boj o zakaznika. Nyni nastava opak, dojedi zakaznika. Od tarifikaci 60+1 se jde smerem k pro zakaznika mene vyhodnym atd. Neni tu jediny solidni operator. Myslim ze by bylo potreba pustit do hry ctvrteho, stiku ktera agresivitou rozceri stojate vody, protoze bude muset utrhnout nejaky podil na trhu....Pak se mozna ledy hnou. Tehle stiznosti neverim. Je sice opravnena, ale neverim v nestrannost Uradu pro hospodarskou soutez, dam nekdo dostane solidne nasypano od nasich operatoru a zamete to pod koberec

Kurtik
Kurtik (neregistrovaný) 213.226.215.---
12. 9. 2010 11:41 Nový

Je to zajímavý počin

Je to zajímavý počin. Proti tomu nebýt zticha a neklopit zrak nemám zhola nic. Jen by mne zajímalo, co čekáte, že se bude dít dál. I kdyby Úřad rozhodl tak, že tato tarifikace (jiná, než 1+1) se nesmí používat, operátoři si na své příjmy sahat nedají. Takže budou hledat zdroje jinak - možná se znovu dočkáme i "Sestavovacích poplatků" (a to bych vážně nerad).

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 86.15.2.---
12. 9. 2010 13:43 Nový

Ziji jiz 5 let v Britanii, tak mam moznost srovnani

Ziji jiz 5 let v Britanii, tak mam moznost srovnani. U kterehokoli operatora ( a ze jich tady je: odhadem 5 hlavnich a 6 virtualnich)pausaly zacinaji od £10 (cca 300 Kc) a to jsou tedy ty s vypovedni lhutou 1 mesic to zn. zadny kontrakt na rok ci vice ale jen mesic vypovedni lhuta. V ramci pausalu vzdy alespon 100 minut volani 100 SMS a treba neomezeny internet jako to mam ja u T-Mobile. Obavam se ze takovy pausal v Cesku by byl jen z rise snu. To ,ze to bude nekdo omlouvat specifikem trhu je usmevne pri polovicnich ceskych vydajich na mzdu atd. Ono to spis svedci o tom, ze i v tomto pripade kartel zapracoval naplno o cemz svedci i nemoznost vzniku jakehokoliv virtualniho operatora ci nekonecne prutahy s vypsanim souteze na ctvrteho operatora.

Admin
Admin (neregistrovaný) 85.70.242.---
13. 9. 2010 8:00 Nový

ať hledají příjmy jako kdokoliv jiný ve světě

[8] ať hledají příjmy jako kdokoliv jiný ve světě. Třeba ve službách s přidanou hodnotou. Navíc dobře provedené snížení cen může zvýšit objem a příjmy zachovat. A ostatně nemusíme mít zrovna největší ziskovost operátorů na světě.

Vojta
Vojta (neregistrovaný) 217.147.104.---
13. 9. 2010 8:45 Nový

Diky, ze jste si dal praci a rozumne to sepsal

Diky, ze jste si dal praci a rozumne to sepsal. Jsem zvedav co se z toho vyklube. Nejhorsi je, kdyz si clovek radsi zvykne misto toho aby protestoval :-)

k
k (neregistrovaný) 88.101.198.---
13. 9. 2010 10:03 Nový

Kolik platíte za telefony že se vám vyplatí si

Kolik platíte za telefony že se vám vyplatí si sěžovat?

Admin
Admin (neregistrovaný) 85.70.242.---
13. 9. 2010 10:40 Nový

v tom bude nejspíš rozdíl mezi námi dvěma

[12] v tom bude nejspíš rozdíl mezi námi dvěma, vy zjevně myslíte jen na sebe.

Petra
Petra (neregistrovaný) 89.24.178.---
15. 9. 2010 12:21 Nový

Výborná aktivita, dobře sepsané. Díky a držím Vám palce!

Výborná aktivita, dobře sepsané. Díky a držím Vám palce!
Podobná "specifika" českého trhu jsou zde bohužel opravdu smutnou tradicí, na kterou si začínáme zvykat, což bychom neměli - viz například bankovní poplatky (btw, naše banky v rámci nadnárodních skupin jsou díky nim také nejziskovější).
Doufám, že tahle akce povede ke změně!

Kamil
Kamil (neregistrovaný) 188.175.7.---
27. 9. 2010 12:41 Nový

Mě zase operátoři docela vytáčí hláškou "dovolali jste se do hlasové

Mě zase operátoři docela vytáčí hláškou "dovolali jste se do hlasové schránky" za cenu jedné minuty. Myslím, že před přesměrováním do schránky by mělo nejdříve zaznít neplacené varování.
Manželce takto volám často. Přestože si schránku zrušila, po čase se ji zase "sama" aktivovala. Dokonce se ji často dovolám do schránky, přestože má mobil zapnutý a při signálu. Je to normální?

PcDr. Marty
PcDr. Marty (neregistrovaný) 89.103.189.---
27. 9. 2010 19:35 Nový

Souhlasím s hlasovou schránkou

Souhlasím s hlasovou schránkou. To je ze strany operátorů nechutné. "Služba" je ve výchozím stavu aktivní a tak platím 6 Kč za to, že slyším "Dovolali jste se do hla.. tut tut tut..."

Jinak si myslím, že by se z toho neměla dělat až taková věda. Když mi vodafone účtuje nějakých 6 Kč za minutu, tak mi to přijde jako odpovídající cena vzhledem k poskytnuté službě. Nehledě na to, že je i spousta lepších nabídek - těch mojich 6 Kč je běžný předplacený tarif s SMSkou za korunu.

Spíš mě překvapuje, že si každý pořád stěžuje. Nejraději byste měli všechno zdarma. Telefony za korunu, hovor za desetník, bankovní účet bez poplatků, rohlíky zdarma.

Zkuste se tak chovat taky! Chcete služby zdarma? OK, ale taky zdarma služby poskytujte! Proč bych měl Vám za vaši práci, či vaše služby platit, když Vy propagujete jejich dodávání bezplatně?

Za telefon platím a nestěžuju si. Bankovní poplatky platím, chápu je a nestěžuju si. Rohlík zdarma taky nechci.
Ale taky si za své služby nechám zaplatit. To je funkční model, který mi vyhovuje.

Jaromír Adámek
Jaromír Adámek (neregistrovaný) 78.80.44.---
17. 10. 2010 9:12 Nový

LOL s táto mám hovory vždy kolem 65 sekund (ani nevím

LOL s táto mám hovory vždy kolem 65 sekund (ani nevím, proč tomu tak je), takže ti Tomáši tleskám :) ! Dobře jsi to napsa, rozdíl mezi 1+1 a 60+60 je 31% a to je vážně děs.

V poslední době jsem začal používat i více volání přes SIP a PC (Skype, Mikrotech, VOIPBuster) takže teď volám na pevnou zdarma, na mobil za 1,94 Kč a SMS mám něco pod korunu. Mobil používám nyní jen venku, kde si za službu rád zaplatím, ale nic mě nenaštvalo víc, než když jsem volal na finančák, plynárnu, atd. a dalí mě na 15 minut na "čekačku", poslouchat nějakou písničku za 5,4 Kč/minutu vážně naštve...

Marty: platit za vedení běžného účtu, za položky atd prostě normální NENÍ :(, až poznáš dospělý svět mimo, tak to možná pochopíš. 1) banky mají žít z úvěrových produktů 2) když dáš do banky euro, tak tam má být (v tom nejhorším případě) za deset let zase euro a ne, že se dostaneš díky tomu do dluhu a do exekuce, banka tě pak vlastně svazuje, nemůžeš odjet hned teď třeba na 5 let mimo 3) pokud jsi podnikatel, tak musíš jakékoliv tyto poplatky účtovat a tak ti banka dává celkem hodně práce navíc (u každé položky poplatek = dvě zadání do účetnictví).

Radek
Radek (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
30. 4. 2014 19:26 Nový

vse se da resit

Lidicky pokud budete potrebovat nejakou slevu tak si nechte zavolat operatorku Petru Michalkov Tak pokud mate zajem volat Michalkovou z cool centra Usti nad Labem.Da vam internet za 400kc, modem za 1kc, levnejsi volani, telku proste vse. Ona ma zachranu a vy budete spokojeni. Muze zjistit trvalou adresu, rodne cislo klientu atd.