Hlavní navigace

Nové diskuse na Novinkách fungují skvěle

12. 3. 2009 18:32 (aktualizováno) | Tomáš Kapler

Včera ráno jsem psal příspěvek informující o spuštění nových diskusí na Novinkách, se svou reakcí se ozval i člověk přímo ze Seznamu, slovo dalo slovo a mám pár oficiálních čísel přímo od produktového manažera Novinek a posvěcených i tiskovým mluvčím (vyhrazuji si povinnost při přebírání těchto informací zveřejnit zdroj, je to slušnost, u nás bohužel nevídaná).

Takže zde jsou konkrétní čísla:

 • celkem žádostí o registraci: cca 6000
 • z toho již ověřených (vyplnilo autentizační kód, jež jim byl zaslán poštou): 2280
 • dnes 12.3. (stav ve 14.00): cca 300 nových žádostí o registraci
 • počet aktivních diskutujících (min. 1 příspěvek v měsíci) byl předtím 6627

A jaké jsou tedy výsledky: před zavedením těchto nových diskusí, tj. do tohoto úterka, bylo u každého z hlavních článků prezentovaných na HP Novinek či odkazovaných z HP Seznamu řádově tisíce až desetitisíce příspěvků (oficiální odhad i moje zkušenost), každý kdo tam kdy byl ví, že tematický nebyl téměř žádný (můj kvalifikovaný odhad).

Po zavedení nových autorizovaných diskusí je počet příspěvků pod top článkem (celý den zabírá většinu HP) řádově několik set (oficiální číslo), u dalších top článků jsou to maximálně desítky ,tematické jsou prakticky všechny (občas v nich část zabírají debaty o nové podobě diskusí, ale oproti včerejšku už jich je minimálně.

Velmi zajímavý je také poslední údaj – jen 6627 lidí v únoru poslalo alespoň jeden příspěvek, tj. o novou registraci požádali prakticky všichni, kteří předtím diskutovali. Celkový počet reálných uživatelů Novinek je přitom zhruba 3 miliony, pouze 2 promile návštěvníků tak přispívalo do diskusí!. Ani se tomu nedivím, já sám ač jinak častý diskutér jsem nikdy na Novinkách nepřispěl, protože to v těch desetitisících nadávek nemělo smysl, obecně se udává průměr okolo 5 % aktivních uživatelů. Je také vidět jak z diskusních příspěvků od promile lidí nemůžete nijak odvozovat názory většinové společnosti.

Další postřehy, problémy a nápady

Cvičně jsem si také nechal vygenerovat kód, je to jednoduché, jde to i s vlastním e-mailem, tj. nemusíte být uživatelé Seznam e-mailu (i když … viz dále), během 4 dnů by mi měl dorazit lístek s kódem do schránky. Všechny registrace jsou zřejmě ručně prohlíženy (nebo možná jen ty které stroj vyhodí jako nejisté) – já jsem udělal chybu – do PSČ jsem napsal číslo popisné – a přišel mi e-mail, že mám poslat v odpovědi na něj správné údaje, aby to mohli opravit a poslat (již zadaná registrace nejde opravit!).

Každý uživatel je pak v diskusi uveden pod svým jménem, příjmením a obcí, tj. např. „Jan Novák, Praha“, jediným dalším identifikátorem je pak fotografie. A zde je myslím největší problém – vlastní fotografii může mít pouze uživatel Seznam e-mailu (nastavuje se právě v administraci e-mailu). Tj. všichni Janové Novákové z Prahy budou mít zcela shodný podpis! Doufám, že alespoň toto bude v budoucnu opraveno.

Druhá (dle mého názoru) chyba je právě uvedení (pouze) jména a obce – mnoho lidí je na internetu známo pod svou přezdívkou, bylo by tedy myslím lepší, kdyby podpis mohl být např. „Jan Novák (Nick), Praha“, nebo např. po vzoru kdysi slavného eCity „Jan Nick“ (a plné jméno a město by byly na proklik).

Spousta stížností také vedla proti tomu, že diskuse nyní nejsou s vlákny podle odpovědí a na (pro většinu lidí) značně složitý způsob odpovídání na cizí komentáře, ze Seznamu byla potvrzena má domněnka, že je to takto schválně (zkoušeli to i jinak, ale zavrhli to) – chtějí minimalizovat konverzaci mezi lidmi ale soustředit se na komentáře ke článku (asi by měli „diskuse“ přejmenovat na „komentáře“)

Myslím ale, že to udělali složité až moc, ještě dnes zjevně většina neumí odpovědi správně použít a pochybuji že se to naučí, to to pak nemuseli zavádět vůbec. A diskuse s vlákny může být např. volitelná (např. iDnes dává na výběr diskusi s vlákny a řazení od posledního) a nebo jako výchozí s tím že by se vypnula např. při nějakém větším počtu reakcí na komentáře.

Cenzoři z Novinek nezmizeli, když někdo napíše nevhodný/nete­matický příspěvek, tak je vyřazen a místo příspěvku se objeví věta „Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků. Opakované porušování pravidel může mít za následek zablokování účtu.“. To by mělo velmi efektivně eliminovat ty, co si nechají poslat lístek a stejně budou chtít jen nadávat – velmi brzo skončí a nový lístek jim nikdo nepošle.

Je zde také několik technických nedostatků – není ošetřeno vkládání FULL CAPS LOCK PŘÍSPĚVKŮ, psaní stovek opakujících se znaků, hlasovat lze i pro svůj vlastní příspěvek … to jen co jsem byl s to zjistit nejsa ještě aktivovaným členem.

Resumé

Takže myslím, že výsledek dopadl na výbornou, velmi si cením odvahy Novinek, nový formát diskusí totiž podle mého odhadu způsobí zhruba 10–20% propad v pageviews (mínus miliony komentářů denně krát min. 2 zobrazení nutná k přidání komentáře), ovšem vzhledem k mizivému klikání na inzeráty u takových komentujících lze očekávat odpovídající zvýšení konverze, 2 promile lidí nejsou zajímavé ani pro brandové reklamy, takže inzerenti tento krok spíše uvítají.

Z dlouhodobého hlediska je pak výhra stoprocentní – nepochybuji že nové diskuse přilákají nové (rozumně) diskutující, zvýšila se jednoznačně prestiž značky a její důvěryhodnost pro citlivější zadavatele reklamy a tak dále.

Dokonce myslím, že by této ověřené autorizace mohli využít i podstatně šířeji např. pro cílení reklamních kampaní podle místa bydliště, marketingové průzkumy. Zajímavé by mohlo být i zprostředkovat tuto autorizaci v OpenID profilu, zcela to oddělit od Novinek a zpřístupnit to i pro magazíny/blogy mimo Seznam – jiné weby by pak mohli využívat také výhod této autorizace, případně by mohli znát i některé údaje uživatelů, jež se u nich přihlásili (a schválili sdílení těchto informací) – Seznam by tak na oplátku získal širší uživatelskou základnu.

 • 12. 3. 2009 18:55

  internet (neregistrovaný) 81.0.253.---

  [1] viz komentář od Seznamáka u minulého příspěvku http://internet.blog.lupa.cz/diskuse-na-novinkycz

  Oni prostě o takové lidi nestojí. Ta "celkem velká komunita" bylo méně než 6 tisíc lidí tedy méně než 2 promile uživatelů (ve skutečnosti těch co psalo pravidelně budou myslím maximálně stovky). Ano, ta byla věrná, používali to místo nějakého xchatu a o tu Novinky přijdou. Zase získají ale komunitu uživatelů co budou psát kvalitní názory, mají našlápnuto mít diskuse podobně kvalitní jako třeba technologické servery či blogy, což je u média pro široké masy věc nevídaná. Ten problém s hlasováním pro sebe myslím vyřeší rychle.

  Ale v jednom máš pravdu a já to i tady kdysi psal - já kdybych dělal nějaké takovéhle omezení, tak zároveň založím nějaké místo pro chat, kde se mi bude moci ta předchozí špína vyřádit a já nepřijdu ani o ně.

 • 12. 3. 2009 19:07

  slave (neregistrovaný) 77.48.97.---

  "Ta předchozí špína", to je přesně ale mluva, kterou používali oni. Lidi prostě jsou takoví. Nevím, na co si hrajeme. Já taky nadávám na určitou komunitu, taky mám vyhraněný politický názory, taky jsem proti nějakýmu sportovnímu mužstvu atd. protože proč? Protože mám určitou životní zkušenost a dokážu ji nějak obhájit, zužitkovat v diskuzi a argumenty. Novinky si tuto komunitu měly zachovat, třeba jak ty píšeš "nějak" je přesunout jinam. Osobně ale mluvím o něčem jiném. Kdyby tehdy vyřešili to, že "souhlasit" s příspěvkem může jen přihlášený, což by se dalo pak pěkně ošetřit databázovým vztahem diskuze_id-registrace_id, tak by se vyřešila polovina problémů. Podívej se kolik je příspěvků teď. Je jich pár a obsahově a názorově jsou prázdné, jak kolega dneska v autě řekl "teplé" :-D to je myslím přesně trefné.. Podle mě byl problém ten, že kdo psal vyloženě hnusné příspěvky, nebyl vyřazen a šlo naklikávat. "Diskuze" resp. komentáře které jsou teď tam mě vůbec netáhnou se tam vracet. Podle mýho názoru měly jít novinky opačnou cestou a to spustit i mailovou diskuzi a tu diskuzi víc oddělit od článku, ale tu komunitu prostě měli zachovat. Ta byla jedinečná.. Navždy si člověk bude pamatovat uživatele jako je Debetch, Obycejny.plat­ce.dani, Kocicka.kote, Cuckin atd.

 • 12. 3. 2009 19:28

  Jorsak (neregistrovaný) 90.177.76.---

  Nevim kde jsi přišel na taková čísla kouzelníku ale píšeš přesně jako novinář z novinek.cz.Opravdu jsi tam asi nikdy nediskutoval protože tady píšeš takové nesmysly a asi jsi dostal za reklamní článek zaplaceno.Proto tedy napíši odkaz na stránky kde se diskutéři z novinek zase sešli a ještě sejdou,podívej se tam najejich čísla kolik jich tam je a neboj se o tom taky napsat,třeba potom o tobě změnim názor.--http://www.diskuse-novinky.cz

 • 12. 3. 2009 19:43

  internet (neregistrovaný) 81.0.253.---

  [4] promiň, ale diskuse na Novinkách neměly vůbec žádný smysl, tam vůbec nešlo o to že by tam byly nějaké kontroverzní příspěvky, nebo že má někdo jiný politický názor než někdo jiný, problém byl zcela jinde a to že ta diskuse prostě nikdy nebyla k tématu. Schválně jsem si předtím prohlížel diskuse a projel jsem zběžně asi 200 stránek příspěvků (kolik jich bylo na stránce, 50? Takže 10 tisíc příspěvků), a k tématu tam byly asi 3 příspěvky - a ty byly zcela k ničemu, protože nové příspěvky přibývaly tempem i sta příspěvků za minutu, tj. když někdo napsal příspěvek, tak za minutu byl na 3. stránce výsledků, kam nikdo nechodí. Chodili tam prostě tlachat někteří jedinci a byl to regulérní chat. A to prostě do diskuse pod články nepatří.
  Podle mého odhadu je tam tedy nyní možná i více příspěvku k tématu než tam bylo předtím. A že ti přijdou nepřínosné? No ono k většině zpráv moc obsahu nepřidáš.
  To o nějakém naklikávání je pak naprostá kravina, to nikoho nezajímá, teď je alespoň nějaký zajímavý příspěvek zvýrazněn, předtím tam měl jen nějaké číslíčko a to si nikdo nečte.
  A jak jsem psal, o tu komunitu Seznam prostě nestál, je to jejich obchodní rozhodnutí, které do značné míry chápu, Novinky byly vždy zmiňovány jako diskusní žumpa (http://www.google.cz/search?hl=cs&q=novinky+žumpa+diskuse&lr=) což jim špinilo zcela zbytečně jméno (proto ten můj výraz špína, nebylo to zaměřeno vůči lidem).

 • 12. 3. 2009 19:44

  jorsak (neregistrovaný) 90.177.76.---

  Přesně to jsem čekal že mi vymažete můj článek,kritiku jen tak někdo nesnese ,hlavně když je trefná ,že ano ?

 • 12. 3. 2009 19:52

  jorsak (neregistrovaný) 90.177.76.---

  Omlouvám se vymazán neni.Nová diskuse se teprve rozjede je to první den co se tam lidi pořádně schází a zatim tam vláne taková nostalgie.

 • 12. 3. 2009 20:00

  internet (neregistrovaný) 81.0.253.---

  [jorsak] typický příklad předchozího diskutéra Novinek - urážky a nesmysly. Diskuse-novinky znám, bylo tu o nich na Lupě už psáno, já to vnímám jako velmi dobrý nápad toho kdo to založil, za pár hodin práce má velkou návštěvnost a popularitu, já mu to přeji, uvidíme jak to bude žít třeba za měsíc.

 • 12. 3. 2009 20:30

  jorsak (neregistrovaný) 90.177.76.---

  internet - A tady je zase naprostej mužskej ješita ,kterej pokládá každý druhý slovíčko za vulgární.

 • 12. 3. 2009 21:53

  internet (neregistrovaný) 81.0.253.---

  neplést si vulgaritu s urážkou. Vulgarity mi nevadí, ukazují úroveň diskutujícího, nemístné obviňování z úplatků je urážka.

 • 12. 3. 2009 22:31

  martin (neregistrovaný) 80.95.248.---

  Jorsak a slave: naprosto zcestné. o jaké komunitě prosím hovoříš? novinky si samy před spuštěním diskusí udělaly testík, o kolik lidí by přišly odříznutím diskusí. z toho, že pak ten krok k vyčistění diskusí udělaly, je zřejmé, že se jim to výrazně vyplatí. nikdo přece neočekává, že si pod sebou podříznou větev. zpřísnění diskusí žádnou podříznutou větví není, ubožáci půjdou diskutovat jinam, novinkám to neublíží. nejzábavnější byly bláboly o bojkotu, nyní už takhle neblábolí nikdo, také novinky-diskuse budou mít podobně dlouhé trvání. a ty pindy v záhlaví o pomoci k zachování svobody slova mě taky baví. to poslední, co novináři dělají, je omezování svobody slova. tak trochu si ti lidé nevidí do huby, třeba proti zákazu zveřejňování odposlechů jsem takové "masivní" protesty z řad čtenářů (a daňových poplatníků a voličů a bůhvícoještě) nezažil...

 • 13. 3. 2009 0:20

  XiXao.soumen@seznam.cz (neregistrovaný) 88.146.251.---

  Souhlasit se dá s tím, že "stará diskuse" na novinkách byla taková "lidová diskusní hospoda IV. cenové skupiny". Nazývat to žumpou bych se neodvažoval, protože to bylo dílem specifické části uživatelů a lehce bych mohl urazit ty slušné. Stará diskuse měla několik vrstev uživatelů, kteří se mezi sebou za ta léta docela znali a proto to místy připomínalo i chat....Nová diskuse je odfláknutá a nedomyšlená. Redakce novinek jasně dala najevo - nestojíme o vás - maximálně tak o vaše osobní údaje použitelné pro marketing. Ti kdo podlehli a zaregistrovali se, koupili zajíce v pytli! Informační a profesní kvalita je na úrovni bulváru a tomu odpovídali i diskuse. To co tam je nyní NENÍ diskuse, ale jistá forma komentářů. Jak dříve kdosi uvedl: Novinky měli fasádu poškozenou sprayery. Nyní jsou Novinky a jejich "nová diskuse" takový nablýskaný veřejný dům s čistoskvoucí fasádou a mediálními prostitutkami uvnitř... Proto jsem třeba zcela přestal služeb seznamu používat a jejich obchodní zástupkyni, která dnes přišla vnucovat jejich služby naší firmě u kávy vysvětlil, proč k nám již nemá chodit... :o)

 • 13. 3. 2009 0:31

  internet (neregistrovaný) 80.250.1.---

  [12] no co se týče obchodní zástupkyně, tam je Seznam trochu jako smrt: "všichni tam musíme". Chcete-li dělat obchody, tak propagace u Seznamu (některá) se vyplatí. Lidí jako vy tak bude opět minimum.
  Kdyby byly novinky nyní "takový nablýskaný veřejný dům s čistoskvoucí fasádou a mediálními prostitutkami uvnitř" (jako že si to nemyslím), tak by předtím bývaly byly "veřejný dům s mediálními prostitutkami uvnitř a ještě s fasádou poškozenou sprayery". Nic jiného se nezměnilo, jen právě zmizla ta zasviněná fasáda.
  Problém (nejenom) diskutujících je ten, že si myslí, že Novinky jsou veřejný prostor. Mám pro vás překvapení - Novinky jsou podnikatelským záměrem firmy Seznam a.s. - je zcela na jejich obchodním rozhodnutí jaké bude mít diskuse a koho tam pustí a koho nikoliv. Kdyby seznam nastavil, že Novinky mohou číst pouze Pražáci a to od 6 hodin od rána do 8 hodin do večera, tak je to jeho svébytné právo.

 • 13. 3. 2009 8:09

  Ten co se nerad registruje (neregistrovaný) 89.24.227.---

  Zdravím,

  Je fakt že diskuse které nemají žádnou úroveň nesleduji. Je to ztráta času.

  Do těch které mne zaujmou však čas od času přispívám. Mám teď na mysli zejména diskuse pod články na Internetu. Dále je pravda, že některé to vlákno diskuse občas odbočí od tématu (a někdy se kněmu třeba zase vrátí - holt život), ale zpravidla to není na škodu.

  Ale děsím se toho, že by se povinost registrace diskutujících rozšířila i na servery které navštěvuji. Již dnes jsem ve stavu "přeregistrován/pře­heslován". Prostě a jasně než si zakládat jakýkoliv další účet v Internetu, i kdyby všechny využívaly OpenID & spol., radši přestanu diskutovat úplně a skočím si zadiskutovat do hospody ...

 • 13. 3. 2009 8:34

  slave (neregistrovaný) 77.48.97.---

  martin: rekni mi co je na mych nazorech zcestne.. jako takovyhle chytraky mam fakt rad. Boze muj, ja se nezastavam nekterych uzivatelu, kteri si tam hojili svoje komplexy (to ted delas i ty mimochodem), ale rikam, ze ta diskuze je ted uplne mimo. A komunita? Ja myslim ze komunita tam byla dobra.. Semtam sem se tam zakecal s velmi inteligentnima lidma.. Je pravda, ze posledni dobou tak po 15 minutach zivota diskuzniho tematu tam nekdo protlacil vylozene idiotske prispevky a diskuze tak vypadala uplne mimo, ale to klidne mohl delat nekdo z novinek, aby mel zaminku tohoto. A co je tam ted? Teply, nic nerikajici prispevky jakychsi lenochu, co uz nevedi co delat, tak pisou v ramci nejakych pravidel, jez si mysli, ze dodrzuji.. Ja jen cekam az tam bude nejaka zprava o socialnich davkach treba v Chomutove, abych se mohl vyjadrit a prisel tak o registraci a mel klid. Dalsi si pak rozhodne delat nehodlam. Opakuju. Vsechno se to IMHO odvijelo od toho, ze mohl nekdo naklikavat. Treba do 10 minut od vzniku tematu tam byla dobra diskuze a poradi dobrych prispevku bylo k tematu. Bohuzel to tam proste nekdo narusoval. Podivejte se na Sport. Tam ta diskuze jede IMHO dal. Uplne normalni diskuze. Stacilo proste vyresit naklikavani, jeden email by mohl udelat jeden klik v jedne diskuzi, pak prispevky vulgarni nebo nejak porusujici zakony banovat cely registrace.. Opakovane treba i celej mail na Seznamu. Vyreseno. Nemusela se delat tato amaterska prace co je tam ted.

 • 13. 3. 2009 10:47

  internet (neregistrovaný) 81.0.253.---

  Haló, chlape, probuď se. Diskuse pod články na zpravodajském serveru není k tomu, aby sis tam "zakecal s velmi inteligentníma lidma" a to je to oč tu běží. Přesuňte se na xchat nebo na podobné služby.

 • 13. 3. 2009 10:57

  slave (neregistrovaný) 77.48.97.---

  Počkej a to říká kdo? Nějaký Pan Veliký? Takže dneska řekneme, že diskuze pod článkem neni k pokecu. Zítra řekneme co? Že máme ve státě jednu stranu, jeden názor atd.? Tomáši, já tě opravdu beru za chytrého, zkušeného, ač celkem mladého šohaje, kterej se celkem vyzná. Nerad od tebe slyším tyhle striktní názory dle nějaké normy nebo obecného názoru nebo jak to nazvat. Sám přece musíš vědět, že komentáře pod článkem se skoro vždycky uchýlí do sáhodlouhých diskuzí ála chat. Ostatně, tato "diskuze" je tím zářným příkladem. Kam mám jit na chat, abych si s tebou pokecal? Mě je jedno, kam to napíšu. A když tady argumentujeme proti sobě, tak co? Mám ti říct, pojď na chat? Nesnáším chaty. Mám rád tyto diskuze (teda spíše s vláknama) a těmto podobné. Zkus se zamyslet nad opačným názorem. Vím, že to děláš nerad a nic proti tomu nemám. Mám rád, když si člověk stojí za svým, ale zkus se zamyslet i nad jiným pohledem na věc.

  Mirek Sedlář

 • 13. 3. 2009 11:39

  Pavel (neregistrovaný) 90.178.226.---

  Nedá mi to, abych se zde Tomáše nezastal. Kdykoliv jsem si bývalé diskuse na Novinkách otevřel, tak mi přišlo, že jsem se ocitl na jiné planetě. Tamní příspěvky určitě nebylo možné označit za komentáře :). Vždy mi vrtalo v hlavě, kdo jsou ti lidé, kteří tam přispívají - i na méně než náctileté děti děti mi to přišlo dost zcestné. A stejně tak jsem nechápal provozovatele webu, že něco takového u sebe nechává.

  Pokud to tedy opravdu byl takový xchat, to částečně jejich úroveň osvětluje, ale zároveň naprosto schvaluje nynější krok ke zlidštení diskuse. Pokud to srovnám s diskusemi na idnesu, tak ty idnesácké mi přijdou často přínosné a nezřídka více než vtipné - i když též na způsob chatu. Alespoň však trochu na úrovni.

  A pokud jde o účel diskusí / komentářů pod články: ty slouží k tomu, k čemu je vede majitel nebo provozovatel webu. Na blogu i jinde to může být klidně chat, na zpravodajském serveru (tedy nejen tam) očekávam rozšíření článku o protinázory či nová fakta. Viz například nedávný (snad PR?) článek o Deredesu na idnes.cz (nechce se mi ho teď dohledávat), kde diskuse pod samotný článkem přispěla nejen k doplnění samotného textu, ale hlavně přinesla lidem, kterým byl do té doby Deredes neznámý, spoustu odkazů na relevantnější zdroje, ze kterých si již mohli vytvořit vlastní (odlišný) názor.

 • 13. 3. 2009 13:41

  internet (neregistrovaný) 80.250.7.---

  [17] - ano, se mnou si můžeš pokecat na diskusi na mém osobním blogu. Naprosto v pořádku. Ale diskutovat se mnou pod článkem o vraždě v Petřvaldu na Novinkách? Promiň, ale jestli ti tohle přijde normální, tak jsi asi opravdu zvláštní člověk.

 • 13. 3. 2009 14:47

  slave (neregistrovaný) 88.146.221.---

  Ani Pavel ani Tomáš nic z mých příspěvků tady nepochopili, takže to vzdávám. Nesouhlasím s váma a snad mám ještě možná na to i právo. I když trochu "rudé", jak se zdá.

 • 13. 3. 2009 14:59

  internet (neregistrovaný) 88.101.242.---

  nevím co je rudé na tom obhajovat obchodní záměry vlastníka před nějakými subjektivní názory dvou promilí veřejnosti. Mimochodem Novinky vede redakce (Rudého) Práva.

 • 13. 3. 2009 15:28

  Pavel (neregistrovaný) 90.178.226.---

  to slave: urcite mas pravo nesouhlasit :) ja jsem si precetl znovu tve prispevky a chapu to tak, ze obhajujes byvalou podobu diskuzi na Novinkach z toho duvodu, ze se tam vytvorila urcita komunita lidi. Potud je mi to jasne. Ale prece neni nic snadnejsiho, nez se "presunout" nekam jinam, kde budete nadale komentovat / chatovat o cemkoliv je libo. Zrovna pro tebe urcite nebude problem zalozit si behem par minut pro tento ucel vlastni web a treba na tom jeste neco trhnes ;)

  Trochu mi to pripomina obvykly flame o tom, zdali mazani komentaru je / neni cenzura. Z meho pohledu neni, a proto take chapu postoj Novinek.

 • 13. 3. 2009 16:17

  XiXao.soumen@seznam.cz (neregistrovaný) 88.146.251.---

  TO [13] Přiteli...Vy asi nečtete co píši...Jinak by jste mne neseznamoval s podnikatelským záměrem....Psal jsem snad něco o marketingu a pod..Výrazivo typu: "veřejný dům, počmáraná fasáda jinak skvělého domu a pod."; je důsledkem,nikoliv příčinou...Pokud si někdo dovolí s "intelektuálním" nadhledem všechny kdo se zůčastní bez rozdílu označovat za příslušníky žumpy a demagogicky překrucovat určité věci jenom proto, že to zrovna není jeho krevní skupina, může očekávat že budu hovořit v pro něj pochopitelné mluvě :o)! Nikdy nikde jsem nepsal o nějaké povinnosti seznamu něco provozovat, ba naopak, - spíše je to z Vaší strany snaha vyhnout se jádru pudla řečeného cimrmanovskou odbočkou vlevo od tématu. Tvrzení, že reklamu seznamu musí mít každá "dobrá a soudná" firma mě pobavila.

 • 13. 3. 2009 17:16

  krakatau (neregistrovaný) 212.116.219.---

  to *internet* : Já, ač celkem velký debater na starých Novinky.cz, s tebou víceméně ve všem souhlasím, od toho, že ten portál není veřejný prostor v tom zafixovaném významu typu "náměstí" nebo Hyde park a Novinky.cz si mohou nastavit pravidla skoro doslova jakákoli, přes dopady totálního úbytku diskutjících až k té totální rozplizlosti "temetičnosti" debat a záměru Novinky.cz vlastně debaty zrušit a udělat z nich jen komentáře. Protože se ale internetu zřejmě věnuješ profesně, zkus mi odpovědět na 2 dotazy, na které mi neodpověděl kdosi z Novinky.cz na té nové diskusi diskuse-novinky : snad se shodneme, že pro naprostou většinu, ne-li všechny ty slušné diskutéry, kteří se neregistrovali a nebo i registrovali, ale nepřispívají (možná zatím, ale já nevěřím, že se registroval každý, falešných registrací bylo dost, ověřených je podle tebe 2280 - ale to je mezi ověřenýma i takový člověk, jako Marek Dalík, Praha, určitě je to jeho pravé jméno? - takže s těmihle čísly bych nepospíchal, nicméně registrace je jedna věc, přidávání komentářů druhá) je největším problémem to, že se jejich jméno a obec objeví přímo na monitoru. Takže i při vědomí, že nemůžeš mluvit za Novinky.cz, tvůj názor : 1. proč si registrační údaje Novinky.cz neponechaly jen interně bez toho, aby je ukazovaly "světu"? Možnost blokace a třeba i případného (předem avizovaného) pozdějšího zveřejnění by jim zůstala, ale necpaly by to na oči všem. 2. Za těch pár dní nových diskusí došlo i v těch nových debatách již k mnoha zásahům cenzora nad příspěvky, porušující pravidla, a to třeba i jen "sprostotou" typu "hlupáku" ap. Proč byly v době starých diskusí tak bezzubé, když najednou to jde? Už tehdy si mohly zásahem cenzora vynutit slušnější úroveň diskuse. Jediné, co napadá mne, že 20 příspěvků u článku za den se "hlídá" snáz než 8000 příspěvků. Dík za případnou odpověď.

 • 13. 3. 2009 18:13

  martin (neregistrovaný) 195.39.97.---

  slave: myslet si, že se pod zpravodajskými články tvoří komunita, navíc nějakým způsobem zajímavá, to je fakt zcestné. prostě je. chodí tam pouze minimální procento lidí, nikterak zajímavé v celkových počtech. i proto byla varianta číslo dvě zaříznout celé diskuse. jednoduše proto, že to vůbec nic nepřináší. that´s all

 • 14. 3. 2009 8:36

  egoist (neregistrovaný) 88.103.133.---

  Novinky zařízly sice hrubě opracovanou s třískami a záděry,ale jednu z nejbarvitějších komunit na netu. Mezi desítkami nacistů, úchylů , bolševiků atd. byli i skutečně neotřelé a volnomyšlenkářské skvosty . Diskuze byly pestré jako sám život. ČLověk se velmi rychle zorientoval koho číst a koho ignorovat.Argumenty typu , že to byl spíš chat jsou zástupné. A nástroje, jak diskuzi výrazně ovlivnit admini měli. Od smazání příspěvku až po dočastnou blokaci přispěvovatele. Dnešní diskuze je nudná, sterilní jako diskuze ve svázacké klubovně v roce 198*. A udivije mě , že regulace na netu jehož atributem byla především svoboda se dovolávají ne politici, ale lidé od fochu. Vždy se najdou lidi co musí něco regulovat. Je mi jen líto , že dostávají prostor i v naší tzv. demokracii.

 • 14. 3. 2009 9:42

  nnyky (neregistrovaný) 213.192.60.---

  Cituji "...... - jiné weby by pak mohli využívat také výhod této autorizace, případně by mohli znát i některé údaje uživatelů" - A TO JE PŘESNĚ TEN DŮVOD, PROČ SE NEZAREGISTRUJI!

 • 15. 3. 2009 22:38

  PD (neregistrovaný) 78.99.87.---

  1. Proč jsem před spuštěním nové verze nemohl napsat diskuzní příspěvek se zalomováním řádků a delší než 250 znaků? Jeden odstavec má běžně 500 - 700 znaků, takže Novinky.cz, potažmo Seznam.cz, dávaly jasně najevo, že o INTELIGENTNÍ PŘÍSPĚVKY NESTOJÍ.

  2. Proč se na celé Lupě nenašel nikdo, kdo by fakt uvedený v bodě 1 Novinkám omlátil o hlavu?

  3. Nový systém je nebezpečný a je jen otázkou času, kdy povede k osobní tragédii, a to buď na Novinkách, nebo na jiném serveru, který zavede stejný systém -- je jen otázkou času, kdy diskutér, který bude jednoznačně identifikovatelný podle jména a obce, přidá příspěvek, kvůli kterému bude persekuován (zkuste v diskuzi vyjádřit, že jste příznivec sociálního státu, a pak jít žádat o místo jako úředník na magistrát, obsazený "kapitalisty bez přívlastku", pokud po zadání vašeho jména a obce vypadne právě váš Novinkový příspěvek...), nebo dokonce přímo existenčně ohrožován (zkuste jako občan menší obce vyjádřit, že před lety byl váš starosta, nyní obdivovaný "lidumil", jedním z velmi aktivních místních "hooligans" nebo "nazis").

  4. To, že "Kryšpín Jeviště, Troubky" je úplně jiná úroveň přesnosti než "Jan Novák, Praha", je myslím zřejmé, přesto Seznam trvá na tom, že toho prvního takto dokonale identifikuje, zatímco tomu druhému poskytne pohodlnou anonymitu. Proč si, proboha, nemůže každý uživatel sám vybrat, kterými údaji bude identifikován?

  5. Systém "citací" je směšný. Výmluvy Seznamu ubohé. Kdyby chtěli komentáře k článku, napsali by nad pole pro přidání příspěvku "Prosíme, vyjadřujte se k obsahu článku, nekomentujte názory ostatních, nemá to smysl." To, že i anonymní čtenář diskuzi vidí, jak lze citovat (WTF?), je amaterismus.

  Najde se vůbec investigativec, který původní i současné diskuze na Novinkách podrobí pořádnému rozboru, nebo budou všichni jen nadšeně štěkat, jací jsou Seznamáci pašáci?

 • 16. 3. 2009 14:25

  internet (neregistrovaný) 80.250.1.---

  24:
  re: 1. proč si registrační údaje Novinky.cz neponechaly jen interně bez toho, aby je ukazovaly "světu"?

  Protože to už měli (měli mobilní telefonní číslo, z kterého jsi musel poslat SMS když jsi chtěl přispívat, a to je taky velmi dobrý identifikační údaj), a zjevně to nefungovalo

  re: 2. Za těch pár dní nových diskusí došlo i v těch nových debatách již k mnoha zásahům cenzora nad příspěvky, porušující pravidla

  Odpověděl jsi si sám - u statisíců příspěvků denně je to nemožné, u desítek až stovek to zvládne jeden člověk. Když jsem předtím otevřel diskusi téměř u kteréhokoliv aktuálního článku, tak ještě než jsem dočetl první stranu příspěvků a dal druhou stranu, tak už tam přibyly dvě další strany. To se prostě nedá uhlídat.

 • 16. 3. 2009 14:27

  internet (neregistrovaný) 80.250.1.---

  [26] máš demokratické právo si založit vlastní diskusi a diskutovat s kým chceš. Novinky (Seznam) jsou soukromá organizace a u ní nerozhoduje "vláda lidu", to by nebyla demokracie ale komunismus

 • 16. 3. 2009 14:32

  internet (neregistrovaný) 80.250.1.---

  [28]
  1. Hemingway kdysi napsal v jednom dopise příteli: Omlouvám se, že je tento dopis tak dlouhý, neměl jsem čas jej napsat krátký. Je to tedy přesně naopak - inteligentní jedinci se umí vyjadřovat stručně a jasně
  2. viz 1
  3. každý by se měl nebát pod své názory podepsat a postavit se za ně. Jestli by byl za ně presekuován, má zde legální možnosti domoci se práva.
  4. viz můj článek, ano, toto je myslím chyba i podle mě
  5. to co má být v diskusích bylo i je stále v pravidlech, ale téměř nikdo to nedodržoval

 • 16. 3. 2009 14:35

  internet (neregistrovaný) 80.250.1.---

  [27] když už cituješ, cituj celou větu a nejen to co se ti hodí. Celá citace je
  ... jiné weby by pak mohli využívat také výhod této autorizace, případně by mohli znát i některé údaje uživatelů, jež se u nich přihlásili (a schválili sdílení těchto informací)...
  Předpokládám že rozumíš textu v závorce.

 • 18. 3. 2009 9:22

  PD (neregistrovaný) 195.146.147.---

  reakce na 31 pro interneta:
  1. Přesto jsem si jist, že žádný z Hemingwayových dopisů nebyl kratší než 1 stránka, tzn. nějakých 1.200 znaků.
  2. --
  3. Ano, zvlášť v tak úžasně právním státě jakým je Česko, to tedy opravdu...
  5. Zjevně jsem bod 5 napsal nesrozumitelně, takže jinak: Tím, že zdůrazňují, jak citovat cizí příspěvky, místo toho, aby zdůrazňovali, co má být obsahem příspěvku, se dostávají do rozporu s tvrzením, že "chtějí především, aby se lidé vyjadřovali k článku".

 • 18. 3. 2009 21:01

  internet (neregistrovaný) 81.0.253.---

  [33] nesrovnávej dopis a komentář, to jsou dvě zcela rozdílné slohové formy, to by ses také mohl pozastavovat nad tím proč do haiku nejde napsat román. Tvé příspěvky jsou teď celkem inteligentní a k tématu a přesto třeba ten poslední má jen 482 znaků.
  pátý bod - kdyby to neumožnili vůbec, tak jim lidé nadávají víc, takhle mohou říct - máme to tam, váš problém

 • 25. 3. 2009 9:03

  slave (neregistrovaný) 77.48.97.---

  Pokud jsi to Tomáši ještě nezaregistroval, tak Novinky změnily bez upozornění řazení příspěvků podle data přidání, nejprve DESC, nyní ASC. Abych parafrázoval Tvůj název tohoto článku, tak promiň, ale toto dokáže udělat buď idiot a nebo amatér. Je vidět, že diskuzi před spuštěním nikdo netestoval a programátor (programátoři) buď opět je idiot a nebo do zadání nemohl mluvit. Pak je zadání velice ubohé a diskuze nefungují skvěle. Mě to třeba ani tak nevadí, ale nedokážu si představit člověka, který si teda jakžtakž na tento styl diskuze zvykne a najednou je to zase jinak :-D Pro mě jakožto programátora je to opravdu absurdní situace. Toto si může dovolit nějakej Pepa na svým blohu a nebo Ty tady na Lupě, ale rozhodně ne Novinky.cz

 • 25. 3. 2009 10:05

  slave (neregistrovaný) 88.146.221.---

  Zapomněl jsem napsat tu parafrázi:
  Nové diskuse na Novinkách fungují skvěle
  =>
  Nové "diskuse" na Novinkách nefungují

 • 25. 3. 2009 15:17

  internet (neregistrovaný) 81.0.253.---

  [35] Novinky si mohou na svých diskusích dovolit co chtějí, je to jejich web. Testovali to, znám jak funguje vývoj na Seznamu a tohle se testovalo pokud vím minimálně měsíc.
  Jinak pro tvou informaci - z hlediska přístupnosti je ASC a DESC různě vhodné podle počtu příspěvků - protože neznali počet příspěvků, který bude po zavedení pravidel běžný, tak možná nevěděli kterou z těch variant použít. Nevím, je mi to jedno, stěžuj si u nich, nebo na novinky-diskuse, když už jste si to založili

 • 25. 3. 2009 15:58

  slave (neregistrovaný) 77.48.97.---

  Jak ti to může být jedno, když píšeš článek s takovýmhle názvem? :-D Já bych se za něj styděl. Samozřejmě. Ať si Novinky tu diskuzi klidně zavřou. Mě je to putna. Já se jen pozastavuju nad tím, že ji obhajuješ. Nic víc..

 • 25. 3. 2009 18:23

  internet (neregistrovaný) 81.0.253.---

  [38] obhajuji jejich právo dělat si s diskusemi co chtějí a velice se mi líbí dosažený cíl, tedy odbourání statisíců příspěvků mimo téma, které nemělo smysl číst, nebyl-li člověk mezi těmi 0,2 % lidí, kteří na nich chatovali.
  Bylo mi ale předem jasné, že lidé, kteří mezi oněch 0,2 % lidí patřili budou toto nést značně nelibě. Ale nejsem s Novinkami nijak spojen, takže stěžovat si tady na nějaké jejich další dílčí úpravy je úplně mimo mísu.
  Článek popisoval a reflektoval situaci ke dni vzniku článku, pokračování článku je možné a reálné, ale i pak to jakožto marketér budu hodnotit z hlediska marketingového.

 • 27. 3. 2009 3:11

  diskutér z novinek (neregistrovaný) 85.160.0.---

  Několik set příspěvků,nebo několik desítek?!Nech se vyšetřit,tajtrllí­ku!

 • 27. 3. 2009 3:12

  diskutér z novinek (neregistrovaný) 85.160.0.---

  Komentář čeká na schválení...

 • 11. 4. 2009 15:44

  Jencek (neregistrovaný) 85.71.52.---

  Mě stará diskuse na novinkách zas tolik nevadila. Stupidním příspěvkům jsem se vždycky jenom zasmál, a jinak jsem je neřešil. Dobře jste psal v článku, že by se diskuse měla přejměnovat na komentáře. Nejenom že není lehké odpovídat na komentáře a diskutovat, ale hlavně často není s kým! Před tím stačilo "jen pár" minut a člověk si vcelku dobře pokecal. Teď aby na nějakou reakci čekal celý večer. No jo no.. posílat někam svojí adresu.. LOL to jsou ale ftipálci, já jim na to taky kašlu. No nic, půjdu si pokecat někam jinam. Novinky jsou u mě mrtvý.

 • 15. 4. 2009 14:14

  SEO & Reklama na Internetu (neregistrovaný) 81.0.253.---

  [42] ona už je přejmenována na komentáře a to že si nemáte s kým pokecat bylo cílem nového redesignu, takže zjevně uspěli

 • 3. 7. 2009 17:57

  iva (neregistrovaný) 78.98.145.---

  Nevite co je paysec?nabizi to napr. hellomobile.

 • 5. 12. 2009 21:11

  Kokýn (neregistrovaný) 213.192.19.---

  Nejhorší je odpovídání na názor jiného uživatele. Nechápu, poč musíme kvůli tomu kopírovat celý text a také jméno a příjmení osoby.

Vitalia.cz: 5 chyb, které děláme při skladování potravin

5 chyb, které děláme při skladování potravin

Vitalia.cz: dTest odhalil ten nejlepší kečup

dTest odhalil ten nejlepší kečup

DigiZone.cz: Sony MP-CL1A: miniaturní projektor

Sony MP-CL1A: miniaturní projektor

Vitalia.cz: Když všichni seli řepku, on vsadil na dýně

Když všichni seli řepku, on vsadil na dýně

Lupa.cz: Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Podnikatel.cz: Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

DigiZone.cz: UPC má v nabídce Discovery v HD

UPC má v nabídce Discovery v HD

Podnikatel.cz: Takhle se prodávají mražené potraviny

Takhle se prodávají mražené potraviny

Vitalia.cz: Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

DigiZone.cz: Nejnovější špičkové TV ve videu

Nejnovější špičkové TV ve videu

Vitalia.cz: Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Test dětských svačinek: Tyhle ne!

DigiZone.cz: Nova opět stahuje „milionáře“

Nova opět stahuje „milionáře“

Podnikatel.cz: EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

Lupa.cz: Jak levné procesory změnily svět?

Jak levné procesory změnily svět?

Lupa.cz: Jak se prodává firma za miliardu?

Jak se prodává firma za miliardu?

Podnikatel.cz: Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Měšec.cz: TEST: Vyzkoušeli jsme pražské taxikáře

TEST: Vyzkoušeli jsme pražské taxikáře

Vitalia.cz: Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

DigiZone.cz: LG OLED65E6: první pohled

LG OLED65E6: první pohled

DigiZone.cz: Samsung EVO-S: novinka pro Skylink

Samsung EVO-S: novinka pro Skylink