Stahování nových filmů legálně?

Velká americká hollywoodská studia začala minulý týden poprvé ve větším měřítku nabízet ke stažení některé své vybrané filmy (ty, které právě vycházejí na DVD i starší kousky).

Je evidentní, že lidé si filmy z Internetu stahovali a stahovat budou a že by bylo dobré dát tomu legální podobu. To, co se ale povedlo Apple s iTunes, se těžko povede filmovým studiím, pokud k tomu budou přistupovat tak, jak k tomu nyní přistupují:

Filmy si můžete stahovat a přehrávat pouze pokud máte Windows s Internet Explorerem 6. Filmy jsou kódované, nemůžete si je kopírovat na DVD a pokud přijdete o harddisk nebo o celý počítač, přijdete i o všechny stažené filmy. A to nejzajímavější na konec: Film ke stažení stojí až dvakrát tolik, než stejný film na DVD (u kterého máte navíc hezký barevný obal a DVD bonusy).

Skoro to vypadá, jako kdyby Hollywood chtěl za každou cenu dokázat, že o kupování filmů online nemá nikdo zájem…

Josef Aujezdský
Josef Aujezdský (neregistrovaný)
5. 4. 2006 17:07 Nový

Stahování filmů je samozřejmě legální bez ohledu na to

Stahování filmů je samozřejmě legální bez ohledu na to, odkud stahujete. Nelegální je pouze sdílení (sdělování veřejnosti).

nax
nax (neregistrovaný)
6. 4. 2006 5:53 Nový

skoda jen ze to nevedi take ti filmovi

[2]: skoda jen ze to nevedi take ti filmovi distributori

Buřič
Buřič (neregistrovaný)
9. 4. 2006 20:31 Nový

Právní bezvědomí shora uvedených blábolistů je zcela evidentní

Právní bezvědomí shora uvedených blábolistů je zcela evidentní. Protiprávní je jakékoli jednání směřující k získání díla ke kterému mi nedal souhlas jeho vlastník. Na způsobu získání nezáleží. Už vidím jak byste řvali, kdybych užíval něco o čemž jste přesvědčeni, že patří jenom Vám a to bez Vašeho souhlasu.

kobnín
kobnín (neregistrovaný)
11. 4. 2006 20:52 Nový

sorry buřič, ale

sorry buřič, ale
Ustanovení § 30, odst. 1 a 2, písm. a) zák. č. 121/2000 Sb., autorský zákon stanoví, že za užití díla, podléhajícímu dikci cit. zákona se nepovažuje užití pro vlastní potřebu a do díla autorského tak tedy nezasahuje ten, kdo pro vlastní potřebu zhotoví záznam či rozmnoženinu z díla veřejně přístupného (tedy i rozhlas, televize). Ust. odst. 4 cit. paragrafu pak stanoví, že rozmnoženinu nesmíš užít jinak než pro sebe (neměl bys jí nikomu dále kopírovat, veřejně pouštět, půjčovat, atd.). Pokud toto dodržíš, chováš se zcela v souladu se zákonem. Co se týká vysvětlení toho, proč to jde pro běžného posluchače zdarma – viz. ust. § 25 zák. č. 121/2000 Sb.

?.?
?.? (neregistrovaný)
14. 4. 2006 17:23 Nový

To znamena ,ze kdyz treba pres ip stahnu nejaky film

To znamena ,ze kdyz treba pres ip stahnu nejaky film ,nebo cokoli jinyho ,je pravne odpovedny ten odkoho to stahuji a me se to v podstate "netyka"?
Nebo jakym zpusobem me to muze postihnout? Dik za odpoved.

Buřič
Buřič (neregistrovaný)
14. 4. 2006 21:21 Nový

To kobnín:

To kobnín:
Je pravdou, že v mém příspěvku jsem uvedl nelegálnost stahování. V podstatě jsem ovšem útočil na veřejné šíření díla (hudba, film atd). prostřednictvím internetu ze serverů typu "TORENT", "Strong DC", a pod. které umožňují, t.j. jsou sprostředkovatelem ke stažení díla, k jehož šíření nezískala práva a stejně tak uživatelé, kteří jsou na tento způsob sdílení napojeni v úmyslu dále šířit dílo (ze svého PC), ke kterému nezískali autorské právo. A v tomto významu slova je jejich počínání nelegální. Pro to nemohu v žádném případě souhlasit s tím, že se jedná o legální počin. Takže stahování sice není trestné ve smyslu zákona, ale zprostředkovat tuto možnost bez oprávnění trestné určitě je.

katuska
katuska (neregistrovaný)
19. 3. 2008 19:55 Nový

Chcete si skoro zadarmo vydělat peníze?nebo chcete jen premium

celé vlákno

Chcete si skoro zadarmo vydělat peníze?nebo chcete jen premium account na rapid share legální cestou a bez placení?Mám pro vás řešení:

1) udelat si registreci na https://www.paypal.com/ (funguje jako elektronická peněženka, kam si později převedete vaše naklikané penízky a pošlete si je na svůj účet nebo na rapid Share)

- (sign up), pote si vyberete personal ucet a vyplnite vsechno info co to po vas bude chtit (pro mene zdatne v anglictine... slovo OPTIONAL znamena DOBROVOLNY)(pokud vam staci jen premium ucet na rapidsharu a nebudete si chtit poslat nejake ty dolary na ucet nebo domu nemusite vyplnovat pravdive udaje krome E-MAILU!!!!) - az dojdete k tomu s kreditkou (kreditku nevyplnovat), date cancel a pote si vyzvednete aktivacni email co vam prisel.

Mohu říct že tuto techniku používá miliony lidí na celem světě a nikdo nepřišel k ujmě.(včetně mě).Vy pomáháte jim a oni zase vám.

Pokud to vsechno máte:

2) kliknete na odkaz

http://bux.to/?r=katuskaa

tady si date taky registraci – (musíte dát při registraci do toho PayPal e-mail ten mail, který jste zadali na paypal.com ),aby se to vzájemné podporovalo.az budete mit registraci hotovou, prihlasite se a v polozce SURF ADS klikate na okazy, ale pozor v zadnem pripade nemejte rozjete dva najednou nebo vam to nic neda, takze staci kliknou na prvni, vyckat az se cas ktery se zobrazi odpocte(30 s) a objevi se dolar, pote dalsi odkaz atd atd. no a princip vlastne spociva v tom ze kliknete na odkaz, pockate tu pulminutu co to vzdy ukaze a jdete dal, za kazdy zobrazeny odkaz dostavate 0,01 dolaru, denne muzete zobrazit 10 - 20 odkazu ((((nekdy se behem dne pridavaji dalsi a kazdy de jen jednou za 24 hodin)))) no a nejlepsi na tom je ze kdyz si sezenete sponzora (to co delam ted ja ) tak kdyz on klikne na odkaz tak dostane 0,01 dolaru i on ale i VY!!!!!!!!!! takze priklad: sezenete si 10 sponzoru kteri budou poctive klikat, to znamena ze pri prumernych 10 odkazech denne kazdy dostane 0,1 dolaru dohromady, coz uplne za vsechny dela 1 dolat plus vasich vlastnorucne vydelanych 0,1 to dava denne 1,1 dolaru = 30 dolaru mesicne kdyz klikaji vsichni poctive, a jelikoz premium na rapid stoji 7euro (10 dolaru) tak vam jeste zbyde i na ostatni veci co se kupujou pres paypal (cenzura atd) preju prijemnou zabavu . A na té stránce v bodě 2) musíte dát při registraci do toho PayPal e-mail ten mail, který jste zadali na paypal.com. Přeji příjemné vydělávání

muf
muf (neregistrovaný) 212.96.160.---
26. 11. 2014 20:55 Nový

čum celou noc

celé vlákno

Super, tato stránka je fakt suprová pro
sledování filmů v HD kvalitě zdarma! http://www.cz.movies48.com/?67648505605