Jak rychle Google opravuje chyby...

Posledních několik měsíců mě štvalo, že Google vyhledávač je na můj vkus až příliš inteligentní. Totiž když zadám „fffilm“, domnívá se, že jde o překlep, najde mi spoustu stránek se slovem „film“, ale nikoliv stránky se slovem „fffilm“. Ani mi nenabídne „Did you mean ‚film‘?“, ale prostě rovnou vyhledá „film“ a nikoliv „fffilm“. Pokud chci skutečně vyhledat „fffilm“ musím zadávat „+fffilm“. Znak navíc, nic moc, ale prostě bych uvítal, kdybych si v Google Search mohl nějak „vypnout umělou inteligenci“ a hledat přesně to, co mu zadám.

Dnes odpoledne jsem výše uvedené nadhodil Douglasu Merrillovi z Google, který byl v Praze na krátké návštěvě. Podivil se tomu, na místě si to vyzkoušel, konstatoval, že by to dělat nemělo, a že se na to podívají.

Pointa?

Před pár minutami jsem to jako veselou historku psal kolegovi a přitom jsem zjistil, že už je to opraveno!!!

Frantisek Fuka
Frantisek Fuka (neregistrovaný)
9. 10. 2007 0:53 Nový

ffilm" najde "ffilm"

"ffilm" najde "ffilm", stejne jako "fffilm" najde "fffilm" a "film" najde "film". Ma me to nejak prekvapovat?

Jirka Wetter
Jirka Wetter (neregistrovaný)
9. 10. 2007 1:10 Nový

...tak tomuhle se mi ani nechce věřit, kdyby mi tohle někdo vyprávěl

...tak tomuhle se mi ani nechce věřit, kdyby mi tohle někdo vyprávěl, řekl bych mu, že si vymýšlí :-)
Takovým přístupem by se měly inspirovat české vyhledávače

Cavity
Cavity (neregistrovaný)
9. 10. 2007 6:26 Nový

Fuxoft

Fuxoft: jeste si k tomu mohl prihodit to, ze kdyz si zadam anglicky locale (nechci aby na me gugl mluvil tou svou divnou cestinou), tak pak odsune cesky vysledky az buh vi kam... Mate stejnou zkusenost?

Johan
Johan (neregistrovaný)
9. 10. 2007 7:54 Nový

Cavity

Cavity: Ano mam bohuzel stejnou zkusenost:(.

Honza
Honza (neregistrovaný)
9. 10. 2007 8:10 Nový

No mě to překvapilo

No mě to překvapilo, protože když jsem zadal "ffilm" tak mi sice našel "ffilm" ale současně se zeptal Měli jste na mysli "fffilm"

lukyn.v
lukyn.v (neregistrovaný)
9. 10. 2007 8:34 Nový

Jo, to mě taky překvapilo

[6] Jo, to mě taky překvapilo. Je to asi týden, kdy jsem se potřeboval podívat jestli František Fuka náhodou nepsal o jednom filmu. O tom blogu jsem věděl, ale kolik je tam přesně "F" ne. Zkusil jsem tedy FFILM, což správně nebylo, ale překvapilo mě, že mně byl nabídnut FFFILM. Kliknul jsem a byl jsem tam. :) Ale ten film jsem tam stejně nenašel. ;)

lukyn.v
lukyn.v (neregistrovaný)
9. 10. 2007 8:43 Nový

Ještě k mému předchozímu komentáři

Ještě k mému předchozímu komentáři: Františku, omlouvám se. Ten film tam je. Teď jsem si dal záležet. Tenkrát jsem si v rychlosti nevšiml toho vyhledávacího políčka vlevo nahoře a taky mě nenapadlo, že o tom filmu bude recenze s více jak měsíčním předstihem. :)

Richi
Richi (neregistrovaný)
9. 10. 2007 9:42 Nový

Nevěřím :-)

Nevěřím :-) maximálně opravily jenom ten jeden dotaz, a tudíž kdybys měl podobný příklad tak to udělá tu samou chybu, takže problem se nevyřešil ...

Frantisek Fuka
Frantisek Fuka (neregistrovaný)
9. 10. 2007 10:11 Nový

,[7]

[6],[7]: Tak to je zajimave, protoze me to pri zadani "ffilm" zadnou opravu nenabizi a proste mi to najde "ffilm"! Mozna proto, ze mam rozhrani nastavene na English.

lukyn.v
lukyn.v (neregistrovaný)
9. 10. 2007 10:21 Nový

Jo, to bude asi tim

[11] Jo, to bude asi tim. Mám rozhraní česky na .com doméně.

koles
koles (neregistrovaný)
9. 10. 2007 11:33 Nový

nicmene kdyz dam hledat "fffilm vratne lahve" (bez uvozovek)

nicmene kdyz dam hledat "fffilm vratne lahve" (bez uvozovek), tak mi to na prvni strance vrati vysledky, ktere s fffilmem nijak nesouviseji a velmi se podobaji vysledkum dotazu "film vratne lahve".

pritom nejake relevantni vysledky by se v indexu googlu nasly, jak ukazuje dotaz "fffilm vratne lahve fuka"

lobo
lobo (neregistrovaný)
9. 10. 2007 13:07 Nový

> je to celkom logicke z pohladu gugla ze ked si das anglicky locale

[4][5] > je to celkom logicke z pohladu gugla ze ked si das anglicky locale, tak mas zaujem o anglicke vysledky, ked potrebujem najst nieco slovenske alebo ceske , automaticky pridavam do searchu "

N.
N. (neregistrovaný)
9. 10. 2007 13:32 Nový

FFFILM to hledalo bez problémů už včera

FFFILM to hledalo bez problémů už včera, když to franta vehementně vysvětloval a Douglas nechápal která bije.

Tomáš Hnyk
Tomáš Hnyk (neregistrovaný)
9. 10. 2007 18:45 Nový

Hm, s tim mam presne opacny problem

[4] Hm, s tim mam presne opacny problem, casto mi to tlaci ceske vysledky moc nahoru. OS mam kompletne Anglicky. Ale mozna to ma neco spolecneho s mym nastavenim preferovanych jazyku, netrapi me to zas tak moc, abych to honem resil.

Milos
Milos (neregistrovaný)
9. 10. 2007 19:42 Nový

Tomas hnyk

Tomas hnyk: ne to podle me souvisi s tvou ip adresou, ktera je evidovana jako ceska :)

Mard
Mard (neregistrovaný)
9. 10. 2007 22:35 Nový

ja si taky myslim je je to pres IP

[17] ja si taky myslim je je to pres IP. Kdyz jedu pres proxy v US, tak bez problemu hledam co potrebuji. Z cech mi to cpe ceske nahoru. Jinak se mu libi http://www.google.com/intl/xx-hacker/ :-) To jsem nasel nahodou kdyz jsem preklepl www.google.com/intl/en/ ......

Pepa
Pepa (neregistrovaný)
10. 10. 2007 8:26 Nový

Vy jste ale srandisti, doufam, ze si tady nikdo nemysli

Vy jste ale srandisti, doufam, ze si tady nikdo nemysli, ze Google v te veci opravil nejakou chybu

Michal
Michal (neregistrovaný)
10. 10. 2007 15:29 Nový

Heh, zkuste si zadávat stále více f, před slovem ;-)

Heh, zkuste si zadávat stále více f, před slovem ;-) je to docela sranda.

ffilm (161,000 výsledků)
fffilm (14,600 výsledků)
ffffilm (192 výsledků)
fffffilm (36 výsledků)
ffffffilm (38? výsledků)
fffffffilm (4 výsledky)
ffffffffilm (1 výsledek)
fffffffffilm (1 výsledek)
ffffffffffilm (1 výsledek arabsky :-)
fffffffffffilm (konečně bez výsledku)

;-)

happymaster23
happymaster23 (neregistrovaný)
11. 10. 2007 23:22 Nový

Tak trošku out, ale:

Tak trošku out, ale:
A taky jste v Praze dostávali od Googlu trička?

Frantisek Fuka
Frantisek Fuka (neregistrovaný)
14. 10. 2007 22:24 Nový

Ano, bylo na nich napsano "Blogger"

[22] Ano, bylo na nich napsano "Blogger".
<P>
[21] No, to je stary dobry Dan. Co se na to da rict jineho, nez "Ne, tak to nebylo"? Nejzabavnejsi by bylo poslechnout si nejaky zaznam, na kterem by bylo slyset, co jsem tam povidal ja, co povidal Merrill a koneckoncu, co potom povidal Dan o uplne jinych vecech...

Monex
Monex (neregistrovaný) 200.124.14.---
27. 1. 2011 13:17 Nový

mobileHeadScript

mobileHeadScript . WidgetManager. RegisterWidget HTMLView new WidgetInfo HTML10 footer null document.getE­lementById HTML10 displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget LinkListView new WidgetInfo LinkList1 sidebar null document.getE­lementById LinkList1 displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget CustomSearchView new WidgetInfo CustomSearch1 sidebar null document.getE­lementById CustomSearch1 title Hledat na FFFilmu includeBlog true includePostLinks false includeWeb false linkLists id LinkList1 title Odkazy blogUrl http fffilm.fuxoft.cz loadingMsg Na itani thisBlogMsg Tento blog linkedFromHereMsg P vod odkazu theWebMsg Web backgroundColor fff textColor 000 dateColor 6f6f6f linkColor 00c urlColor 00c visitedLinkColor 00c borderColor 6f6f6f activeBorderColor 6f6f6f displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget HTMLView new WidgetInfo HTML2 sidebar null document.getE­lementById HTML2 displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget HTMLView new WidgetInfo HTML3 sidebar null document.getE­lementById HTML3 displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget HTMLView new WidgetInfo HTML4 sidebar null document.getE­lementById HTML4 displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget SubscribeView new WidgetInfo Subscribe1 sidebar null document.getE­lementById Subscribe1 displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget BlogArchiveView new WidgetInfo BlogArchive1 sidebar null document.getE­lementById BlogArchive1 languageDirection ltr displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget LabelView new WidgetInfo Label1 sidebar null document.getE­lementById Label1 displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget HTMLView new WidgetInfo HTML1 sidebar null document.getE­lementById HTML1 displayModeFull . WidgetManager. RegisterWidget HeaderView new WidgetInfo Header1 header . WidgetManager. RegisterWidget NavbarView new WidgetInfo Navbar1 navbar . WidgetManager. RegisterWidget BlogView new WidgetInfo Blog1 main ...

offshore corporations
offshore corporations (neregistrovaný) 200.124.14.---
7. 2. 2011 20:20 Nový

Dv d le ite na ktere se asi chodit bude maji zasadni a katastrofalni

Dv d le ite na ktere se asi chodit bude maji zasadni a katastrofalni problemy s tim jak ne adaptovat zdrojov material do filmove podoby... ledna 2006 9 11 Kni ni Letopisy Narnie jsem ne etl a po shlednuti filmu LETOPISY NARNIE LEV AROD JNICE A SK I rozhodn ist nehodlam.

buy silver
buy silver (neregistrovaný) 190.218.0.---
22. 3. 2011 20:21 Nový

b ezna 2005 7 46 Tak e nejd iv k minulemu t dnu kdy FFFILM nevy el

b ezna 2005 7 46 Tak e nejd iv k minulemu t dnu kdy FFFILM nevy el viz posledni odstavec a kdy se do na ich kin dostalo par skv l ch kousk P edev im u m eme do kina na MILLION DOLLAR BABY kter to film Clinta Eastwooda i kdy dostal o Oscara men ne Scorseseho LETEC je ozna ovan za de facto v herce leto nich cen Americke filmove akademie. V imn te si originalniho titulku Special Guest Director .Minul t den FFFILM nevy el proto e jsem s Toma em Bald nsk m byl v Budape ti a komentoval p enos z Oscar .