Velký test webhostingů

Ve firmě právě dokončujeme velký test webhostingů v rámci soutěže TOP HOSTINGY 2009. A už teď mohu říci, že rozdíly jsou propastné.

Do soutěže, pořádané našim webem hostingy.cz, nominovaly webhostingový program nebo VPS řešení téměř všechny významější firmy na českém trhu. Soutěžíme ve třech kategoriích, a to sice nejlepší hosting pro PHP+MySQL, nejlepší hosting pro ostatní technologie a nejlepší VPS řešení.

Co se hodnotí?

  • snadnost zřízení (jednoduchost registrace, možnosti platby atd.)
  • technické parametry (například konfigurace PHP atp.)
  • možnosti administračního rozhraní
  • dostupnost
  • benchmarky
  • podpora
  • cena

Z dosavadních výsledků nemáme jasného favorita ani vyslovený propadák. Body, které webhosting nasbírá v jedné oblasti, obvykle ztratí v něčem jiném. Ale to je i cílem prvního ročníku – poskytnout webhostingům zpětnou vazbu, v čem zaostávají za konkurencí a na co by se měly zaměřit.

Jako příklad mohu uvést benchmarky. Ty probíhají na webech s podporou PHP+MySQL a na VPS. Testuje se rychlost práce s databází, rychlost práce se soubory na disku a rychlost aritmetických operací. A jak se ukazuje, některým webhostingům je dobré se vyhnout. Nejpomalejší VPS v testu je třeba 4× pomalejší než nejrychlejší webhosting.

Samozřejmě si jsme vědomi omezení, které takové benchmarky mají. Je velký rozdíl, jestli váš web přidají na starý server k desítkám dalších klientů, nebo jste první na zbrusu novém serveru – a tomu odpovídá i škála hodnocení.

Pokud se i vy chcete zúčastnit hodnocení, můžete svým hlasem přispět do návštěvnické ankety na top.hostingy.cz. Budete-li mít štěstí, můžete vyhrát například netbook Asus Eee.

Jak jsem již předeslal, hodnocení se blíží do finále. Pokud máte nějaké náměty, na co bychom se měli obzvlášť zaměřit, nebo čemu v hodnocení přidat větší váhu, neváhejte se o to podělit v komentářích pod článkem.

Související články na blogu eBiz blog

Související články na ostatních blozích

Radek Zajíc
Radek Zajíc (neregistrovaný) 77.75.72.---
27. 10. 2009 10:16 Nový

Určitě by bylo zajímavé zjistit

Určitě by bylo zajímavé zjistit, jestli hosting podporuje nebo v blízké době bude podporovat poskytování služeb přes protokol IPv6 :)

edois
edois (neregistrovaný) 81.0.235.---
29. 10. 2009 11:18 Nový

Taky by bylo zajimave ke kazdemu tomu hostingu napsat

celé vlákno

Taky by bylo zajimave ke kazdemu tomu hostingu napsat, zda mu apache trci rovnou ven (coz lze snadno zneuzit k DoS utoku obsazenim vsech naslouchajicich procesu/threadu) nebo zda pouziva nejakou reverzni proxy, ktera, jako napr. lighttpd nebo nging, neni preforkovana ci s poolem threadu...

edois
edois (neregistrovaný) 81.0.235.---
29. 10. 2009 11:18 Nový

oprava, nging

oprava, nging -> nginx

JetCat
JetCat (neregistrovaný) 82.150.185.---
31. 10. 2009 10:25 Nový

Můžete mi vysvětlit, proč není v soutěži např

Můžete mi vysvětlit, proč není v soutěži např. Český Webhosting (www.cweb.cz)? Nemyslím si, že by to byla společnost se zanedbatelným procentem trhu.

Nadutec
Nadutec (neregistrovaný) 213.210.163.---
11. 12. 2009 15:08 Nový

Kéž by český trh dokázal poskytnout něco obdobného jako

Kéž by český trh dokázal poskytnout něco obdobného jako: bluehost.com

Majka
Majka (neregistrovaný) ---.214.broadband4.iol.cz
5. 5. 2011 19:14 Nový

Re: Velký test webhostingů

Katalog všech firem nabízejících webhosting a také články na toto téma najdete také na http://web-hostingy.com/

fenoemn
fenoemn (neregistrovaný) ---.17.broadband2.iol.cz
26. 11. 2012 14:03 Nový

hosting51 - mizerná služba

celé vlákno

Varuji před nákupem u hosting51.cz

Hotline nebere telefony, opakované výpadky a přetížení serveru několikrát týdně v trvání 5-30 minut. Nespolehlivý!!

Martys
Martys (neregistrovaný) ---.wia.cz
14. 5. 2014 20:17 Nový

Re: hosting51 - mizerná služba

celé vlákno

Hostuji tam už přes pět let a nikdy jsem problémy neměl, podpora skvělá i v noci, většinu věcí řeším po půlnoci, kdy mám klid a vždycky jsem se dovolal bez problémů. Weby jedou bez jakýchkoli výpadků a řekl bych dost rychle, nechal jsem si starší hostingy převést na jejich nový balíček Hosting.

star7bet
star7bet (neregistrovaný) 36.80.121.---
13. 4. 2015 6:57 Nový

Re: Velký test webhostingů

Informasiny sangat bermanfaat,, Casino Online makasijh

fiforlif indonesia
fiforlif indonesia (neregistrovaný) 202.67.44.---
21. 6. 2016 20:52 Nový

Fiforlif indonesia

FIFORLIF SOLUSI SEHAT BAGI ANDA!
adalah Minuman segar kaya serat berNUTRISI tinggi yang membersihkan saluran cerna dengan cara menyerap, mengikat & membuang toxin yang mengerak di usus kita.

FIFORLIF menjawab kebutuhan kesehatan usus kita, tidak hanya bermanfaat untuk DETOX (mengeluarkan racun dari dalam usus) tapi juga tidak kalah penting adalah memberi NUTRISI & GIZI yang sangat dibutuhkan oleh tubuh kita dengan kandungan fiforlif yang luar biasa. klik http://produkjitu.com/