Hledáme možnosti rozšíření telefonní kapacity (I. díl)

Diagnóza: často obsazená linka

Aktuální stav: dvě klasické tel. linky od ČESKÉHO TELECOMU, jedna jen na volání, druhá jen pro fax. Fax je analogový samostatný přístroj, volání uskutečňujeme přes základnu a několik bezdrátových DECT sluchátek Panasonic.

Cíl:

  1. v první řadě umožnit (při stávajícím zachování tel. čísel) více hovorů. Tj. tak, aby pro klienty zůstalo zachováno i nadále jen jediné tel. číslo.
  2. GSM brána (může být i virtuální, tj. SIM karta nemusí být umístěna u nás)

Veškeré další vlastnosti jako provolba, postupné vyzvánění, záznamník, v případě VoIP řešení možnost využití softwarových klientů, automatická volba nejlevnější cesty atp. jsou jen třešničkou na dortu, bez které se obejdeme.

PS: konektivita je 1Mbit přes Trustica, s.r.o..

Tak, a teď babo raď.

d
d (neregistrovaný)
18. 1. 2006 13:12 Nový

No tak zvednu telefon, zavolam na jedno dve cisla a vim vse ne?

No tak zvednu telefon, zavolam na jedno dve cisla a vim vse ne? Neprudim na lupe.

MaLer
MaLer (neregistrovaný)
18. 1. 2006 15:19 Nový

Je nutna bud investice do PBX s podporou VoIP

Je nutna bud investice do PBX s podporou VoIP, nebo do nejakych prevodniku VoIP - analog, mit kazdopadne vice zakladnovek pro DECTy a nechat si delat funkci BPX (prepojovani hovoru mezi zakladnovkami) na strane vaseho ISP. Ten vam taky udela seriovou linku, tedy ze jedno cislo bude fakticky "zasterkou" pro vice cisel.

Telco
Telco (neregistrovaný)
8. 2. 2006 17:31 Nový

A co takhle ISDN 2B+D tedy tu základní přípojku a ktomu FRITZ1

A co takhle ISDN 2B+D tedy tu základní přípojku a ktomu FRITZ1. Má to čyři analogové linky, chová se to jako malá ústředna a když se ktomu připojí PC čko (pomocí USB) tak na to pc přijímate a odesíláte faxy, taky to umí telefonovat z PC (tedy pátý tel.) a umí to zaznamenávat vzkazy na PC - záznamník.
viz. Namám rád telcom ale tohle je dobrý. Se zavedením ISDN to dávají zdrama. Akorát pozor na jejich techniky nainstalujte si to sami...

http://www.telepoint.cz/produkt.php?kid=26&od=0&pr_id=000000000000155855&raz=0&razt=0

Jirka
Jirka (neregistrovaný)
9. 2. 2006 14:23 Nový

Co takhle koupit jednoduchou PBX od Panasonic

Co takhle koupit jednoduchou PBX od Panasonic http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=GCB_2956 a připojit k ní přez bránu VoIP, je tam i ARS....776123769