Hlavní navigace

Blogy

Startupič se přesunul na vlastní blog

Bylo tu hezky, ale trochu mrtvo … A protože jsem slíbil známým, že se mrknu na jejich nový blogovací systém postach.io, který je založený na propojení s Evernote (to hodně používám), tak mě teď najdete na vlastní doméně – Startupic.cz …  přejděme tam  a aktualizujte si RSS, používáte-li.  Díky všem odtud za možnost tu pobývat. 
29. 4. 2014 11:12 |

Je legální stahování z internetu?

Všichni žijeme ve společnosti, kde autor (přeneseně vlastník autorských práv) rozhoduje o tom, co s jeho dílem bude. Pokud se rozhodne vystavit jej na internet zdarma, je to jeho svobodná vůle. Pokud se ho rozhodne prodávat za 10 korun za jedno stažení, je to jeho svobodná vůle. Pokud se ho rozhodne prodávat za 1000 Kč za jedno stažení, je to jeho svobodná vůle, a tu bychom měli respektovat. Nebo když už toto svobodné rozhodnutí nerespektujeme, neměli bychom tvrdit, že neděláme nic špatného…
15. 2. 2014 6:31 (aktualizováno) | autorská přáva placený obsah stahování ulož.tu |

Jak jsme chovali Hesperbota

To jsme se takhle na obědě bavili s kolegou, že bychom mohli chovat nějaké domácí zvířatko. Kolega K. S. původem z Gruzie navrhoval, že nejlepší je chovat pořádného koně. Nejdříve jsme měli určité pochybnosti, ale nakonec nás svým nápadem nadchnul. Když se o našem rozhodnutí dozvěděl Lucky Luke, byl nadšen a slíbil, že nám jednoho sežene. Prý si s ním jeho původní majitel užil už dost a tak nám ho prý přenechá dokonce zdarma.
11. 12. 2013 18:29 (aktualizováno)

Rozumné využití cloudových služeb

Hezký páteční den, tedy v době psaní vypadalo páteční počasí dobře, tak doufám, že to vydrželo. Minulý týden jsem psal, že napíši, kde si myslím, že využití claudových služeb je opravdovým přínosem.  Internetové prohlížeče Pokud prohlížíte internetové stránky na několika strojích současně, je určitě skvělé, když by se Vám na všech zařízeních objevili aktuálně prohlížené věci např. otevřené záložky, oblíbené strámky, rss čtečka, a vlastně celé nastavení prohlížeče.

Vypozorované rozdělení typů investorů z pohledu startupu

Firmu jsme prodali, pořád tam děláme u soustruhů, ale už to není taková honička, protože na rutinu už je tu nějaký overhead i management. Už ani nepamatuju, kdy sám jsem ve firmě musel jít plnit databázi produktů, protože brigádník se hodil marod a termín byl nesmlouvavý.  Mám zase jiné věci. Kromě akvizic v regionech jsem totiž rozstrkal nějaké peníze do „startupů“…
26. 7. 2013 10:40 (aktualizováno) | investoři Startup |

Historie se nám vrací - je to opravdu správné??

Dnes bych velice rád navázal, nepřímo, na minulý článek ohledně cloudu (Proč se bojím cloudu). Ale chtěl bych se podívat trochu do minulosti. Velice rád se zabývám počítačovou minulostí. Bavím mě konstrukce prvních počítačů, které dokázaly mechanicky zpracovávat údaje, mám rád první elektronické počítače i když na jejich chlazení bylo potřeba dvou leteckých motorů (wiki) (což při dnešním výkonu a spotřebě grafických karet nás brzo čeká také :-) )…
22. 7. 2013 19:02 (aktualizováno) | cloud lidé počítače supercomputers |

Proč se bojím cloudu

Dnešní velice módní slovo cloud, dáme to do cloudu, všechno je cloud, bez cloudu již dnešní společnost nemůže vydržet. Co není v cloudu jako by neexistovalo.  Toto řešení ale ne pod názvem cloud ale pod názvem sálový počítač již existovalo dávno. Jeden opravdu obrovský počítač a na něj připojeny desítky, někde až stovky terminálů, které vlastně neuměli nic jen zobrazit co jim počítač poslal. 
11. 6. 2013 17:57 (aktualizováno) | cloud |

Kybernetické útoky se na úniku informací podílejí minimálně

K únikům informací dochází nejčastěji z nedbalosti, anebo jsou dané informace zcizeny samotným zaměstnancem, který k nim má legitimní přístup. Je tomu tak proto, že firmy bezpečnostní osvětu a zavedení odpovídajících bezpečnostních opatření značně podceňují, neboť se mylně domnívají, že se jich tento problém netýká. Skutečnost je však taková, že přibližně 80% úniků informací je způsobeno z nedbalosti a ve 20% se jedná o krádež…
9. 6. 2013 16:29

Neomezené mobilní tarify nejsou neomezené

Mé účty za (mobilní) telefon začaly poslední dobou dosahovat poněkud astronomických částek, proto jsem začal uvažovat nad některým z neomezených tarifů zdejších mobilních operátorů. Za těch pár let jsem si zvykl, že velké firmy mluví převážně reklamštinou, takže jsem k neomezeným tarifům gigantů jako je O2, T-mobile nebo Vodafone přistupoval na první pohled dost skepticky. A u tohoto pohledu jsem nakonec i zůstal. :-)
5. 6. 2013 10:42 (aktualizováno) | kecy neomezeně o2 reklamština t-mobile vodafone |

Weby Webzdarma.cz zdrojem malwaru?

Dneska jsem dostal neobvyklé nutkání podívat se na jeden svůj starý web (běží déle než 12 let a už dávno jsem na něj pozapomněl) a chtěl si zavzpomínat na ty fajn časy, kdy jsem dělal stránky jen v poznámkovém bloku, když tu ejhle – Firefox mi vyhodil upozornění, že web, který se chystám navštívit, je nahlášená útočná stránka a přístup mi nedovolil.
25. 3. 2013 22:01 (aktualizováno) | hack malware webzdarma |